Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Łopatka zmiany biegów

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 170km TCT
    Postów
    3

    Domyślnie Łopatka zmiany biegów

    Problem z jakim się borykam to nie zawsze działająca łopatka "-" zmiany biegów przy kierownicy .Zmiana biegów za pomocą drążka zawsze prawidłowa.Nadmienię że jeżeli przytrzymam łoptakę "+"( zmiana biegu w górę) i wcisnę "-" to bieg zostanie zrzucony w dół co moim zdaniem wyklucza uszkodzenie mechaniczne.Może jest ktoś kto pomógłby rozwiązać mój problem.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    99

    Domyślnie

    Jeżeli używasz łopatek podczas gdy skrzynia jest ustawiona na auto to „zamulone” redukowanie biegu jest raczej czymś na zasadę „ten model tak ma”.
    Mam tak samo u siebie i było tak samo w innych tct, którymi jeździłem:
    Gdy skrzynia ustawiona jest na pełen automat-w trybie N żeby zredukować bieg łopatkę musiałem dłużej przytrzymać, w trybie D krócej.
    Gdy skrzynia jest ustawione na sekwencje - niezależnie od trybu reakcja jest „natychmiastowa” jak na ta skrzynie. Oczywiście w żadnym wypadku nie pozwoli zredukować biegu gdy skutkiem będą za wysokie obroty silnika.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 170km TCT
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź,ale nie zrozumieliśmy się łopatka czasem nie reaguje wcale nie zmienia biegu

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    99

    Domyślnie

    W którym momencie nie działa łopatka do redukcji:
    1. W momencie gdy skrzynia jest ustawiona na automat (lewarek możesz przesuwać na P R N D)
    2. W momencie gdy skrzynia jest ustawiona na „ręczne” zmienianie biegów (lewarek przesunięty do siebie możesz zmieniać tylko na + i -)

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 170km TCT
    Postów
    3

    Domyślnie

    niezależnie od wybranego trybu pracy tzn. automat lub ręcznie nie reaguje łopatka do redukcji "-" biegi w górę działają zawsze. Czasem uda się pobudzić w sposób jak opisałem wcześniej tzn.przytrzymuję łopatkę "-" w tym samym czasie klikam "+" nie zwalniając minusa i wtedy zmieni bieg w dół,dlatego uszkodzenie mechaniczne wykluczam coś chyba z oprogramowaniem

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    99

    Domyślnie

    Na przykładzie TCT u mnie:
    1. Przy pełnym automacie redukcja działa z oporem - zdarzy się nie zareagować jak wcisnę łopatkę poprzez szybkie „kliknięcie” na wysokości „-”. Jak przycisnęły łopatkę w połowie jej długości na około 1 sek zredukuje bieg w 99% przypadków nawet klikając dwa razy w dół pod rząd czyli redukcja o dwa biegi.
    2. Przy sekwencji zdarza się jej nie zareagować jak kliknę na wysokości „-”, zadziała za każdym razem jak kliknę w połowie długości
    Żadnych błędów w sterowniku skrzyni, brak aktualizacji softu dla skrzyni - tak twierdzi Gdańskie ASO.
    Obstawiam „ten typ tak ma” poprzez słabej jakości przełącznik łopatki i charakterystykę działania TCT

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    166 3.0V6, Giulietta TCT MA
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witajcie mam podobny problem do autora posta ale na odwrót. Łopatka od zmiany biegu w dół "-" działa zawsze prawidłowo (czasami bardziej ospale), jednak łopatka od zmiany w górę często zamiast zmienić bieg w górę to chce również zmienić bieg w dół, co kończy się albo piszczeniem ze strony blokady kontroli obrotów lub zrzuceniem biegu na niższy.
    Czy udało się rozwiązać wasze problemy? Co może pomóc na moją bolączkę?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    99

    Domyślnie

    U mnie - wymiana łopatek.
    W styczniu / lutym nasilił się problem z łopatką od redukcji.
    Mam jeszcze rozszerzona gwarancje wiec ceny nie znam - poszło gwarancyjnie
    Czasowo uwinęli się w około 45 min. Informacyjnie, łopatki podobno nie występują osobno i zawsze trzeba kupić komplet.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Auto
    Giulietta QV '16
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witajcie, chciałbym odświeżyć trochę temat. U mnie również pojawia się problem, że po naciśnięciu łopatki "+" potrafi zrzucić bieg w dół... jest ktoś coś w stanie więcej powiedzieć na ten temat? Kolega w ostatnim poście napisał, że jedynie wymiana ale chciałbym dopytać, czy ktoś więcej jeszcze do tej pory spotkał się z takim problemem? Nie mogę nigdzie znaleźć ori łopatek do kupienia :/ tylko pytanie, czy to same łopatki się kupuje (plastiki z napisem "-" i "+") czy do tego jest jeszcze jakiś element elektroniczny? Bo rozumiem, że łopatka sama w sobie, to kawałek plastiku, który pomaga w naciśnięciu jakiego elektrostyku znajdującego się w kierownicy? Może da się to jakoś zregenerować? Komputer żadnych błędów ze skrzyni nie pokazuje.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Homer155
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm QV-Line TCT
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zur3k Zobacz post
    Witajcie, chciałbym odświeżyć trochę temat. U mnie również pojawia się problem, że po naciśnięciu łopatki "+" potrafi zrzucić bieg w dół... jest ktoś coś w stanie więcej powiedzieć na ten temat? Kolega w ostatnim poście napisał, że jedynie wymiana ale chciałbym dopytać, czy ktoś więcej jeszcze do tej pory spotkał się z takim problemem? Nie mogę nigdzie znaleźć ori łopatek do kupienia :/ tylko pytanie, czy to same łopatki się kupuje (plastiki z napisem "-" i "+") czy do tego jest jeszcze jakiś element elektroniczny? Bo rozumiem, że łopatka sama w sobie, to kawałek plastiku, który pomaga w naciśnięciu jakiego elektrostyku znajdującego się w kierownicy? Może da się to jakoś zregenerować? Komputer żadnych błędów ze skrzyni nie pokazuje.
    Mam identyczny problem , po wciśnięciu '' + '' potrafi zredukować , nie dzieje się to zawsze ale dość często . Zmiana drążkiem działa poprawnie . Zero błędów , jaka jest zasada działania tych przycisków ? zwykły mikrostyk zamykający obwód czy jak w przypadku Bmw mikrostyk plus rezystor i na podstawie różnej rezystancji widzi czy bieg wyższy / niższy ?

Podobne wątki

  1. [159] Gałka zmiany biegów
    Utworzone przez Karol-Ustron w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 14:13
  2. [159] Gałka zmiany biegów
    Utworzone przez nowosz68 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2016, 15:54
  3. [145] gałka zmiany biegów
    Utworzone przez 1990mb w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 20:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory