Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Podszarpywanie przy przyśpieszaniu JTD 16v - wałkowane, ale nigdzie jednoznacznie.

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie Podszarpywanie przy przyśpieszaniu JTD 16v - wałkowane, ale nigdzie jednoznacznie.

    Siema. Wiem że temat rzeka, ale... w JTD 16v podszarpuje mi przy przyśpieszaniu, ciężko określić w jakim przedziale obrotów, myślę, że między 1500-3700. Szarpnięcia są krótkie, nie za mocne, jak by przydławienie chwilowe. Błędu brak... co zrobiłem.
    Objawy;
    - na zimno jest poprawnie problem pojawia się po dogrzaniu auta.
    - siłę podszarpywania w skali 1 do 10 było 6-7 po czyszczeniu/zaślepieniu egr daje 3-4 czasami trudno je rozróżnić od wjechania w małą dziurę.
    - po czyszczeniu EGR pozostał ale zmiejszyła się siła.
    po całkowitym zaślepieniu wyskoczył błąd ale problem pozostał może jeszcze delikatnie słabnąc względem czyszcznia.
    co już zrobiłem:
    - wciągnąłem EGR i czujnik doładowania w kolektorze dolotowym (ten na jedną śrubkę)i wyczyściłem.
    - zaślepiłem EGR (była już podkładka przyślepiająca z 4 otworami) ale dołożyłem 4 podkładkami z puszki od piwa (wiem wiocha ale to tylko testowo czy coś się zmieni jak zatkam na 0) niestety coś tam pozostało.
    następnym krokiem jaki chce podjąć jest zajęcie się tym zaworkiem sterującym kierownicami w turbo.
    co ciekawe problem pojawił się nagle, nie narastał po prostu w pewnym momencie jazdy zaczęło podszarpywać. (może przez to, że zjawiska nie ma na zimnym silniku zaczyna się od jakiś 60-70st temp wody)
    czytałem też coś o czujniku położenia wału czy tam obrotu wałka, ale nikt nie napisał czy wymiana pomogła.
    Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi osób które się z tym uporały!
    [

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Miałem identycznie w obecnej 166 2.4 20v... Podkreconej rzecz.jasna. Sprawdzałem wszystko i okazało się, że po wyczyszczeniu zmiennej geometrii jest spokój. Objaw jest jeszcze, ale w skali od 1-10 dałbym mu teraz może z 3.

    Dokładnie przy 2198rpm oraz 2490rpm u mnie byl objaw.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    Dziś rano pojechałem do pracy 18km w jedną stronę cykl mieszany miasto-kawałek poza miastem, po zaślepieniu wczoraj EGR szarpnięcia straciły na mocy i to znacznie dał bym 2 na 10 ledwo wyczuwalne, dziś przez 18km drogi szarpnęło raz, a specjalnie ją testowałem dodając gaz powoli, gwałtownie, dużo, mało do 2tyś do 3 tyś do 3,5tyś. To mikroszarpnięcie było gdzieś w okolicach 2200 przy gazie wciśniętym 50%+.

    1.Co ważne po czyszczeniu, a przed zatkaniem EGR problem był znacznie częstszy i trochę intensywniejszy.
    2.Wczoraj po zatkaniu EGR wracając do domu też około 18km szarpnęło z 5-6 razy na całą trasę, ale może to ja już byłem nadwrażliwy bo są to szarpnięcia które łatwo pomylić z lekką nierównością na drodze.

    Pytanie: Czy to możliwe, że skorelowane są dwie sprawy? np: EGR i zabrudzone kierownice? Bo już zgłupiałem.

    Pozdro!


    PS: Dziś wracając z pracy zaobserwowałem, auto na zimno 0 objawów, na ciepło pojawia się szarpanie gdy da się więcej gazu szarpie z dołu tylko między 1300 a 1800obr, co ciekawe wydaje mi się że po odpaleniu jest ok czy zimny czy ciepły, w pewnym monecie czuć jedno szarpnięcie i za chwile auto zaczyna miec objawy, tak jak by się przestawiło i zaczyna się zabawa. Jak auto zimne do tego szarpnięcia jest długi czas jakieś 8km-10km jazdy na ciepło z 1-2km. Macie jakieś pomysły? Niby nic wielkiego bo to słabo wyczuwalne ale mnie irytuje.
    Ostatnio edytowane przez questounico ; 26-08-2016 o 19:10
    [

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    Siema!
    Może to coś komuś pomoże, ale poświęciłem sobotę i na tę chwilę uporałem się z problemem, co wykonałem:
    1. znalazłem pekniętą, zaizolowaną rurę przy turbo - izolowanie było wykonane niestarannie i nieszczelnie ( rura czeka na wymianę ale tymczasowo ją zakleiłem tak jak należy i zrobiłem próbę ciśnienia więc mam pewność, że jest szczelnie).
    2. Rozebrałem, wyczyściłem i dodatkowo dociągnąłem "trytką" wtyczkę wtrysku nr: 3. była brudna, i zaśniedziała.
    3. Wyciągnąłem, rozebrałem i wyczyściłem zawór podciśnieniowy sterujący zmiennymi fazami, vda czy vdc jakoś tak się zwie był czysty, ale jak już rozebrałem to poprawiłem.
    4. Rozebrałem i gruntowni wymyłem przepustnice i króciec przy niej. (były ostro zawalone sadzą, przepustnica miała jakoś ze 20% mniej światła.)
    5. Wyjąłem, odślepiłem, i jeszcze raz gruntowni wyprałem EGR.

    Finalnie EGR mam tylko przyślepiony podkładka na 4 dziurki, co daje mi, że nie pali się błąd silnika, auto odzyskało sprawność na niskich obrotach, czkawka zniknęła, dodatkowo stało się sporo żywsze, i pracuje ciszej (co nawet dostrzegła moja druga połówka). Mam nadzieje, że problem rozwiązany raz na zawsze. Robota brudna, czas ciężko określić bo robiłem to bez napinki na działce więc zeszło mi praktycznie cały dzień z przerwami.
    Co z przydatnych tipów, do czyszczenia egr, przepustnicy itd można użyć płynów do czyszczenia gaźników, miałem z K2, idzie ale powoli, ja polecam osobiście kupić effectal prelav i rozcieńczyć tak 1/1 z wodą, czyści do gołego odlewu, zero pozostałości, ale ważne żeby uważać na ręce bo chemia ich nie oszczędza.
    Pozdro. Mam nadzieje, że komuś się to przyda, można przerzucić do jakiegoś "zrób to sam" czy coś.
    [

Podobne wątki

  1. [159] Sportwagon - wyczuwam drgania przy powolnym przyśpieszaniu przy prędkości 20-30 km/h
    Utworzone przez axel40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-08-2023, 16:40
  2. [159] drgania przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez black 159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 17-05-2020, 11:56
  3. [159] Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 17:34
  4. [Brera] szarpanie przy przy przyśpieszaniu, kontrolka silnika
    Utworzone przez dandel84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 09:50
  5. Szarpie przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Roni_Sanok w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 09:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory