Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: ( 146 ) wysokie spalanie

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,079

    Domyślnie ( 146 ) wysokie spalanie

    Siema.
    Ostatnio zauważyłem w mojej belli zdecydowanie zbyt duże spalanie. Na 30 litrach zrobiłem ok. 230 km a to jak nawet jak na silnik 1.4 TS zdecydowanie za dużo. Mogę powiedzieć, że już dosyć dawno wymieniłem sondę lambda na magneti marelli oraz przepływomierz. Wymieniałem też termostat, chyba już 3 lata temu ale muszę przyznać że silnik nie dochodzi do jakiejś dużej temp. według wskaźnika ma ok. 65-70 st. Wiecie może co może być jeszcze przyczyną tak wysokiego spalania i jak sobie z tym poradzić?

  2. #2
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    czyli spalanie masz około 13 litrów.. jeśli to miasto to wcale nie tak dużo

    paliła kiedyś mniej? teraz jest zimno i to też swoje robi.
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,079

    Domyślnie

    Nie, niestety to nie miasto. Większość to dojazdy do pracy 40 km za jednym razem cały czas w trasie 100~110 km/h

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu
    Nie, niestety to nie miasto. Większość to dojazdy do pracy 40 km za jednym razem cały czas w trasie 100~110 km/h
    pierwsza sprawa to termostat masz walniety.jesli przez tyle km(piszesz ze 40 km dojaz) nie moze sie dogrzac to napewno jest do wymiany.sonde bym sprawdzil czy pracuje.przeplywka BOSCH?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    Od momentu kiedy rozpoczęły się te duże mrozy mam taki sam efekt. Spalanie oscyluje w okolicach 10L, natomiast kilka tygodni wcześniej na tej samej trasie spalał 7,5 - 8,5L. Temperatura rownież utrzymuje się na niższym niż zwykle poziomie. Wymieniłem przepływkę, która w sumie nic nie wnosła do sprawy.

    Przy tak niskich temperaturach jakie ostatnio panowały ten silnik jest w stanie osiągnąć prawidłową temperaturę :?:

    PabloGarage Group
    www.pablogarage.pl
    Mechanika / Renowacja powłoki lakierniczej / Flokowanie
    facebook.com/flokujemy

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk
    Przy tak niskich temperaturach jakie ostatnio panowały ten silnik jest w stanie osiągnąć prawidłową temperaturę
    jest w stanie, 90 st powinien mieć, a co do spalania to i u mnie wzrosło ostatnio :/ , wymnieniłem przepływomierz bo paliła mi 15 w trasie, teraz w cyklu mieszanym prawie 11 połknie, dalej troche dużo mi się wydaje ale wszystko sprawne mam i przy takich temp to normalne, a no i u mnie coś z obrotami jest bo na nagrzanym silniku nawet do 90 st 1050 pokazuje obr/ min ale odkąd ją mam to tak ma, myśle ze przez to tez troszke więcej mi pali

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Pamiętaj że w pierwszych T.S wskaźnik temp. jest jakoś dziwnie wyskalowany, strzałka jest na 80 co według niektórych użytkowników jest 90 (po ostatnim liftingu zamiast 80 jest 90). Tak więc według mnie strzałka powinna być poniżej 80. Tu podobny temat http://www.forum.alfaholicy.org/topi...ika-vt5820.htm

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    No dobra, skalowanie skalowaniem, ale termostat mam nowy, tzn przejechałem z nim 12kkm więc na pewno nie uległ awarii, a temperatura jest znacznie niższa porównując z sytuacją w okresie letnim.

    Nawet stojąc w korku strzałka nie dochodzi do 80C (jak niektórzy uważacie do 90C).

    Sprobuje podłubać jeszcze z sondą, ajk to nie przyniesie efektu to przestanę szukać dziury w całym i cierpliwie zaczekam do wiosny

    PabloGarage Group
    www.pablogarage.pl
    Mechanika / Renowacja powłoki lakierniczej / Flokowanie
    facebook.com/flokujemy

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław/Kobyla Góra
    Auto
    156 '00 1.9 JTD 105KM
    Postów
    93

    Domyślnie

    A może po prostu jakość paliwa na stacji uległa ostatnio pogorszeniu? Fakt - częste pokonywanie krótkich odcinków robi swoje :?

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk
    No dobra, skalowanie skalowaniem, ale termostat mam nowy, tzn przejechałem z nim 12kkm więc na pewno nie uległ awarii, a temperatura jest znacznie niższa porównując z sytuacją w okresie letnim.

    Nawet stojąc w korku strzałka nie dochodzi do 80C (jak niektórzy uważacie do 90C).

    Sprobuje podłubać jeszcze z sondą, ajk to nie przyniesie efektu to przestanę szukać dziury w całym i cierpliwie zaczekam do wiosny
    to ze przejechales 12 tys km od wymiany termostatu nie jest zadna gwarancja ze jest sprawny(niestety) rzeczywiscie wskaznik troszke przeklamuje w AR 145/6 z przed liftu.ale jesli nawet po kilku km plus korki silnik nie osiaga wlasciwej temperatury to winny jest termostat.nawiasem powiem ze TS po lifci pracuja przy wyzszej temperaturze.temp otwarcia to 88stopni,przed liftem 83stopnie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  2. Wysokie spalanie LPG
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 11:03
  3. Wysokie spalanie V gen.
    Utworzone przez blank w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 15:43
  4. wysokie spalanie ;/ 2.0 ts
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 12:28
  5. Wysokie spalanie
    Utworzone przez bastek5556 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 13:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory