Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: problem z kontrolką Check engine i asr

  1. #1
    Mioto
    Gość

    Question problem z kontrolką Check engine i asr

    Witam,
    Od trzech tygodni jestem chyba nie szczęśliwą posiadaczką Mito . Problem jest następujący zapala sie kontrolka check engine wraz z kontrolka asr, czasami się świeci tylko kontrolka check engine. Po Podlaczeniu komputera w ASO Viamot Kraków stwierdzili ze jest to problem z pedałem gazu i sonda lambda po skasowaniu błędu i wykonaiu jazdy probnej stwierdzili ze auto musi sie do mnie przyzywczaic. Po 10 km po wyjezdzie z ASO problem pojawil sie znów, po kolejnym podlaczeniu do komputera poza ASO stwierdzono ze występują zwarcia w ukladzie Sondy lambda i konieczna jest jej wymiana. Kontrolki znikają jesli gwałtownie zgasnie mi samochód po czym znów sie pojawiaja sie po kilku kolejnych odpaleniach silnika. DOdatkowo jak ostanio zapaliły sie obie kontrolki to czulam spadek mocy samochodu. Auto ma instalecje gazowa motowaną przez dealera (silnik 1.4 16v 78km). Problem pojawia sie najczesciej na na zimnym silniku w trakcie jazdy na beznynie. czy faktycznie auto przyzywczaja sie do mnie, czy mechanicy widząc kobietę będą wymieniać wszystko po kolei.....?????

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    W ASO same buraki pracuja tylko po to by naciągać na koszty. Zapytaj w dziale regionalnym o dobry warsztat w twojej okolicy.

    Wysłane z mojego GT-I9000
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Jakie przyzwyczajenie??/ - to najzwyklejsza awaria źle wyregulowany LPG zabija sondę lambda - wymieniłaś ją?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    Mioto
    Gość

    Domyślnie

    wymieniłam sondę lambda (Siemens VDO) wcześniej była BOSCH i znowu problem jest ten sam, tzn. te same kontroli bo komputer podepnę jutro, dodatkowo wczesniej wyrzucał jakieś błędy z pedałem gazu, więc może to nie sonda, albo nowa jest uszkodzona. (Po wymianie sondy pali zdecydowanie więcej )

  5. #5
    Kamisl
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    Mam podobny problem. W moim Mito po zapaleniu auta po dłuższym postoju (zimny silnik) i po przejechaniu kilku metrów zapalają się chyba wszystkie kontrolki jakie są możliwe - check engine, asr, vdc, hill holder. Dodatkowo auto przechodzi w tryb seriwsowy - ograniczenie obrotów do 3000. Byłem w ASO, zostawiłem go na parę dni. Podłączenie do komputera niewiele pomogło bo z racji tego, że palą się wszystkie kontrolki wygląda to raczej na awarię jakiegoś czujnika albo wiązki.

    Wymienili wiązkę główną silnika i zrobili mi jakieś programowanie wtrysku. Okazało się, że problem zniknął.... ale po niespełna 2 miesiącach sytuacja znowu się powtórzyła.
    Co robić?? Miał ktoś taką sytuację?? Strasznie jest to denerwujące...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mioto Zobacz post
    wymieniłam sondę lambda (Siemens VDO) wcześniej była BOSCH i znowu problem jest ten sam, ... )
    Tu cię zmartwię żadne zamienniki się nie sprawdzą tylko oryginalny Bosch
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    Mioto
    Gość

    Domyślnie

    w moim przypadku bylo dokladnie tak samo z kontrolkami. tylko dodatkowo mialam problem z pedałem gazu bo przyciskałam pedal a auto nie miało mocy i nie chcialo jechac. jak podlaczalam komputer to wzkazywał sonda lambda i pedał gazu.
    dokladne bledy byly takie:
    1. zwarcie cykliczne sonda lambda, czujnik 1(po wymianie sondy ten blad nie wsytepuje)'
    2. czujnik polozenia pedału gazu -zwarcie cykliczne plus blad nie znany , ten sam nr bledu nie znanego pojawil sie przy sterowniku systemu ASR i pozostalych z nim sprzężonych

    po wymianie sondy , nadal byl ten sam problem jak przyciskałam pedał gazu a auto strasznie mulilo i nie chcialo jechac. pojechalam jeszcze raz do mechanika i komputer wskazal pedał gazu wiec jutro bede miala wymieniony pedał gazu z czujnikami to zobaczymy czy problem bedzie sie pojawial.


    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    z tego co sie orientuje to fabrycznie montowany jes BOSCh jak i VDO do tego modelu wiec nie jest to zaden zamiennik.
    Ostatnio edytowane przez Mioto ; 20-12-2012 o 19:51

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    sam nr bledu nie znanego pojawil sie przy sterowniku systemu ASR
    - nie ma czegoś takiego jak bład nieznany, to tylko świadczy o tym że przyrząd diagnostyczny nie ma go zapisanego w swojej pamięci, czyli ma stary program , nie aktualizowany.
    - zwróc jeszcze mechanikom uwagę że jak są problemy z ASR to może to być uszkodzony czujnik pedału hamulca.
    - ten czujnik jest troche żle zbudowany, ma pare niezaleznych styków, ale obsługiwanych programowo aby wyłapać jego problemy.
    -- czujnik od pedału hamulca kosztuje grosze.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  9. #9
    Mioto
    Gość

    Domyślnie

    po wymianie pedału gazu wraz ze wszystkimi czujnikami i auto jak na razie jezdzi cala parą, kontroli przestaly swiecic, auto juz normalnie przyspierza nie przymula.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy, problem z turbiną - check engine
    Utworzone przez blazejsj w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 17-07-2018, 07:24
  2. [159] Problem z alfa 159 sportwagon 1,9 JTS 2006 - check engine , silnik
    Utworzone przez czarna911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 25-05-2018, 23:42
  3. problem z check engine w alfie 156 2.4 JTD
    Utworzone przez Luk156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 17:48
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 10:58
  5. [156] PROBLEM - check engine HELP !
    Utworzone przez J.A.N w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory