Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Paski rozrządu - znaki na pasku.

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie Paski rozrządu - znaki na pasku.

    - w dziale "zrób to sam " znalazłem temat o wymianie rozrzadu ( dzięki za ten artykuł )
    --
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...v_t_spark.html

    - wg. mnie brakuje tylko w tym artykule wzmianki na temat kulki, szczerby i wziernika od strony koła zamachowego, w koncu to tez wskaznik GMP i to jeszcze z podziałką kątową.

    - wszytko dobrze ale mój mechanik twierdzi że to nie zadziała ta procedura , ponieważ paski Contitech-a nie mają znaków na pasku.
    - fakt jest taki, że podczas zakladania paska firmy Deyco, widziałem znaki na pasku były.
    - czy ktos ma pod reką moze pasek firmy ContiTech ?
    - bo coś podejrzewam że mechanik chce mi dać pasek "made in china "
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ostatnio właśnie zakupiłem alfę 146 Ti z silnikiem po zmianie paska wykonywanej metodą "próba nie strzelba"... Właściciel nawet się nie pokwapił na żadne forum lub do fachowej lektury, efektem czego silnik nie odpalił. Po dokładnych oględzinach okazało się, że pasek był omylnie założony przez co silnik czasem łapał ale nie odpalał. Naprawa silnika polegała na poprawnym montażu paska i zmianie kilku rolek oraz napinacza. Mam właśnie założony oryginał Contitech i jest on w sumie na wierzchu (poprzedni właściciel nawet obudowy nie umiał ściągnąć, żeby jej nie połamać i teraz czekam na nową), więc jak chcesz to mogę Ci zdjęcia zrobić.

    Swoją droga fascynują mnie ludzie, którzy na własne życzenie pchają się w kłopoty argumentując to oszczędnością i nie mając zielonego pojęcia na co się rzucają!

  3. #3
    remcyk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - w dziale "zrób to sam " znalazłem temat o wymianie rozrzadu ( dzięki za ten artykuł )
    --
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...v_t_spark.html

    - wg. mnie brakuje tylko w tym artykule wzmianki na temat kulki, szczerby i wziernika od strony koła zamachowego, w koncu to tez wskaznik GMP i to jeszcze z podziałką kątową.

    - wszytko dobrze ale mój mechanik twierdzi że to nie zadziała ta procedura , ponieważ paski Contitech-a nie mają znaków na pasku.
    - fakt jest taki, że podczas zakladania paska firmy Deyco, widziałem znaki na pasku były.
    - czy ktos ma pod reką moze pasek firmy ContiTech ?
    - bo coś podejrzewam że mechanik chce mi dać pasek "made in china "
    Szczerby te pokazują chyba kat wyprzedzenia zapłonu,rozrzad ustawiasz na gmp na zero.Nie wiem jak i czy wogóle ustawia sie zapłon w takich autach.Kiedys brało sie stroboskop swieciło wlasnie na szczerbinki i kreciło aparatem zapłonowym,aby ustawic poprawnie zapłon.Teraz wszystkim steruje elektronika,a te znaki sa chyba własnie po to zeby sprawdzic kat wyprzedzenia zapłonu.Moge sie oczywiscie mylić.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Cyganowka
    Auto
    crosswagon
    Postów
    53

    Domyślnie

    Jeśli można coś doradzić to zawsze po wymianie nie skręcam dekla do końca tylko zakładam kółko dolne coby pasek nie zleciał i odpalam
    Patrzę w jakim położeniu ustawia się wskazówka napinacza
    Czytałem temat o blokadach i rzeczywiście są różnej jakości ale te niebieskie z Tarnowa są dobre
    Mam komplet bety do wszystkich alf i trafiło mi sie je porównywać
    Podstawiałem też jakieś stalowe malowane farbą to całkiem było badziewie nic nie pasowało
    Co do ustawiania GMP tylko zegar wskaźnik na kole jest mało dokładny

    ---------- Post dodany o godzinie 11:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:15 ----------

    Co do paska to po co kombinować jak oryginalny w Łodzi nie jest taki drogi
    Do tego ma wszystkie znaki no i zawsze ricambi

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    @ belfer27
    - jesli mozna to bym prosił o zdjęcia, ale pasek masz samochodzie , to jak zrobisz zdjęcia tych dwóch znaków.
    - mechanik jeszcze wspominał że pasek contiTech-a nie jest oznaczony żadnym znakiem firmowym, bo to idzie na pierwszy montaż.
    @remcyk
    - GMP to właśnie wyprzedzenie zapłonu równe zero stopni.
    - czyli 1 szczerba i w niej kulka, mój gadatliwy mechanik czesto w to miejsce zaglada, twierdzi że można przestawić rozrząd zamiast na 1 cylinder , to na czwarty.
    - ciekawe jaka szkołe skonczył, przeciez inaczej się ustawią wałki rozrządu i blokada nie pasuje.
    - chyba że na szybko i bez blokad.
    - lampa stroboskopowa nie pasuje do elektroniki, ECU z cylindra na cylinder zmienia wyprzedzenie zapłonu.
    - jak poświecisz lampą stroboskopową , to dopiero złapiesz się za głowę, jak przerywacz jest wybity.
    @Kolek1980
    - właśnie temat o blokadach jest na temat blokad chyba z Tarnowa, kolega zakupił blokady w Nowym Sączu,
    - w tej firmie twierdzili że były robione na frezarkach numerycznych, tylko chyba zapomnieli dodać że wzorzec był skopany od poczatku.
    - ale to nie końcowe wnioski, badania trwają.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Bubu, ten mechanik nawija ci jakiś makaron na uszy. Paski conti mają 2 znaki, tak samo jak dayco - wiem, bo sam je kupowałem i zakładałem. A co do GMP to moje zdanie znasz. Jest dokładnie takie jak kolegi Kolek1980 - tylko czujnik zegarowy. Żadne kulki, patyki, śrubokręty i temu podobne specyfiki, bo potem się będziesz zastanawiał, dlaczego wszystkie alfy, które badałeś mają przestawiony rozrząd.

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    Znaki na pasku? A po kiego grzyba?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    Znaki na pasku? A po kiego grzyba?
    To raczej pytanie do producenta samochodu i projektantów, którzy przewidzieli taką procedurę zakładania paska, żeby znaki na kołach wałka wydechowego rozrządu i wału korbowego pokrywały się ze znakami na pasku. A jak kto wprawiony to i bez znaków da radę.

  9. #9
    siwcu
    Gość

    Domyślnie

    W silniku 1,6 TS 105KM koła nie są pływające. i rozrząd ustawić można właśnie za pomocą tych znaków na pasku nad którymi wszyscy się zastanawiają. Wg mnie GMP można również wyznaczyć za pomocą owych znaków o których wspomniał BUBU. - ta metoda wydaje mi się być dokładną - na zegarze zawsze mozna sie pierdyknąć

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwcu Zobacz post
    W silniku 1,6 TS 105KM koła nie są pływające. i rozrząd ustawić można właśnie za pomocą tych znaków na pasku nad którymi wszyscy się zastanawiają. Wg mnie GMP można również wyznaczyć za pomocą owych znaków o których wspomniał BUBU. - ta metoda wydaje mi się być dokładną - na zegarze zawsze mozna sie pierdyknąć
    Co niektórzy to nawet nie potrzebują żadnych znaków, tylko robią własne farbą. Tak też można. A na zegarze nie można sie pierdyknąć. Co do silnika 105kM się nie wypowiadam, bo nie robiłem, ale wg. autodaty procedura ustawiania rozrządu jest identyczna jak dla silnika 120 kM.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 11:49
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 09:18
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 08:46
  4. Dlaczego dwa paski rozrządu 163 i 166 zębowe do 1.6TS???
    Utworzone przez cinek30 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 09:33
  5. [146] Dziwne znaki na wyswietlaczu
    Utworzone przez clozi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-09-2008, 18:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory