Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Korekcja pozycji zagłówka

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie Korekcja pozycji zagłówka

    Czy ktoś wie czy można w Giuliecie skorygować pozycję zagłowka, czyli odchylić go bardziej do tyłu ? Ta domyślna jaka jest jest wybitnie niewygodna jeżeli masz przejechać dziennie ok 1000 km. Odcinek od łopatek w górę nie ma wtedy żadnego kontaktu z fotelem i podparcia i po prostu przy długim dystansie zaczyna się odczuwać istnienie kręgosłupa. Może to jego wystawienie nieco do przodu wygląda bardziej sportowo, ale z wygodą nie ma wiele wspólnego. Jakieś pomysły ?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnio Zobacz post
    ... skorygować pozycję zagłowka, czyli odchylić go bardziej do tyłu ? .... Odcinek od łopatek w górę nie ma wtedy żadnego kontaktu z fotelem i podparcia i po prostu przy długim dystansie zaczyna się odczuwać istnienie kręgosłupa....
    Przecież jak weźmiesz go bardziej do tyłu to tym bardziej nie będzie kontaktu... Pozycji zagłówka nie da się korygować. Moje osobiste doświadczenia z ustawianiem fotela (na początku je przeklinałem, porównując do foteli w AR156 czy nawet w MiTo) są następujące:
    - Komfort jazdy i pojawianie się bólu/skurczu w różnych częściach ciała zależy w dużej mierze od kąta pochylenia oparcia. Testowałem wiele ustawień ale najbardziej optymalne (przynajmniej dla mnie 185cm wzrostu i ponad 100kg) jest dość duże odchylenie oparcia do tyłu (pozycja prawie półleżąca)
    - Regulacja fotela góra/dół jest dość duża, ale i tak żeby wygodnie siedzieć korzystam z dolnych ustawień(4-5 ruchów dźwigni podnoszącej). Nie wiedzieć czemu podnoszenie opuszczanie fotela koryguje położenie oparcia i zbliża oddala cały fotel od kierownicy.
    - Odsunięcie fotela od pedałów dość znaczne (noga naciskająca sprzęgło do oporu prawie całkowicie wyprostowana) – przy bliższym dosunięciu trzeba podnosić nogi żeby naciskać pedały)
    - Regulacja lędźwiowa to porażka (ten kto projektował nie wie chyba gdzie jest odcinek lędźwiowy) Korzystam z minimalnego napięcia tak aby uzyskać twardość oparcia, większe wysunięcie tworzy uwierający garb na fotelu.
    - Ostatnią rzeczą wpływająca na komfort jazdy jest ustawienie kierownicy – ja opuszczam ją maksymalnie do dołu i przyciągam maksymalnie do siebie – ustawienie co prawda zakrywa część wskaźników, ale ręce się nie męczą
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Sek w tym, że ja lubię jeździć z oparciem prawie pionowo czyli całkowicie podpierającym plecy. Taka pozycja jest prawidłowa, gdyż najlepiej trzyma Cię w zakrętach i pozwala na przekazywanie na ciało kierowcy maksymalnie dużo informacji o tym co się dzieje z samochodem. Problem w tym, że wtedy właśnie ten zagłówek wręcz nieco przeszkadza, gdyż nienatoralnie wysuwa Ci głowę do przodu. Więc chcąc nie chcąc trzeba fotel lekko odgiąć ale wtedy właście przy b. długich odcinkach męczy się nieco kręgosłup, gdyż cała góra ciała opiera się wyłacznie na nim. Stąd poszukiwania sposobu na cofnięcie zagłowka nieco do tyłu.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Zagłówek został tak ustawiony aby chronić kręgi szyjne w razie wypadku. Tak jest w większości nowych aut.
    Moja żona próbując Giuliettę też zwróciła na to uwagę.
    Chyba musisz się z tym pogodzić, chyba że w jakiś sposób przerobisz fotel co moim zdaniem będzie niebezpieczne.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mandecki
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta Benzina 1.4MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie

    szukalem juz wczesniej co nieco w tym temacie. zaglowki maja whiplash protection system i nie powinno sie go korygowac, poniewaz chroni przed uszkodzeniem szyi podczas uderzenia w tylek auta. i jest troche niewygodny, ale taki musi byc zeby zadzialal. prawdopodobnie nie ominiesz juz tego systemu w nowych samochodach, tak jak wielu innych safe- i eko- rozwiazan czesto narzuconych na producentow automotive.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    - Komfort jazdy i pojawianie się bólu/skurczu w różnych częściach ciała zależy w dużej mierze od kąta pochylenia oparcia. Testowałem wiele ustawień ale najbardziej optymalne (przynajmniej dla mnie 185cm wzrostu i ponad 100kg) jest dość duże odchylenie oparcia do tyłu (pozycja prawie półleżąca)
    Ja mam 184cm wzrostu, ale niestety bardzo krótkie ręce, w związku z tym oparcie muszę mieć pionowo. I ten zagłówek też mnie denerwuje.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Korekcja wstryskiwaczy + logi 1.9 JTDm
    Utworzone przez Dejvvv w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 21:49
  2. [159] Demontaż tylnego zagłówka
    Utworzone przez madx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 21:02
  3. Korekcja wtrysków common rail
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 08:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory