Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 159 2.4 - czary mary z elektryką

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar duomox
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 2.4 automat
    Postów
    46

    Domyślnie 159 2.4 - czary mary z elektryką

    Objawy są takie: raz na jakiś czas po uruchomieniu silnika zapala się kontrolka od alternatora. Wyłączenie i włączenie silnika powoduje znikniecie kontrolki. Od czasu do czasu też w trakcie jazdy na chwilę np. gaśnie radio, gasną zegary, światła albo jakieś inne funkcje (np. brak abs) po czym wszystko wraca do normy. Ostatnio też spaliły się obie przednie żarówki od głównych świateł. Czy ktoś miał podobnie?

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Posprawdzaj styki masy.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar duomox
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 2.4 automat
    Postów
    46

    Domyślnie

    A w jakich miejscach są przymocowane?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    przede wszystkim klemy, kabel masowy do nadwozia, i gdzieś pod aku jest kabel od nadwozia do skrzyni czy silnika.

    włączająca się kontrolka ładowania to może być uszkodzone koło/sprzęgło jednokierunkowe na alternatorze (zdarza się w naszy alternatorach, juz 2 razy w JTDM było wymieniane za 7 lat), i/lub jakieś problemy z regulatorem na alternatorze (obie części oko 150zł każda). w JTDM brata właśnie parę tygodni temu działy się z tym jaja (a przypuszczalnie przyspieszone przez to że od roku jezdził na padającym akumulatorze), i zarówno koło na alternatorze było walnięte jak i właśnie regulator napięcia. Najpierw problemy były sporadyczne, potem juz ładowanie zaświeciło na stałe.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Proponuję sprawdził bym akumulator i oczywiście wszystkie styki masy. Kontrolki od ABS i palące się żarówki miałem właśnie przy padającym aku.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar duomox
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 2.4 automat
    Postów
    46

    Domyślnie

    Akumulator sobie przełożyłem z Jeepa i problemy nie ustały, więc tu bym nie szukał. Auto stoi w serwisie od prawie 3 tygodni, zobaczymy co tam znajdą.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    no to sam za dużo to nie posprawdzałeś... szukałbym w połączeniach mas te główne, ale tez może te w środku (otwórz sobie w eLearnie schematy instalacji i lokalizacje).

    co do kontrolki ładowania, możesz mieć problemy z alternatorem, zarówno koło/sprzęgło jednokierunkowe jak i regulator - u mnie w poprzedniej JTDM tak to padało, sporadyczne kontrolki a potem całkiem padł alternator (nadpalony stojan, wywalona dioda regulatora, uszkodzone sprzęgło jednokierunkowe).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16V 150KM SPORTWAGON
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no to sam za dużo to nie posprawdzałeś... szukałbym w połączeniach mas te główne, ale tez może te w środku (otwórz sobie w eLearnie schematy instalacji i lokalizacje).

    co do kontrolki ładowania, możesz mieć problemy z alternatorem, zarówno koło/sprzęgło jednokierunkowe jak i regulator - u mnie w poprzedniej JTDM tak to padało, sporadyczne kontrolki a potem całkiem padł alternator (nadpalony stojan, wywalona dioda regulatora, uszkodzone sprzęgło jednokierunkowe).
    Gdzie mozna sciagnac eLerna do 159 1.9jtdm 16v

    wyslane listem poleconym

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    poszukaj na forum, pare dni temu nawet ktos udostepnial. w tych dostepnych iso masz wszystkie silniki przed liftem

Podobne wątki

  1. [159] Czary mary z elektryką
    Utworzone przez barank w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 19:32
  2. Czy To Czary???
    Utworzone przez Mario w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 20:17
  3. Czary mary, czyli ukryte zdolności naszych Alf
    Utworzone przez michal.115 w dziale 147
    Odpowiedzi: 184
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 10:22
  4. Czary
    Utworzone przez waldi w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2009, 13:31
  5. [166]2.5 v6 czary mary?bo juz nie wiem co..
    Utworzone przez nabuhodozor w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 19:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory