Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Nie może swobodnie dojść..do 7tyś

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    krzepice
    Auto
    166 2.5 v6 2000r
    Postów
    71

    Domyślnie Nie może swobodnie dojść..do 7tyś

    witam..jak w tytule mój silnik 2.5 v6 nie może swobodnie dojść do odcięćia...
    owszem odcina lecz towarzyszą temu furkotanie coś w ok 7tyś obrotów słychać trrrrrrr..trrrrrmmm jakby zasłabło coś i niemogło(coś w tym stylu )
    wskazówka wspina się po skali obrotomierza nieznacznie wolniej, ale zauważalnie. już nie tak jak kiedyś. niewiem co to może być. czy to już świece do wymiany czy może filtr powietrza? odpala w najwieksze mrozy "na pół obrotu wału", więc kable chyba nie...czy raczej zobaczyć sonde lambda? Zauważyłem, że spalanie jest coś w ok 17-18litrów..ale to w trybie jazdy takim kiedy uruchamiam rankiem przejade do pracy pare kilometrów i gaszę zanim silnik osiągnie pożądane 90 stopni C .Myślę czego tu by nie przeoczyć..

    świece
    filtr
    sonda lambda
    hy?
    co mogę jeszcze sprawdzić ewentualnie wymienić?gdyż wybieram się do sklepu motoryzacyjnego...
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 02-02-2011 o 22:21

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    No to może jeszcze przepływomierz, tylko u mnie było go znacznie wcześniej czuć (przy jakichś 3500-4000rpm).

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Kolego motomycha,
    bo właśnie przy 6900 obr/min jest elektroniczne odcięcie pracy silnika i stąd te odgłosy.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    krzepice
    Auto
    166 2.5 v6 2000r
    Postów
    71

    Domyślnie

    sprawdzę cewki i sonde lambda zresetuje..bo chyba nałapało jakichś zakłóceń na mapkach gdyż mam gaz sekwencyjny i jeden wtryskiwacz gazu niedomaga i może przez to przeniosło się na benzynę i cosik w mapach popaskudziło..sprzawdze potem dam znać czy to to..

Podobne wątki

  1. Nie mogę dojść do ładu z xenonami
    Utworzone przez lolix w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 21:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory