Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [166 2,4jtd] Okresowe dymienie

  1. #1
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie [166 2,4jtd] Okresowe dymienie

    Witam mam pytanie czy ktoś z Was zna możliwą przyczynę dziwnego dymienia na niebiesko. Mianowicie ostatnio zauważyłem, że po przejechaniu jakiegoś dłuższego odcinka trasy tak ok 200-300km i zatrzymaniu się na chwile np przed światłami i ponownym ruszeniu z rury wydechowej wylatuje chmura niebieskawego dymu. Jest to dosłownie chwilowe 3-5 sek i znika tak szybko jak sie to pojawia auto nie traci na mocy w chwili tego dymienia. Olej mam wymieniany co 10tys, turbine mam nową , może ktoś z was miał już taki przypadek?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Normalne jest to, że diesel przykopca troszkę zwłaszcza przy ruszaniu,jesteś pewien ,że to dym niebieskawy a nie siny?? jak siny to nic groźnego tak może być i nic się nie martw...

  3. #3
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    Co do koloru to może to on i jest siny bo widze go we wstecznym lusterku a dymi dosyć intensywnie tak jakby turbina całkiem padła takie kołtuny jakby białe.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Jeżeli moc jest ta sama to nie wiem;/ może później ktoś będzie wiedział o co chodzi i Ci napisze skoro straszne kotły dymu sie wydobywaja,a nie regulował ci ktos wtrysków paliwa?? bo jak one maja złe cisnienie to przez to moze dymić. filtr powietrza tez robi swoje jak jest zatkany. poczekaj później ktoś sie zaintersuje tematem moze ktos miał podobny przypadek. pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaholik-Bioły
    Normalne jest to, że diesel przykopca troszkę zwłaszcza przy ruszaniu,jesteś pewien ,że to dym niebieskawy a nie siny?? jak siny to nic groźnego tak może być i nic się nie martw...

    Aleś przywalił, jak łysy grzywą o kant kuli, siwy dym nieszkodliwy na rozgrzanym motorze?, a uszczelka pod glowica to co nic takiego, może być spokojny???

  6. #6
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie przez internet i tak nie da się znaleść odpowiedzi ale na pewno żaden dym czy to niebieski czy siny nie jest objawem normalnym, mój jtd po żadnej trasie czy długiej czy krótkiej nie dymi przy ruszaniu - no chyba że bym ruszył bardzo sotro to coś tam się pojawi ale to wyłącznie trochę czarnego dymu i na tyle mało że w lusterku prawie go nie widać i to jest normalny objaw diesla. We wtyskach nie ma nic do regulowania więc albo są uszkodzone albo nie, może to być objaw uszkodzonej uszczelki pod głowicą ale wtedy ubywało by płynu chłodniczego i tem by podskoczyła.

  7. #7
    mar77
    Gość

    Domyślnie Re: [166 2,4jtd] Okresowe dymienie

    Cytat Napisał gryzli74
    Witam mam pytanie czy ktoś z Was zna możliwą przyczynę dziwnego dymienia na niebiesko. Mianowicie ostatnio zauważyłem, że po przejechaniu jakiegoś dłuższego odcinka trasy tak ok 200-300km i zatrzymaniu się na chwile np przed światłami i ponownym ruszeniu z rury wydechowej wylatuje chmura niebieskawego dymu. Jest to dosłownie chwilowe 3-5 sek i znika tak szybko jak sie to pojawia auto nie traci na mocy w chwili tego dymienia. Olej mam wymieniany co 10tys, turbine mam nową , może ktoś z was miał już taki przypadek?
    Jezdzisz ostro czy delikatnie? Bo jak jezdzisz delikatnie to ten dym bedzie bardziej widoczny przy ruszaniu po dluzszym okresie delikatnej jazdy w stosunku do kogos, kto pogoni troche auto na trasie.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Pewnie EGR się niedomyka - pomóc może czyszczenie - jak nie to wymiana lub zaślepienie.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    Z tą jazdą jest różnie jak jest gdzie to cisne ostro, a pytam sie o to dymienie bo jest to dość dziwne płynu nie dolewałem od zeszłego lata, oleju też mi nie ubywa nawet powiem ,że od wymiany do wymiany wcale go prawie nie ubywa. Zauważyłem to dymienie pare razy w przeciągu 2mcy.byłem w warsztacie podłączony do komputera i diagnosta nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, a zjawisko się powtarza. Kolega zasugerował mi że przyczyną może być zapychający sie katalizator który po jakimś czasie wypala resztki osadów, nie wiem co o tym myśleć, w warsztacie nie widzą problemu i rozkładają ręce, a liczyłem ,że może ktoś już przerabiał kiedyś taki numer.Wracając do poprzednika to moja alfa nawet przy bardzo ostrym deptaniu do 4,5tys nie dymi ani trochę, z tąd mój niepokój o te niebieskie cholerstwo.

  10. #10
    sciesill
    Gość

    Domyślnie Dymienie

    Podejrzewalbym , tez niewlasciwy sklad mieszanki , paliwowo powietrznej, niedopalone paliwo dopala sie w gruszce tlumika i wtedy zaczyna dymic , jezeli pojawia sie na chwile gdy depniesz do deski to nic strasznego , w klekotow to norma , natomiast jak zaczyna dymic na niebiesko to musi w paliwoe byc olej i wtedy robi sie nieciekawie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 17:42
  2. [Giulietta] Co ile właściwie są przeglądy okresowe?
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 07:54
  3. [Giulietta] Przeglądy okresowe
    Utworzone przez stecek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 18:55
  4. Przeglądy okresowe i naciąganie ludzi
    Utworzone przez ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 12:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory