Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dwa pytania: Nie działa przycisk blokowania drzwi oraz ruda na sankach AR 159 2.4 JTD

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łęczyca
    Auto
    były dwie Alfa Romeo 159 SW 2.4 jtd 235 km, 147 1.9 jtd, jest brera 2.2
    Postów
    81

    Domyślnie Dwa pytania: Nie działa przycisk blokowania drzwi oraz ruda na sankach AR 159 2.4 JTD

    Witam!
    Mam takie małe pytanie...Na serwisie podczas wymiany płynów, po zdjęciu osłony pod silnikiem ukazał mi się zaatakowany rudą wózek pod silnikiem...Czy ten typ tak ma, co ewentualnie robiliście z takim kwiatkiem? Pan w serwisie AR w Łodzi stwierdził, że nigdy czegoś takiego nie widział...
    Druga kwestia a w zasadzie duperela dotyczy przycisku pod lewarkiem od skrzyni biegów do otwierania/zamykania drzwi...nie działa z pozycji przycisku, ale co najlepsze, po ustawieniu w navi na zamykanie się po ruszeniu, działa normalnie, podświetla się a chcąc rozłączyć przyciskiem już nie...macie jakiś pomysł?
    Z góry dziękuję
    pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał peteski Zobacz post
    Pan w serwisie AR w Łodzi stwierdził, że nigdy czegoś takiego nie widział...
    Ze świecą dobrego ASO szukać... Tam to ogólnie ludzie nigdzie nie byli i nic nie widzieli. Uroki korporacji.
    Rude sanki to niestety standard. Jak ktoś ma dużo wolnego czasu to może pomyśleć nad ich renowacją. Ale jest to element, który nie pełni żadnej istotnej funkcji.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał peteski Zobacz post
    Pan w serwisie AR w Łodzi stwierdził, że nigdy czegoś takiego nie widział...
    To ja sie pytam ile 159 widzial. Wyglada na to ze Twoja byla pierwsza :-p. Korozja sanek to standard.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pj1812
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa 159 Sportwagon 1,9 jtdm 150 KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Też miałem pordzewiałe sanki. Jakoś 2 tyg. temu potraktowałem je czarnym hammeritem w połysku (mała puszka starcza spokojnie), oczywiście po oczyszczeniu z odpadającej farby i rdzy z grubsza. Na wiosnę sprawdzę jak się to spisało i ewentualnie poprawie kolejną warstwą.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    tbg
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm AR 156 1.9 JTDm AR 146 1.7 16v boXer
    Postów
    292

    Domyślnie

    Sprawdzi sie dobrze. Tylko malnij 2 razy co najmniej bo jak bedzie za cienka warstwa hammeraida to ruda wyjdzie.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    O ASO w Łodzi już ktoś pisał coś niezbyt pozytywnego
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łęczyca
    Auto
    były dwie Alfa Romeo 159 SW 2.4 jtd 235 km, 147 1.9 jtd, jest brera 2.2
    Postów
    81

    Domyślnie

    Najlepsze jest to, że ta opinia jest tworzona nie przez mechaników (miałem okazję dosłownie 2 minuty pogadac z serwisantem i wydawał się wporządku i wiedział co jest co) tylko osoby które przyjmują i z którymi my przecietni klienci mamy styczność...co do sanek to właśnie sobie o tym pomyślałem, że jak będę malował zaciski to od razu oczyszczę i pomaluje je...co do serwisu póki co postawiłem na chłopaków z ul. Bruzdowej i nie mam powodów do narzekania...
    A co z tym przyciskiem?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, Cześć

    Rozumiem, że ten wątek jest już bardzo stary - ale nie chciałem zakładać nowego, bo jednak tutaj odpowiedź i rozwiązanie nie padło.

    Mój problem to niedziałający przycisk blokowania drzwi od wewnątrz, ten obok przycisku świateł awaryjnych.

    Gdy naciskam kłódeczkę po prostu nie blokuje drzwi. Dzieje się tak przy uruchomionym aucie jak i tylko po wsadzeniu kluczyka do stacyjki, jak i z wyjętym.

    W ustawieniach mam zaznaczoną opcję automatycznego zamykania drzwi od 20 km/h i zawsze działa - słychać skoble centralnego. Zapala się wtedy czerwona dioda wokół przycisku z kłódką. Wtedy też nie mogę tym przyciskiem odblokować drzwi. Po zatrzymaniu oczywiście centralny można odblokować wewnętrzną klamką.

    W pierwszym momencie myślałem, że to wina przycisku w sensie, że coś tam nie styka. Kupiłem więc używkę na allegro i zamieniłem całość - bo okazuje się że są to trzy zespolone ze sobą przyciski VDC żółte i kłódeczka.

    Pytanie: Czy ktoś się spotkał z tym problemem?

    pozdrawiam ciepło

Podobne wątki

  1. [146] przycisk otwierania szyby pasażera - nie działa !
    Utworzone przez msl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 21:25
  2. [159] przycisk otwierania bagażnika nie zawsze działa
    Utworzone przez dran w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 07:09
  3. [159] asr/vdc raz działa raz nie ale nie reaguje na przycisk
    Utworzone przez radziaczek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 00:44
  4. Co to za przycisk? Oraz problem z radiem
    Utworzone przez CichyJTD w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 20:26
  5. Przycisk podnosnika szyby nie działa do góry
    Utworzone przez jair w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory