Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Korozja drzwi a gwarancja

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    196

    Domyślnie Korozja drzwi a gwarancja

    Cześć wszystkim. Zauważyłem dziś na wewnętrznej strony drzwi niewielki pęcherz wskazujący na ognisko korozji. Akurat te drzwi były wymieniane w ramach szkody komunikacyjnej na nowe w ASO. Mam pytanie, jak długo trwa gwarancja na perforację blachy po upływie ogólnej gwarancji i przy przeglądach wykonywanych w ASO? Ostatni przegląd był wykonany przy 105 tyś. w zeszłym roku. Czy jest podstawa by domagać się naprawy gwarancyjnej?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    8lat .. rdzewieje to zgłaszaj w aso niech naprawiają.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,059

    Domyślnie

    po naprawie to watpie, mysle ze naprawiany element rok moze 2.
    co do 8 lat na perforacje, to o ile pamietam to xhyba warunkim sa dodatkowo platne przeglady perfiracji co rok i w ksiazce od ktorejs mojej alfy były na to osobne okienka na innych stronach niz przeglady.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    196

    Domyślnie

    Odświeżając wątek, sprawa została załatwiona przez centralę FCA najpierw poprzez Włochy, potem Bielsko i w wyniku rozmów została wykonana naprawa w ramach gwarancji. Od tej pory gwarancja obowiązuje do pełnych 8 lat. Taka sugestia i podpowiedź, by w przypadku odmowy naprawy ze strony ASO próbować odwoływać się wyżej i nie zgadzać się od razu na negatywną odpowiedź dealera.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,059

    Domyślnie

    to super ze zalatwiles sprawe. z ciekawosci miales robione/wbite do ksiazki gwarancylnej te przeglady perforacji, czy tylko robiles te obowiazkowe co te 35tys czy ile tam jest wymagane?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    196

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to super ze zalatwiles sprawe. z ciekawosci miales robione/wbite do ksiazki gwarancylnej te przeglady perforacji, czy tylko robiles te obowiazkowe co te 35tys czy ile tam jest wymagane?
    Tylko te przeglądy co 35 tyś, bez perforacji. Natomiast były argumenty typu: pogwarancyjne przeglądy, drobne naprawy, rozrząd w ASO co mogło mieć wpływ na pozytywne załatwienie sprawy. Dodatkowo ponarzekanie na trzy naprawy wiązki i sympatyczna rozmowa z panią z Włoch. Sam pan w ASO stwierdził, że warto czasami uderzać do centrali.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,059

    Domyślnie

    dzięki wielkie, dobrze wiedzieć jak to wygląda w praktyce, bo czytając tylko książkę gwarancyjną do swojej 159 czy GIulietty to wydawało się że trzeba robic te przeglądy nadwozia żeby te 8 lat utrzymać. w książkach mam osobne miejsca/strony na pieczątki z takich przeglądów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Ja z kolei zauważyłem wykwity pod lakierem na klapie bagażnika pod przyciskiem/logo. Widziałem na forum, że ktoś już też coś takiego miał (w 2 letnim egzemplarzu), ale temat umarł. Auto kupiłem rok temu, było sprowadzone z Niemiec. Na klapie jest oryginalny lakier, auto nie było bite z tyłu, sprawdzałem miernikiem przy kupnie. Komuś może przytrafiło się coś takiego?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryankov Zobacz post
    Ja z kolei zauważyłem wykwity pod lakierem na klapie bagażnika pod przyciskiem/logo. Widziałem na forum, że ktoś już też coś takiego miał (w 2 letnim egzemplarzu), ale temat umarł. Auto kupiłem rok temu, było sprowadzone z Niemiec. Na klapie jest oryginalny lakier, auto nie było bite z tyłu, sprawdzałem miernikiem przy kupnie. Komuś może przytrafiło się coś takiego?
    Dokładnie tak miałem, auto 3 lata. Naprawione w tamach 3 letniej gwarancji na lakier. Okazuje się że Giulietta na klapie koroduje typowo i gwarant nie marudził.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    36

    Domyślnie

    Hmm gwarancja na lakier powiadasz... Czytając ten temat przyszło mi do głowy, że może byłaby szansa na zrobienie czegoś z tym fantem w ramach gwarancji na takich warunkach jak u Zefira, ale pytanie czy to podchodzi pod gwarancję lakieru czy perforację (wydaje mi się, że jednak lakier)? Jeśli lakier, to i tak pozamiatane, bo Julka ma 7 lat.
    Poza tym auta nie serwisuję w ASO tylko u zaufanego mechanika (wymiany okresowe, rozrząd itp), więc nie wiem jak to się ma do warunków gwarancyjnych.

Podobne wątki

  1. Korozja w 166 ?
    Utworzone przez Masa625 w dziale 166
    Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 08-09-2019, 09:16
  2. [GTV] GTV a korozja
    Utworzone przez Damian w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-10-2017, 17:51
  3. Uszczelka Drzwi/Szyby Korozja
    Utworzone przez Szerszen2015 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 20:16
  4. Ale korozja!!!
    Utworzone przez djslavko w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 00:54
  5. Korozja
    Utworzone przez Arek 146 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory