Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: nie dzialajacy tempomat

  1. #1
    smuz
    Gość

    Domyślnie nie dzialajacy tempomat

    czy ktos z Was mial moze podobny problem?nie dziala mi tempomat nie reaguje po wlaczeniu na on ,przy uruchamianiu motoru lampka kontrolna zapala sie po czym prawidlowo gasnie ,jednak tempomat milczy ,wiem ze jest bezpiecznik od empomatu ale on tez odpowiada za kilka innych rzeczy ktore dzialaja prawidlowo wiec nawet go nie sprawdzam,chyba ze jest jeden bezposrednio od cruise control? co wy na to?

  2. #2
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    W czasie jazdy włącz tempomat na "on".
    Potem raz SET "+" lub "-"
    Po naciśnięciu hamulca tempomat się zawiesi swoje działanie.
    RCL powrót do poprzedniej prędkości.
    Po zwiększeniu prędkości (np wyprzedzanie) tempomat wróci do prędkości zadanej.

  3. #3
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    tak jak kolega wspomniał, tylko przytrzymaj na plusie SET minimum 3 sekundy

  4. #4
    Piotr34
    Gość

    Domyślnie

    no nie wiem....ja tak robie...przytrzymuje na + jakies 5 sec i nic....i to samo na -....
    nie wiem dlaczego tak jest ale jak jechalem autostrada i mialem stala predkosc i chcialem wlaczyc tempa to nawet nie drgnal....
    a przy wlaczaniu stacyjki normalnie swieci sie kontrolka i gasnie prawidlowo...

  5. #5
    leechman
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, mam taki o to problem z tempomatem. Podczas jazdy nie zawsze zatrzymuje mi na "żądanej" prędkości. Oczywiście kontrolka się świeci, ale nie mogę ustalić stałej prędkości, samochód zwalnia. Czasami, jak już zaskoczy, to łapie już za każdym razem... do następnego odpalenia silnika (chodzi mi o następną podróż, bo nie próbowałem gdy tempo działa wyłączyć i od ponownie włączyć). Jeśli dobrze zaobserwowałem, to działa gdy trochę się pojeździ samochodem. Spotkał się może ktoś z podobnym problem? Czy może być to związane z temp. silnika? Mam też do wymiany świece, ale to chyba niemożliwe by te wpływały na tempo.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    sprawdź czujnik pedału hamulca i sprzęgła przez MES. może pomimo tego, że pedał nie jest wciśnięty, ecu ma błedną informację od czujnika.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie

    Jeśli świecą Ci się światła stop przy wciśniętym pedale hamulca, to pozostanie Ci sprawdzić jedynie czujnik pedału sprzęgła. Mój pedał sprzęgła zerwał się kiedyś z mocowania pompy i poleciał do góry, pod samą deskę rozdzielczą, przy czym całkowicie wbił trzpień czujnika do środka. Lampka od tempomatu zapalała się na chwilę po przekręceniu stacyjki, ale późniejsze włączanie tempomatu nie dawało żadnego efektu. Zdemontowałem czujnik sprzęgła i go rozebrałem, by odblokować trzpień. Przy okazji sprawdziłem jego działanie multimetrem. Od tamtego czasu nie miałem już przygód z tempomatem.

  8. #8
    leechman
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Panowie. Może rzeczywiście coś z tym sprzęgłem... Dziś zauważyłem, przy ruszaniu, że pedał jest obniżony trochę względem pozostałych pedałów. Podniosłem go nogą (to w czasie jazdy było) i na razie problem zniknął a i tempomat normalnie też dzisiaj działał. Chociaż nie jestem pewien, czy przypadkiem sprzęgło lżej nie zaczęło chodzić.

Podobne wątki

  1. nie dzialajacy tempomat
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 11:42
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 13:14
  3. Tempomat w 156 z 147?
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 19:38
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 21:07
  5. [145] Nie dzialajacy pilot w kluczyku...
    Utworzone przez Lukas469 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-02-2008, 20:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory