Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: diesel czy gaz?

  1. #1
    nymo
    Gość

    Domyślnie diesel czy gaz?

    Cześć

    Zastanawiam się nad kupnem kolejnej Alfy 156 i w sumie nie wiem na co się zdecydować. Trasy jakie bym wykonywał to 70% miasto,resztę trasa.Miałem już 1.8 w gazie i osiągi były bardzo dobre, dźwięk super i spalanie też dobre bo za 30zł miałem 100km po mieście. Zastanawiam się nad kupnem znowu 1.8 lub 1.9jtd ewentualnie 2.4. Zależy mi na osiągach ale też przyzwoitym spalaniu(rozumiem,że to nie będzie palić jak SDi ).Co byście mi doradzili? Alfę z 2000 w środku już po lifcie i tylko sedan Czytałem że 1.9 to trochę za mało mocy, i jeśli już to bym to chip-ował .

  2. #2
    hjeniu
    Gość

    Domyślnie

    na gazie się gotuje. Diesel diesel uber ales



    Ale ja całe życie traktorami jeżdżę i z traktorami mam do czynienia

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał nymo Zobacz post
    Alfę z 2000 w środku już po lifcie i tylko sedan
    Tego nawet to w erze nigdy nie mieli

    Może hybryda?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    [QUOTE=hjeniu;790087]na gazie się gotuje. Diesel diesel uber ales



    Ale ja całe życie traktorami jeżdżę i z traktorami mam do czynienia [/QUOTE

    To słychać , widać i czuć.
    Nie przejmuj się , wielu nas jest ze wsi.
    Moja Bella

  5. #5
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Proszę was nie zaczynajcie kolejnego takiego tematu bo zaraz będą kłótnie zwolenników i przeciwników różnych paliw.

    Kolego poszukaj. Mam Diesla i mogę Ci powiedzieć nawet mój 105 KM potrafi przyśpieszać. Spala w mieśćie max 6,5 litra. W trasie potrafi zejść poniżej 5. Na minus sprzęgło, dwumas, klekot pod maską.

    Benzyna - nie mam więc tylko z czytania forum wiem że potrafi się przekręcić panewka i że jeżeli 156 to najlepiej 2,5 V6 - najmniej awaryjny, najbardziej łakomy na paliwo

    Druga sprawa to nieraz zastanawiam się gdzie korzystać z większej mocy samochodu? W mieście jak jeżdżę w korkach to mógłbym mieć i 20KM tylko. Na trasie co przyśpieszysz to zaraz fotoradar albo ograniczenie

    Najlepiej kieruj się takim kryterium przy zakupie jak ja - kup zadbany samochód a każdy Ci się odwdzięczy bezproblemową eksploatacją!!!

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał nymo Zobacz post
    Czytałem że 1.9 to trochę za mało mocy, i jeśli już to bym to chip-ował .
    Wersja 105 konna była trochę słaba to fakt, ale 115 i 140 są dynamiczne i elastyczne. No ale jak chcesz lift wnętrza to rocznik 2002+. Ja będę niedługo swoją sprzedawał, jeśli chcesz więcej info to priv.

  7. #7
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    No nie wiem czy taka słaba. Wszystko chyba zależy od kondycji silnika. Mi np. wystarcza w zupełności i całkiem ładnie się odpycha. PRE2ES moja już jest na sprzedaż Sorki za OT.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja zawsze jestem za benzyną, a spalanie- ostatnio jak były mrozy gaz się wyłączył i 400 zrobiłem na PB, jazda prawie normalna średnio 100, ale z 50 było przelecianych w przedziale 140- 200, dodany Millers do benzyny do paliwa, spalanie średnie 10,5, chyba dużo to to nie jest (spalanie gazu w takich samych warunkach to 12,3). Radzę policzyć, bo piszesz że 70% to miasto, ale podaj raczej jaki to dystans, bo na gazie zanim ci odpali to trochę metrów poleci. Co do JTD to zadbany warty zainteresowania, jak nie dajesz w palnik będzie lepszym rozwiązaniem

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rado
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa 156 1.8 16V
    Postów
    54

    Domyślnie

    Ja w swojej 1.8 jestem zadowolony z gazu,spalanie w normie,przyśpieszenie też ok więc polecam jazdę na LPG.Nymo skoro jeździłeś na gazie i byłeś zadowolony to po co zmieniać?
    Radomski Klub Alfa Romeo
    www.Alfa.Radom.pl

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 1998r.
    Postów
    31

    Domyślnie

    Ja natomiast ze swojego 2,4 JTD jestem również zadowolony, bardzo dobry silnik i osiągi, 150 km/H na 3 biegu, na 4 spokojnie 190, a 5 to jesli kupisz sam sprawdzisz, spalanie na trasie >120 ok 7l/100 km, miasto zależy jak kto jezdzi ale ok 8-8,5 silnik godny polecenia

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. bio diesel???
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 19:36
  3. [156] Diesel 1.9 , 2.4
    Utworzone przez Garos w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 09:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory