Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Adaptacja LAMBDY

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dziun_bg
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS
    Postów
    47

    Domyślnie Adaptacja LAMBDY

    Witam.
    Jestem nowym użytkownikiem Alfy. Po zakupie samochodu postanowiłem podpiąć go pod kompa gdyż podczas przyśpieszania miał tędencje do delikatnego szarpania oraz tracił zupełnie moc przy około 5 tys. obrotów, oraz od czasu do czasu, stojąc np. na światłach, spadały obroty . Jak przypuszczałem- sonda trup. Stwierdziłem że sondę wymienię dopiero po świętach bo wiadomo wydatki, ogólny brak gotówki. Facet u którego podpinałem samochód skasował błędy oraz zrobił adaptacje (nie wiem za bardzo o co cho ) Obecnie założyłem już nową bosha, oryginał i moje pytanie brzmi czy ponowna adaptacja jest konieczna czy komputer sam powinien sobie poradzić z nową sondą. Zanik mocy już nie występuje, szarpania też nie zauważylem ale wg mnie to jeszcze nie to. Spadek obrotów występuje nadal ale chyba rzadziej. (Wiem że był już post o adaptacji ale w moim przypadku koleś zrobił adaptacje przed wymianą , na zepsutej sondzie i nie wiem czy to ma jakiś wpływ)
    Ostatnio edytowane przez dziun_bg ; 30-12-2011 o 13:50

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziun_bg Zobacz post
    Witam.
    Jestem nowym użytkownikiem Alfy. Po zakupie samochodu postanowiłem podpiąć go pod kompa gdyż podczas przyśpieszania miał tędencje do delikatnego szarpania oraz tracił zupełnie moc przy około 5 tys. obrotów, oraz od czasu do czasu, stojąc np. na światłach, spadały obroty . Jak przypuszczałem- sonda trup. Stwierdziłem że sondę wymienię dopiero po świętach bo wiadomo wydatki, ogólny brak gotówki. Facet u którego podpinałem samochód skasował błędy oraz zrobił adaptacje (nie wiem za bardzo o co cho ) Obecnie założyłem już nową bosha, oryginał i moje pytanie brzmi czy ponowna adaptacja jest konieczna czy komputer sam powinien sobie poradzić z nową sondą. Zanik mocy już nie występuje, szarpania też nie zauważylem ale wg mnie to jeszcze nie to. Spadek obrotów występuje nadal ale chyba rzadziej. (Wiem że był już post o adaptacji ale w moim przypadku koleś zrobił adaptacje przed wymianą , na zepsutej sondzie i nie wiem czy to ma jakiś wpływ)
    Wymiana sondy nie wymaga robienia adaptacji etc.Możesz jedynie wykasować błędy które są w pamięci ECU.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Wymiana sondy nie wymaga robienia adaptacji etc.Możesz jedynie wykasować błędy które są w pamięci ECU.
    Bzdura. Oczywiście, sonda ma wpływ na adaptację, bo według niej komputer ustawia dawkę paliwa w zależności od temperatury silnika, powietrza i jego ilości. Odepnij na zimnym silniku akumulator na 15 minut, podłącz i bez dotykania gazu zostaw samochod na wolnych obrotach aż do wyłączenia wentylatora chłodnicy. Potem wyłącz silnik, poczekaj kilka minut, odpal i przejedź ze 2-3 km. Wiele to nie kosztuje.

    Jeśli samochód jest z gazem, wszystkie operacje rób na benzynie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dziun_bg
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS
    Postów
    47

    Domyślnie

    Odepnij na zimnym silniku akumulator na 15 minut,
    Ale czy to przynosi jakiekolwiek efekty przy M1.5.5, bo z tego co wyczytałem, zresztą na tym forum, odlączeniem akumulatora nic nie zdziałam.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Możesz też po prostu pojezdzić. Jeśli w silniku wszystko jest OK po przejechaniu 200-300 km komp "nauczy się" prawidłowej pracy.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Odepnij na zimnym silniku akumulator na 15 minut
    resetu to nie zrobi ale coś w tym jest i nie mam pojęcia dlaczego, bo od początku jak Tu jestem to pisane było że odpinanie nic nie daje
    ja wykonuje dość dużo prac przy mojej belli (lubię ogólnie dłubać) i zawsze odpinam aku - ot tak dla zasady, i zawsze jest jakaś poprawa.
    obroty po odpaleniu są wyższe, wolniej opadają itp...
    DCFAN ma inny silnik, a tam resety i adaptacje to inna bajka
    co do adaptacji czujników takich jak sonda i przepływka
    miałem taką sytuację ponad rok temu że po zakupie przepływki i jej montażu obroty chodziły w okolicy 400rpm
    dopiero reset wskazał mojemu ECU nowy podzespół bo inaczej tego nie potrafie wytłumaczyć


    Cytat Napisał DamianS Zobacz post
    Jeśli w silniku wszystko jest OK po przejechaniu 200-300 km komp "nauczy się" prawidłowej pracy.
    dokładnie! z kompem zrobi to w 20 minut a tak to musisz jeździć

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Reset ECU a reset parametrow adaptacji to inna bajka. Odłączenie akumulatora resetuje parametry adaptacji, ale np nie kasuje błędów lub nie obchodzi konieczności parowania urządzeń w innych ecu.

    Podłącz kompa, zresetuj ecu. Zrob adaptację i śmigaj wesoło.

Podobne wątki

  1. Diagnoza lambdy post-cat w T.S. ME7.3.1
    Utworzone przez Krusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 151
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 13:10
  2. [146] Wskazania lambdy boxer 1,6
    Utworzone przez Kamilao w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 21:37
  3. Wymiana lambdy
    Utworzone przez bogas w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 10:29
  4. Przepływka i lambdy
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 15:41
  5. adaptacja lambdy
    Utworzone przez SHELLER35 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 13:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory