Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Rozbity reflektor (ksenon)

  1. #1
    Dawid166
    Gość

    Domyślnie Rozbity reflektor (ksenon)

    Rozbiłem niedawno przednią lampę. Mam ksenony.
    Wszyscy pewnie domyślają się jaki to rodzi problem; otóż nowa lampa kosztuje 1/3 wartości mojego auta, używana z allegro nie daje gwarancji że nie jest anglikiem (przynajmniej do chwili montażu), a w dodatku za cenę ponad 1kzł dostanę zużytego szrota, wcale mi sie to nie uśmiecha.

    Mam zatem myśl żeby kupić nowy klosz do zwykłej lampy H7 i dołączyć do niej nieuszkodzoną przetwornicę i "bebechy" z mojego ksenona. Mam w związku z tym pytanie, czy ktoś ćwiczył taki manewr albo przymierzał się do niego? A moze bez tego ma wiedzę na jakie problemy natrafię i czy jest to w ogóle możliwe?

    Pobieżne oględziny zdjęć kloszy od H7 przekonują mnie że kształt jest taki sam, ale co wyjdzie w praniu...

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Można by samo szkło wymienić, ale to rodzi problem homologacji, żeby nikt się nie czepił że masz ksenon w zwykłej lampie, bo zapewne na szybie pod H7 nie ma oznaczeń pod ksenon. A ciężko będzie udowodnić swoją rację...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Tak jak kolega żuwik pisze na kloszu są oznaczenia homologacji i jeśli się trafi upierdliwy policjant albo diagnosta może być ciężko z tłumaczeniem chociaż z życia wiem że rzadko zwracają uwagę na klosze (no chyba że się coś konkretnie przeskrobie i wtedy szukają dziury w całym) bo śmigałem Puntem ponad dwa lata na xenonach które sam zamontowałem i nie miałem problemu.. Ale napewno kwestia wymiany samego klosza jest łatwiejsza i tańsza..

  4. #4
    Dawid166
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Panowie. Mam mieszane uczucia... jeszcze nie podjąłem decyzji co zrobić.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Ja bym się 1 sek nie zastanawiał. Zamień klosz i ciesz się alfą. Nie wiem gdzie wy przeglądy przechodzicie ale mnie nikt nigdy tego nie oglądał. Z psiarni też zawsze trafiam na najgorszych S... i też żaden nie sprawdził. Może jestem inny ale nie miałbym dylematu.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Są ludzie którzy jeżdżą na przegląd z psiego obowiązku i najlepiej żeby nic nie wykazał, są ludzie którzy lubią wiedzieć że jeżdżą niesprawnym autem i co trzeba naprawić

    A tak serio: polecając jakąś metodę chyba lepiej wspomnieć o złych stronach, polecę chłopakowi wymianę szkła, on tak zrobi, złapią go, sprawdzą i będzie miał do mnie pretensje co mu poleciłem. A tak to wie jakie jest ryzyko, oceni czy uda mu się w razie czegoś z tego wytłumaczyć i zrobi co uważa za stosowne Ja też bym tak zrobił, dlatego taką metodę poleciłem

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał żuwik Zobacz post
    lubią wiedzieć że jeżdżą niesprawnym autem i co trzeba naprawić
    Mnie tam do tego żaden "Pan Zenio" ze stacji diagnostycznej nie jest potrzebny. Sam widzę i słyszę. W moim interesie jest żeby auto było sprawne bo w razie czego ja ucierpię. A jakaś tam pieczątka co roku za 150PLN to dla mnie kolejne złodziejstwo jakich u nas nie mało.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Hmm fakt, zdzierają z Ciebie Ja płacę 100

    Redek rozumiem Cię i popieram ale jak się coś doradza to trzeba to robić odpowiedzialnie, tylko dlatego wspomniałem o homologacji

  9. #9
    Dawid166
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, trochę zeszliście z tematu. Problem ze szkłem nie zasadza się na przeglądach i jak ich określacie "psiarni" ale na tym, że jak będę miał wypadek (nie dja Boże) i ktoś stwierdzi że został oślepiony moimi lapmami (co jest często słuszną linią obrony) to ktoś się zajmie zbadaniem sprawy i będę musiał udowadniać że nei jestem słoniem...

  10. #10
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,613

    Domyślnie

    Jak dobrze pamietam to sprawdzane nie sa klosze tylko spryskiwacze i samopoziomowanie. Oczywiscie oznaczenie jest na kloszach ale tyczy sie calej lampy czy jest przystosowana a nie szybka. W 166 szklo nie rozni sie.
    A w przypadku tak daleko idacym (wypadek i sprawa w sadzie) to bez problemu sie wybronisz poniewaz masz fabryczne i nie moga oslepiac nawet z inna szybka.

Podobne wątki

  1. Rozbity SportWagon GTA na Płowieckiej
    Utworzone przez kasztelan w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 23:56
  2. 156, żona, ogrodzenie, rozbity przód
    Utworzone przez rodzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 17:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory