Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Alfa 159 1.9JTS benzyna trzęsie silnikiem na wolnych

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie Alfa 159 1.9JTS benzyna trzęsie silnikiem na wolnych

    Witam , jestem tu nowy na forum i może ktoś kto ma Jts-a 1.9 podpowie mi w czym tkwi problem . Więc tak , kupiłem dwa m-ce temu piękną 159 1.9 JTS i od zakupu silnik po zejściu na wolne obroty (około 800 ) , trzęsie się jak by na zgaśnięcie. Co jakiś czas na wolnych obrotach wyskakuje P1173 i P1176 oraz P0505. Błędy skanuje MES-em przy pomocy ELM327 . Wymieniłem świeczki na denso irydowe , cewka super stan , czyściłem siteczko na regulatorze ciśnienia paliwa, czyściłem dolot z nagaru , Mes pokazuje ciśnienie paliwa na wolnych między 31 a 27.8 bara więc chyba ładnie ? Czyściłem wszelkie złącza i wtyczki pod maską kontaktem i doginałem piny i zero zmiany ... zerowałem ustawienia samoadaptacyjne . Już brak mi pomysłów , auto podczas jazdy jedzie ale czasem ma więcej mocy a czasem mniej ...olej 5w40 millers trident long life , filtr powietrza mann . Rozrząd nie hałasuje i błędy nie wyskakują . Może jest na forum ktoś z lubuskiego lub Szczecina z 1.9 Jts-em cicho i równo pracującym i zgodzi się podpiąć komputer w celu porównania danych bo po omacku szukam i ręki mi opadają już ( auto robi kilometry u mnie nie stoi i nie jest dziadowane typu 2500 rpm i bieg a nie chce pracować jak trzeba . Oczywiście nie daje jej po garach na zimnym itd. Proszę Was forumowicze o jakieś światełko w tunelu bo jestem Alfiarzem i mam jeszcze 147 t.s i tam robie wszystko sam a tu praca silnika nie jest ok .

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Wygląda to na nieszczelność w dolocie. Obejrzyj dokładnie rurki i te cienkie węże podciśnieniowe przy kolektorze (jeden jest pod kolektorem).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Podłącz komputer i sprawdź oczekiwana masa powietrza i zmierzona masa powietrza. Jeśli jest nieszczelność to zmierzona masa powietrza powinna być troszkę niższa od oczekiwanej. Najlepiej zrobić wykres (nawet podczas jazdy). Wtedy wszystko ładnie widać.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za szybką odpowiedź . Jutro sprawdze dolot na szczelność i zobaczę co pisze Mes ale nawet uszczelke w odmie wymienilem na sprawna bo byla poszarpana i zero roznicy. Dodam , że na obciążeniu klimy lubi czasem trzymac obroty na 2000 rpm mimo , że odpuszczę gaz .

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Sporo wątków znalazłem na temat błędu P0505 (dotyczy właśnie pracy na wolnych obrotach). Niestety na forach obcojęzycznych. Nie mam głowy teraz do czytania. Ale może tam będzie jakaś rzeczowa sugestia. Błędy P1173 i P1176 dotyczą składu mieszanki, ale nie wskazują jednoznacznie na uszkodzony element.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Dokladnie tak jak mówisz, bledy składu nie wiele wnoszą. Tankuje tylko 98 orlenu tak wiec ewentualna sprawa paliwa chyba tez odpada. Na pewno zrobie w końcu to autko przy waszej pomocy Panowie ale co nerwow napsuje to glowa mala heh 1.6 t.s zero ingerencji tylko olej dolewam a tu elektronika daje się we znaki .

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    58

    Domyślnie

    Kolego gdzie jest ten regulator ciśnienia paliwa? łatwo sie to czyści?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Jak patrzysz na kolektor to po prawej stronie na listwie wtryskowej . Male urzadzonko boscha na wtyczke 2 kabelkowa. Przykręcane na dwa torxy. Plusem tego silnika jest dużo miejsca pod machą i wszelkie elementy w zasiegu ręki

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Czyści sie prosto, ściągasz siteczko takie male czarne (to jedyny trud w tej pracy ) , i przedmuchujesz w obie strony pod cisnieniem tylko uwazaj zeby siteczka nie zgubić . Mi to zajelo 0.5 h a syfu troszke bylo .

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Cris.R
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Frombork
    Auto
    alfa 159 2.2jts
    Postów
    47

    Domyślnie

    Kolego Kamil, powiadasz, że siteczko z regulatora jest rozbieralne, mi niestety nie wylazło, podważałeś je w jakiś sposób? Ja próbowałem podważyć je śrubokrętem i kombinerkami ale ze względu na obawę uszkodzenia, zostawiłem to jak było

    Tak swoją drogą, w jts-ach nie ma filtra paliwa, czy powyższe siteczko to jedyna rzecz która wyłapuje zanieczyszczenia w benzynie?
    Ostatnio edytowane przez Cris.R ; 15-09-2016 o 18:08 Powód: korekta

Podobne wątki

  1. [GTV] Auto trzęsie sie na wolnych obrotach
    Utworzone przez borowiczm0 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 15:41
  2. Trzęsie przy hamowaniu silnikiem-2.4 jtd
    Utworzone przez robert_t18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 22:25
  3. Trzęsie silnikiem podczas ruszania JTD
    Utworzone przez papcio18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 18:22
  4. Słaba moc i trzęsie silnikiem po odpaleniu
    Utworzone przez zabekpi25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 17:41
  5. Lekko trzęsie autem na wolnych obrotach alfa 2.0 v6
    Utworzone przez Marcin Szł-y w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory