Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [1.9jtd 2004r 150 KM] Problem ze sprzęgłem

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 MultiJet 16v 150KM
    Postów
    8

    Domyślnie [1.9jtd 2004r 150 KM] Problem ze sprzęgłem

    Witam was Alfaholicy Mam pytanie co to może być lub co jest przyczyną (pacjent w opisie). Ostatnio miałem awarię sprzęgła (czyt. głośnie "chrobotanie na puszczonym sprzęglę na wciśniętym cisza, biegi nie wchodzą itp.) wstawiłem nowe sprzęgło iiiiii…. dalej to samo tylko biegi zaczęły wchodzić ale też nie zawsze teraz jak wyjeżdzam z parkingu albo jade bez wciśnietego pedału gazu to mam głośnie uderzenie od spodu i tak około co 20 sek. Ciężko jest mu się poruszać, a odgłos jak jadę na jedyncę jest jakbym jechał maluchem. Dodam jeszcze że mechanik wspomniał że dwumas jest jeszcze w kiepskim stanie ale jeszcze długo pojeździ. Panowie (i jak są to Panie) o co chodzi, bo przyznam szczerze że myślę powoli czy by jej w wiśle nie zostawić.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Sprzęgło się skończyło a ty ją chcesz w wiśle topić, jak dwumas był w kiepskim stanie to czemu odrazu nie wymieniłeś zestawu? Rozumie że koszta, ale teraz jeżeli okaże sie że to dwumas tak tłucze to zapłacisz drugi raz 300-400zł za wymianę

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 MultiJet 16v 150KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Wiesz żeby tylko to było sprzęgło ale miałem mase rzeczy do zrobienia w niej (nowe turbo, zawieszenie itp. prawie cały silnik i pół zawieszenie wymieniłem ) i kiedy już jestem bliski końca to kolejna rzecz wypada. Z tym dwumasem mechanik powiedział że wytrzyma do kolejnej wymiany a i tak na tą chwilę nie stać mnie na kupno dwumasy.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kamil Wójcik
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa / Lublin
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2006 r.
    Postów
    41

    Domyślnie [1.9jtd 2004r 150 KM] Problem ze sprzęgłem

    Skoro mechanik powiedział, że dwumas ok, to albo mu nie ufaj i wymień dwumase, a jak masz zaufanie to pewnie skrzynia się odzywa. Może zacznij od wymiany oleju w skrzyni... Będzie najtaniej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Kamil Wójcik ; 07-07-2015 o 17:00

Podobne wątki

  1. Czy z moim sprzęgłem jest coś nie tak? 1.9jtd 16v.
    Utworzone przez marecki588 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 10:45
  2. 156 1.9jtd 2004r z warszawy
    Utworzone przez wampyr w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 23:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory