Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Wycieraczki POWAŻNY PROBLEM !! POMÓŻCIE !!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    29

    Domyślnie Wycieraczki POWAŻNY PROBLEM !! POMÓŻCIE !!!

    Witajcie. na początku dodam iż szukałem postów podobnych do mojego problemu lecz nic nie znalazłem z takimi objawami.

    No więc problem zaczął się jakies 6-7 miesięcy temu, w zwiażku iż pracuje w transporcie, samochodem poruszam sie co 4 tyg, na początku zaczely mi sie psuc spryskiwacze przednich szyb , jak pociagłem dzwignie do siebie, tzn zeby spryskiwać, spryskało tylko troszeczke wycieraczki przeszły ok 2-3 razy i zatrzymały się troche nizej połowy szyby :/ pozniej zaczelo sie cos dziać bardziej poważnego, wycieraczki przestały chodzic, po czym co jakies 5 minut zaczely isc na chwilke i pozniej to samo, dzisiaj wycieraczki Odmówiły posłuszeństwa całkowicie pojechałem do auto-serwisu po sprawdzeniu wszystkiego mechanik stwierdził iż silnik wycieraczek jest sprawny lecz że niby cos przy kierownicy musiało sie spalić lub przypalic ... oczywiście musiałem zapłacic 100zł za samo sprawdzenie tego..

    Co to może być? moge to naprawić sam lub jeśli nie to co powienienem zrobic w takiej sytuacji..... Dodam że w piątek jade na wczasy tym autem ponad 1500km a nikt nie może mi pomodz....

    Jeśli coś wiecie prosze POMÓŻCIE

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dejman147 Zobacz post
    pojechałem do auto-serwisu po sprawdzeniu wszystkiego mechanik stwierdził iż silnik wycieraczek jest sprawny lecz że niby cos przy kierownicy musiało sie spalić lub przypalic ... oczywiście musiałem zapłacic 100zł za samo sprawdzenie tego..

    Co to może być?
    To on ci powinien powiedzieć gdzie jest usterka i jak ją trzeba naprawić .Przecież wziął za to stówę.
    Jeżeli tego nie zrobił to nie rozumiem za co mu zapłaciłeś.
    Moja Bella

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    kolego po pierwsze to rozbierz moduł przerywacza i silniczek i wyczyść wszystkie styki elektryczne łącznie ze szczotkami oraz nasmaruj wszystkie ruszające się mechanizmy

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    stwierdził że do wymiany manietki kierownicy ale czy napewno tego gwarancji nie dał :/

    ---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

    Cytat Napisał czarek82 Zobacz post
    kolego po pierwsze to rozbierz moduł przerywacza i silniczek i wyczyść wszystkie styki elektryczne łącznie ze szczotkami oraz nasmaruj wszystkie ruszające się mechanizmy

    a gdzie ten moduł się znajduje ????

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    moduł jest na silniczku a to wszystko pod maską przy szybie pod podszybiem

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    czarek82 dzięki najszybciej jak się da zrobie task jak napisałeś i napisze ci czy cos dało. pozdrawiam i miłego weekendu

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,576

    Domyślnie

    w dziale zrob to sam jest manual ,co iak rozebrac od 156 ale to jeden pies poszukaj

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    Witajcie. Dzisiaj odebrałem Samochód od elektryka..... i samochód DALEJ nie zrobiony a gość skasował sobie 200zł :/ nie chciałem mu tego zapłacic bo praktycznie nic nie zrobił ( niby jakis blad silnika wykasował) ale co miałem zrobic innego powiedział to co każdy, do wymiany manietki przy kierownicy, bez zastanowienia poszukałem na allegro takich oczywiscie z tempomatem i kupiłem, może jutro mi dojdą i zamienie sobie to sam i wtedy napisze czy zadziałało..
    P.S jeszcze spiepszył mi plastiki maskujace kolumne kierownicza bo jak krece to mi cos gdzies ociera :/ :/

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jak Ci ociera to pewnie jest źle założone albo zostało uszkodzone przez magika elektryka. Nie bardzo rozumiem tych ludzi u których się serwisujesz, za co oni biorą takie pieniądze? 200zł za usunięcie błędu ECU to więcej jak w ASO! Zrobiłeś tak jako kolega wyżej pisał aby rozebrać silniczek i wszystko wyczyścić/nasmarować? Jeśli to nic nie dało to rzeczywiście zostają tylko manetki przy kierownicy
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    29

    Domyślnie

    nie zrobiłem bo niemiałem samochodu 3 dni :/ już zamówiłem i zapłaciłem za manetki wiec je założe i zobaczymy co wtedy będzie się dzxiało :/ ( aktualnie taka ciekawosta bo wycieraczki działają choc pewnie na 5-10 minut)

Podobne wątki

  1. poważny problem z silnikiem 1.8 ts
    Utworzone przez mich w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 20:53
  2. Poważny problem 1.9 JTD M-JET
    Utworzone przez konrad86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 09:49
  3. [145] Poważny problem-pomocy
    Utworzone przez papa16b w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 08:40
  4. Wycieraczki - poważny problem. /help
    Utworzone przez ideally w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 20:34
  5. Poważny problem
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 00:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory