Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Jak wyjąć lampy przednie ALFA 166

  1. #1
    leszekbodzio
    Gość

    Domyślnie Jak wyjąć lampy przednie ALFA 166

    Witam poczytałem trochę na forum o regeneracji lamp bo moje świecą tragicznie znalazłem też temat że wystarczy trochę poluzować przedni zderzak, ale ciągle mam nie dosyt informacji posiada ktoś może bardziej szczegółowe dane na temat demontażu np. czy wyciągamy je do przodu czy w stronę silnika i co trzeba odkręcić żeby wyszły.

  2. #2
    bella
    Gość

    Domyślnie

    Odkręcasz koło,ściągasz nadkola,odkręcasz filtr węglowy bo inaczej namęczysz się żeby odkręcić 3 śruby od zderzaka,następnie odkręcasz te 3 śrubki klucz 10 ale musisz sobie czymś od góry przytrzymać bo lubią się obracać.jak odkręcisz to odegnij trochę zderzak i w rogu lampy będzie jedna nakrętka-odkręć ją a po drugiej stronie 2 nakrętki.Poodpinaj wtyczki i wyciągaj lampę do przodu.Aha jeszcze trzeba odkręcić skrzela(atrapę)bo inaczej do tych 2 nakrętek nie dojdziesz.to jest opisana prawa strona a po lewej tak samo tylko że musisz rury dolotowe poodkręcać żeby do tych 2 śrubek dojść.Powodzenia.Jak zrobisz to napisz jak poszło i czy światła lepiej świecą.Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 2,4jtd 2002r
    Postów
    105

    Domyślnie

    Od razu podepnę się do tego tematu i zapytam. Kto AKTUALNIE zajmuje się regeneracją LAMP xenon AR 166? Pytam bo kiedy na początku roku zadzwoniłem do polecanego gościa z Turwii, odmówił wykonania tego zadania. Mówił, że za dużo z tym roboty.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    166 2.4 jtd 2002
    Postów
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał sirpawel Zobacz post
    Od razu podepnę się do tego tematu i zapytam. Kto AKTUALNIE zajmuje się regeneracją LAMP xenon AR 166? Pytam bo kiedy na początku roku zadzwoniłem do polecanego gościa z Turwii, odmówił wykonania tego zadania. Mówił, że za dużo z tym roboty.
    powiem Ci ze z regeneracja calych lamp moze byc problem, bo nasze lampki sa klejone ( jak wszystkie chyba) i warsztaty boja sie to rozklejac zeby nie bylo halasu jak cos peknie, gdzies na forum byl opis jak rozkleic bez wiekszego problemu ta lampe a pozniej tylko odblysnik wyciagnac i to wlasnie dac do regeneracji a same reflektory umyc w srodku i dobrze wysuszyc no i ewentualnie wypolerowac szklo bo moje np. jest cale poodpryskiwane od kamykow ale szczegolnie jakos mi to nie przeszkadza, znajac moje szczescie zrobie to i ktos mi wyk**wi w auto ;] a co do polerki to filozofii nie ma poczytac o polerowaniu szkla i samemu sie zabrac za to

  5. #5
    leszekbodzio
    Gość

    Domyślnie

    Tu jest opisane jak rozebrać polecam lekturę http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...przednich.html jak tylko wyjmę swoje to biorę sie do pracy.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Dokładnie, rozklejałem wtedy w piekarniku, bardzo ładnie poszło . Ostatnio rozklejałem też swoje motocyklowe przy pomocy opalarki ustawionej na niską temp.. Też bez problemu, tylko więcej dłubania niż z piekarnikiem (trzeba rozgrzać dookoła, gorące cholerstwo, ciężko utrzymać). Jedyny problem z piekarnikiem to to, że trzeba żonę przekonać, że wsadzisz upapraną lampę w miejsce, gdzie normalnie piecze się schab .

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    Alfa 166 2.4jtd 175KM
    Postów
    122

    Domyślnie

    Witam
    Podepnę się pod temat, tyle tylko że opisujecie lampy przed liftem. Ja mam FL i czy tez musze sciagac zderzak i demontowac filtr?

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Ściagasz kolo, nadkole i po lewej stronie bedziesz mial sruby od gory jest bodajze 9, na dole 10i krecisz sa 3 rownymi odcinkami od siebie, potem z przodu masz przed grillem surby od zderzaka schodzi Ci w dol odkrecasz mocowania lamp i "włala"


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    Alfa 166 2.4jtd 175KM
    Postów
    122

    Domyślnie

    Dzięki. Jutro robie

Podobne wątki

  1. lampy przednie alfa 156
    Utworzone przez kleryk w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 12:34
  2. [156] Alfa 156 FL lampy przednie a'la 159 ??
    Utworzone przez alanwroc w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 21:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory