Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: Kolizja - prawy tyl do roboty :(

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Tak piszecie o tym lekarzu, a mnie faktycznie szyja troche boli, a wczoraj co mnie zdziwilo, ale nie skojarzylem faktu, prawa reka mi pare razy w pracy zdretwiala. Albo to placebo po przeczytaniu tego tematu. Pomysle dzis co z tym zrobic, jesli faktycznie bede czul cos dalej to na pewno pojde, jesli nie, to zobacze..;]

    Jesli chodzi o auto prawdopodobnie umowie sie na ogledziny z rzeczoznawca od TU sprawcy w ASO, w ktorym potem bede chcial zrobic. Moze uda sie podciagnac pod ta naprawe wymiane tylnych sprezyn?;] Szkoda ze lewa peknieta a nie prawa, ale potem ASO moze powiedziec ze pekla prawa. Fajnie by bylo to zalatwic za jednym razem.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    Mam dylemat, nie bede ukrywal ze fajnie by bylo cos na tym zyskac, ale w zadnym wypadku nie chce byc stratny, chce miec wszystko ladne i blyszcace
    To się teraz uśmiałem To jest właśnie nasza mentalność... Orżnąć kogoś i to jest ok, ale jak ktoś to samo próbuje robić nam to krzyki i wrzaski, że złodzieje...A nie prościej byłoby gdyby każdy dostał po prostu to, co mu się należy? Wiem, że nie żyjemy w idealnym świecie, ale jak cały czas będziemy brnąć w to g...o to nigdy nie będzie lepiej.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Fiat Croma 2007 1.9jtdm
    Postów
    81

    Domyślnie

    Ok tylko pytanie czy TU kiedykolwiek wypłaciło poszkodowanemu w 100% to co mu sie należało? Szczerze wątpie, dlatego każdy kombinuje jak potrafi.
    Sam właśnie zgłosiłem szkode do TU i spodziewam sie że łatwo z nimi nie będzie...

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Miałem kilka zdarzeń drogowych (na szczęście nie Bellą) i zawsze auta były naprawiane w rozliczeniu bezgotówkowym i nigdy nie miałem sytuacji, że coś było naprawione "po łebkach" z tytułu ograniczonej wartości samej naprawy. W trakcie oględzin i wyceny szkody zawsze istnieje ryzyko, że nie wszystko zostanie wpisane w protokół z oględzin i dopiero w trakcie prac naprawczych wychodzi jeszcze coś dodatkowego, dlatego jest jeszcze coś takiego jak oględziny dodatkowe, których przeprowadzenie zgłasza warsztat naprawiający auto i rzeczy, które nie były "zauważone" przy pierwszej wycenie są do niej dodawane. A jak ktoś chce oprócz zrobienia auta kupić za to jeszcze telewizor, bo akurat jest promocja w mediamarkecie lub pralkę to kombinuje...

  5. #25
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabit Zobacz post
    Ok tylko pytanie czy TU kiedykolwiek wypłaciło poszkodowanemu w 100% to co mu sie należało?
    Sorry, ale w ten sposób dojdziemy do przekonania, że życie powinno składać się z ciągłych przekrętów - mnie nie wypłaciło, poszedłem do sądu i wypłaciło, co do grosza, łącznie z odsetkami i kosztami sądowymi Idąc dalej, jeśli kolego chce pod zdarzenie "podciągnąć" jakiś urojony uraz, czy pękniętą wcześniej sprężynę, to w czym jest lepszy od tego ubezpieczyciela, którego ja pozwałem do sądu?

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Fiat Croma 2007 1.9jtdm
    Postów
    81

    Domyślnie

    Ale ja nie skupiam się tylko na samej naprawie. Ta może być zrobiona (zdecydowanie powinna) profi, by samochód wrócił do stanu jak przed samym zdarzeniem niezależnie od tego czy decydujemy się na naprawę w rozliczeniu gotówkowym (ciężko ale sie da) czy bezgotówkowym (zdecydowanie prościej). Ale to nie załatwia sprawy, bo po dokonanej naprawie i tak jesteś stratny co odczujesz przy sprzedaży samochodu. Jakakolwiek ingerencja blacharza/lakiernika odbija się na wartości rynkowej tego samochodu, o czym sami zapominami a czego już TU nie dostrzega. A uzyskanie dodatkowego odszkodowania z tego tytułu już takie proste nie jest... Nie pochwalam przekrętów ze strony poszkodowanego! Ale rzeczywistość w naszym kochanym kraju ukazuje ponury obraz, w którym to TU żeruje na niewiedzy poszkodowanych.
    Za to kibicuje każdemu kto walczy o swoje... Mimo iż sam pracuje w TU

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    To się teraz uśmiałem To jest właśnie nasza mentalność... Orżnąć kogoś i to jest ok, ale jak ktoś to samo próbuje robić nam to krzyki i wrzaski, że złodzieje...A nie prościej byłoby gdyby każdy dostał po prostu to, co mu się należy? Wiem, że nie żyjemy w idealnym świecie, ale jak cały czas będziemy brnąć w to g...o to nigdy nie będzie lepiej.
    Mi nie chodzi o orzniecie kogokolwiek, ale patrzac z zewnatrz wydaje sie ze bezgotowkowo przeprowadzona naprawa to zero strat. A moj stracony czas, koszty paliwa, telefonow, stres i znow czas? Nic nie zawinilem, a mimo wszystko place koszt czyjegos bledu, stad normalne w moim zdaniu przekonanie ze dobrze by bylo cos z tego miec "na pocieszenie". Jak napisal scrabit, auto juz stracilo na wartosci i nawet perfekcyjnie przeprowadzona naprawa tego nie zmieni.

    Kazdy powinien dostac co mu sie nalezy - owszem, ale czasu nikt nie cofnie, by uniknac kolizji.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  8. #28
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał scrabit Zobacz post
    Jakakolwiek ingerencja blacharza/lakiernika odbija się na wartości rynkowej tego samochodu, o czym sami zapominami a czego już TU nie dostrzega.
    TU nie dostrzega niczego, o co się nie upomnisz - jeśli chodzi o odszkodowania z tytułu OC, to w sposób dosyć precyzyjny regulują to przepisy - ewentualne odszkodowanie za "utratę wartości pojazdu" również, tylko trzeba się o to upomnieć zgodnie z obowiązującym prawem, a nie na zasadzie "po co mam się upominać, skoro i tak nie zapłacą, to jak ich tez przekręcę"
    Warto pamiętać, że tak samo jak my TU, TU może pozwać nas za np. wyłudzenie. Ktoś kiedyś przeczyta na tym forum wpis kolegi o sprężynie, skojarzy fakty i...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    Nic nie zawinilem, a mimo wszystko place koszt czyjegos bledu,
    Ale przecież to nie jest błąd TU Innym razem Ty możesz (tfu, tfu) być sprawcą.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Fiat Croma 2007 1.9jtdm
    Postów
    81

    Domyślnie

    Źle odbierasz moje wpisy i odnosisz je do przekretów czy wyłudzania. A mój pierwszy post tyczył się wypowiedzi kolegi micorl, a dokładnie:
    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    A nie prościej byłoby gdyby każdy dostał po prostu to, co mu się należy?
    Nie pochwalam prób wyłudzania, żeby była jasność. Staram się tylko zwrócić Wam uwage, że niezależnie od tego w jaki sposób będziesz dochodzić swoich roszczeń zawsze pozostaniesz stratny.
    Cytat Napisał janio Zobacz post
    jeśli chodzi o odszkodowania z tytułu OC, to w sposób dosyć precyzyjny regulują to przepisy
    Które są interpretowane w wszelaki sposób Dochodzenie swoich praw jest niestety mało skuteczne jeżeli robisz to we własnym zakresie, lub kosztowne gdy decydujesz sie na wsparcie prawników czy firm wyspecjalizowanych w tym temacie.

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Nie ma reguły, bo np. w PZU nigdy nie miałem problemów z uzyskaniem odszkodowania. Ale np. w Avivie likwidator potrafił stwierdzić na podstawie ciulowego zdjęcia wykonanego przez swojego rzeczoznawcę (zdjęcia robił chyba kalkulatorem) bez zdejmowania zderzaka z auta (miał pęknięte górne mocowania i odprysk lakieru w dolnej części), że był on klejony! I wtedy na pierwszej wycenie od razu 50% ceny za zderzak w dół. I też potrafią tak samo kwalifikować elementy do naprawy, które powinny zostać wymienione. Celowo wymieniłem tutaj nazwy TU i ku przestrodze innym, bo zdecydowanie zbyt wiele krwi Aviva mi napsuła.

    PS. Często już samo postraszenie rzecznikiem ubezpieczonych skutkuje wyprostowaniem decyzji TU.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Zamienię GT na 159 do roboty blacharskiej.
    Utworzone przez parada w dziale Kupię auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 02:01
  2. [145] Wymiana wtryskiwacza ile to roboty?
    Utworzone przez screwdriver w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 08:26
  3. Kawał dobrej roboty
    Utworzone przez sedici w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 13:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory