Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: Kolizja - prawy tyl do roboty :(

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie Kolizja - prawy tyl do roboty :(

    Pieknie ........... zakonczyl sie dla mnie ten dzien, koles w Seacie zagapil sie bo zadzwonil telefon i wjechal mi w dupe na swiatlach. Wina oczywiscie jego, przyznal sie od razu, policja spisala wszystko itd, teraz czeka mnie walka z jego ubezpieczycielem czyli jakims tworem TUZ czy TUW http://www.tuz.pl/ https://www.tuw.pl/ jutro bede obdzwanial :/

    Sprawa wyglada jak na fotkach, na pierwszy rzut oka tylko zderzak, ale po chwili widac ze szkod jest wiecej - belka, byc moze nadkole, klapa sie nie domyka, trzeba walnac (wina krzywego zderzaka) a po zamknieciu siedzi nizej niz nadkola. Co jeszcze nie wiem, mam nadzieje ze nic, ale to okaze sie pewnie dopiero w serwisie.


    Co teraz zrobic najlepiej, przyjedzie rzeczoznawca i zaspiewa pewnie jakas kwote, za niska badz za wysoka. Jesli to drugie to super, ale co jesli zaspiewa np 3000zl, ja pojade do ASO (bo nie bede robil po Mietkach w garazach) a tam wyjdzie 6000zl? Mozna pojechac do ASO najpierw zeby to wycenili i potem z rzeczoznawca TUZ sie targowac jak powie mniej? Nadal istnieje obawa ze podczas naprawy okaze sie ze jeszcze to i to czego nie bylo widac wczesniej.

    Mam dylemat, nie bede ukrywal ze fajnie by bylo cos na tym zyskac, ale w zadnym wypadku nie chce byc stratny, chce miec wszystko ladne i blyszcace

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0160.jpg
Wyświetleń:	434
Rozmiar:	116.1 KB
ID:	107830Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0161.jpg
Wyświetleń:	438
Rozmiar:	116.1 KB
ID:	107831Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0162.jpg
Wyświetleń:	487
Rozmiar:	128.4 KB
ID:	107832Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0164.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	101.8 KB
ID:	107833Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0166.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	103.4 KB
ID:	107834Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0171.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	91.2 KB
ID:	107835
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 04-09-2013 o 20:30 Powód: wulgaryzm
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    No to pięknie ...

    Oddaj na bezgotówkową naprawę w ASO.

    Wyklepało S3 mini!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Koniecznie bezgotowkowa. Ja za DUZO mniejsze szkody widoczne golym okiem, dostalem wycene od faceta na 2400 zł, a Pan w ASO tylko sie usmiechnal, komentujac ze nie wie skad oni takie niskie ceny biora. A u mnie wygladalo to jak ponizej, czyli duzo lepiej niz u ciebie. W sumie to jak patrze na to zdjecie, to nawet nie widac tych uszkodzen. Pekla ramka tablicy, kawealek zderzaka wokol haka i kilka wgniecen i odpryskow lakieru ze zderzaka w innych miejsach. Ale jestem dumny, bo pan w Audi RS4 ktory mi przywalil odjechal na lawecie


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	61.5 KB
ID:	107837
    Ostatnio edytowane przez Falcon40 ; 04-09-2013 o 20:45

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post

    Mozna pojechac do ASO najpierw zeby to wycenili i potem z rzeczoznawca TUZ sie targowac jak powie mniej?
    nikt ci tego nie zabroni








  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Jak pisali wyżej. Chcesz mieć zrobione porządnie i na dobrych częściach - umów się z ubezpieczycielem na rozwiązanie bezgotówkowe i odstaw auto do dobrego serwisu. Na pewno do interesu wtedy nie dołożysz.
    Likwidator wyceni szkody po swojemu, po czym serwis skoryguje koszty na swoje i będzie git
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    przyjedzie rzeczoznawca i zaspiewa pewnie jakas kwote
    Rzeczoznawca raczej nie zaproponuje Ci żadnej kwoty, on tylko opisze uszkodzenia i poda te informacje do "centrali", a oni przyślą Ci oficjalne pismo, prawdopodobnie z propozycją wypłacenia pewnej kwoty lub naprawę wg kosztorysu po przedstawieniu faktur. Na 99% zaproponują Ci zaniżoną kwotę, za którą nie da się tego naprawić, albo kosztorys od "Pana Mietka" i części po cenie "ze szrotu", na które Ty oczywiście się nie zgodzisz... sorki, przypomniała mi się moja historia
    Wcześniejsza jazda do serwisu nic Ci nie da, bo jeśli przystaniesz na wariant z naprawą, to i tak ten serwis, do którego go zaprowadzisz dokona własnej wyceny. Rzeczoznawca na protokole powinien napisać (to raczej standard), że protokół szkód może być uzupełniony o uszkodzone części, które "wyjdą" w trakcie naprawy - jeśli tak będzie, serwis wzywa rzeczoznawcę, a on musi dokonać kolejnej oceny.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tommi
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    Biała: 159 TI SW 2,4 JTDm , Niebieska: Impreza GT Turbo 2,0 MY00
    Postów
    406

    Domyślnie

    tylko bezgotówka, chyba że chcesz zarobić.
    Niestety uszkodzenia bardzo upierdliwe, dostał tylny pas i podłoga a na to patrzy każdy oglądając auto i będziesz się musiał sporo tłumaczyc kiedyś przy odsprzedaży. Radzę zachowaj te fotki, bo ktoś Ci kiedyś powie, że auto było mocno uderzone a tak wcale nie jest.
    Jest to niestety uszkodzenie, którego nie wyklepie się idealnie i będzie widac ingerencję blacharską podłogi.

    pozdr


    Blue....

    "Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Raczej napewno bede naprawial bezgotowkowo, najgorszy jest teraz czas, ktorego strace mnostwo... nerwy tez, pieniadze mimo wszystko tez. Na szczescie autem da sie jezdzic i to robie.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boney
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136HP
    Postów
    140

    Domyślnie

    Zrób bezgotówkowo, mniej stresu, nerwów no i na pewno szybciej się to skończy.

  10. #10
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Chyba trochę przeceniacie "moc" rozliczenia bezgotówkowego - na kosztorys przedstawiony przez "warsztat", tak, czy inaczej, musi się zgodzić ubezpieczyciel, a jeśli to nie nastąpi, to nie ma znaczenia, czy naprawiasz "bezgotówkowo", czy "gotówkowo", bo ubezpieczyciel i tak nie zapłaci, a dopóki nie zapłaci, "warsztat" nie odda Wam samochodu

Podobne wątki

  1. [159] Zamienię GT na 159 do roboty blacharskiej.
    Utworzone przez parada w dziale Kupię auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 02:01
  2. [145] Wymiana wtryskiwacza ile to roboty?
    Utworzone przez screwdriver w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 08:26
  3. Kawał dobrej roboty
    Utworzone przez sedici w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 13:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory