Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Temat: Uszczelnić pompa wtryskowa

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    Wedlog mnie ktos sie w bambuko che zrobic
    gdybys mial nieszcelna pompke : sikal bys paliwem na okolo, auto by ledwo jechalo szarpalo, co chwile bys mial marchewke, a to ze slabo odpala na zimnym i to wina pompki to jakies cudo , pewnie sprawdzili cisnienie przy zapalaniu pokazalo ze 100 barow i diganoza pompka won
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  2. #12
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    No właśnie przedtem nic nie wyczytałem na temat wycieków paliwa u Ciebie. Jeśli nic nie cieknie to na pewno nie pompa. U mnie wszędzie gdzie sie zatrzymałem była plama ropy pod autem, marchewa itp. Sprawdż dokładnie, czy po zakręceniu silnikiem nie kapie Ci z pompy. Są na niej trzy głowice, i przeważnie to z nich ucieka przy nieszczelności.
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar derebere
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD '99 105KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    troszke odswieze temat.
    cena uszczelnienia pompy wraz z robocizna 700 zł netto (Bydgoszcz).
    u mnie przed sama naprawa leciało jak z kranu ale nie bylo szarpania, "muła" czy tez podobnych objawow. jedynie to straszny smrod ropy.
    ciesze sie ze juz po problemie.

  4. #14
    zaszary
    Gość

    Domyślnie

    A czy przy rozszczelnieniu pompy zawsze świeci "marchewka"?, czy mogę się jeszcze łudzić, że to z któregoś wężyka? Na razie trochę kapie i właśnie mokro jest w tamtym miejscu u góry tu gdzie dochodzą przewody, dodam że plamy ropy pod autem zauważyłem już ze dwa miesiące temu, ale jakoś ustało aż do wczoraj. Biorąc pod uwagę kwoty naprawy jakie przytaczacie, głupio by było zapłacić za naprawę pompy a w rezultacie nieuczciwy "naprawiacz" wymienił by tylko nieszczelny przewód.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:57 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:50 ----------

    Zakładając że to nieszczelny przewód, to przy włączonym silniku powinno być widać lejącą się ropę zktóregoś z nich? (sprawdzę wieczorem) Teraz sobie przypominam, że oglądając je wczoraj widać było wyraźnie że oprócz nich mokre jest jeszcze wygłuszenie komory silnika, czy możliwe jest że przy nieszczelności samej pompy paliwo tryska tak mocno?
    Ostatnio edytowane przez zaszary ; 30-03-2010 o 11:58

  5. #15
    zaszary
    Gość

    Domyślnie

    No i wszystko jasne. Cieknie jednak z pompy- u góry nad tabliczką BOSH jest taki mały dekielek na 4 śruby, sączy się z pod tej u góry patrząc od środka. Byłem już u mecha powiedział że trzeba kupić zestaw naprawczy i uszczelnić całą ale niestety dopiero po Świętach bo trochę z tym roboty

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    jak będziesz kupował uszczelki to nie idź czasem do bosch service, krzyknęli mi za same uszczelki prawie 600zł

    napisz na PW do dam Ci namiar gdzie to kupić w rozsądnych pieniądzach

  7. #17
    zaszary
    Gość

    Domyślnie

    no i wszystko zrobione w zasadzie w jeden dzień, zaśpiewał mi za uszczelnienie z robocizną 450 pln

  8. #18
    grzes 84
    Gość

    Domyślnie

    a ktos w krakowie lub okolicy uszczelnial taka pompe???? mozecie kogos polecic? kapie mi tylko w zimie chwile po odpaleniu poki silnik zimny.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Annik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Giulietta1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE
    Postów
    317

    Domyślnie

    Nie wiem czy też nie mam tego problemu. Zauważyłem plamę paliwo pod silnikiem. Jednak w pierwszej kolejności założyłem opaskę na przewód powrotu bo był luźny i na pracującym silniku
    jak się nim poruszyło to widać było wyciek. mam nadzieję, że to była przyczyna. na pompę chyba za wcześnie przy niecałych 100 tys. przebiegu.
    Co Wy na to?
    DF

    Hej,
    dziś już nie ma plamy!!! Wygląda na to że jednak był przewód!!!!
    DF
    Ostatnio edytowane przez Annik ; 07-11-2011 o 23:23 Powód: dopisek

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pepol1
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 16v JTDm
    Postów
    101

    Domyślnie

    Zauważyłem ze też mam nieszczelność na pompie , cieknie z pod głowiczki jak się nie mylę to jest element przykręcany na cztery torxy.Czytałem że można wymienić go samemu nie wyciągając pompy.

Podobne wątki

  1. Pompa Wtryskowa 1,9 jtd 115 km
    Utworzone przez rafal12310 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 01:43
  2. [155] Pompa wtryskowa 1.9 TD
    Utworzone przez kamilq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 09:06
  3. POMPA WTRYSKOWA i chłodnica
    Utworzone przez slavos w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 08:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory