Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Temat: Uszczelnić pompa wtryskowa

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alfik147
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    krakow
    Auto
    pierwsza to 147 105 jts.Alfa romeo GT 1.9 150KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    No może zlę się wyraziłem kp czyli wszytko wraz z wałkiem tz.regeneracja,,zobaczmy dziś mam odebrać autko i prosiłem mech by mi porobił zdjęcia tej pompy,choć tyle dobrze że wyszło przy zmianie rozrządu nie cza 2 razy płacić za demontaż i montaż.

    No może zlę się wyraziłem kp czyli wszytko wraz z wałkiem tz.regeneracja,,zobaczmy dziś mam odebrać autko i prosiłem mech by mi porobił zdjęcia tej pompy,choć tyle dobrze że wyszło przy zmianie rozrządu nie cza 2 razy płacić za demontaż i montaż.

  2. #52
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta ( złoty szpadel roku?) co by 500nego tematu nie zakładać

    Sytuacja dotyczy 147 (2003 rok / przedlift), silnik 1.9 JTD 103 kW/140 KM ( 16v) i mokra micha / silnik od strony grodzi. Czy procedura ściągania pompy bez konieczności rozpinania rozrządu jest taka sama w 16v? I teraz pytanie za 100 pkt. ponieważ mam problem z wyszukaniem zestawu naprawczego - którego szukać? Wiem że od CP1, tylko który bo wujek google trochę tego wypluwa?

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Są 2 zestawy w zależności od uszczelki pokrywy sekcji. Przed zdjęciem pompy zdejmij sobie pokrywkę tą górną i zobaczysz ty uszczelek.

    Wystarczy przykręcić koło pompy do kielicha pompy i wtedy można ją wybić z koła bez rozpinania rozrządu.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #54
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Dzięki jaboleq, teraz już kminie, albo z ,,cyckiem" albo bez.
    Jak na zimnym wyłączonym silniku odkręcę dekielek z pompy to nic się raczej nie stanie bo nie ma ciśnienia w pompie - dobrze kminię?

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Tak, śmiało odkręcaj.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    tylko uwaga na taką małą metalową uszczelkę i na dosyć silną sprężynę i zależnie gdzie będzie wałek możesz mieć właśnie ten zaciśnięty tłoczek. Jak przyślesz zdemontowaną pompę to zrobię ci to za 250 zł z kompletem uszczelek i uszczelniaczem wałka.

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seweryn80 Zobacz post
    tylko uwaga na taką małą metalową uszczelkę i na dosyć silną sprężynę i zależnie gdzie będzie wałek możesz mieć właśnie ten zaciśnięty tłoczek. Jak przyślesz zdemontowaną pompę to zrobię ci to za 250 zł z kompletem uszczelek i uszczelniaczem wałka.
    Strasznie dużo sobie życzysz jak nowe uszczelki kosztują 65 zł. To ja mu to za 150 zł wymienię haha
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #58
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Ja to wymienie za 4paka, a na serio: w MES/FES opcja ciśnienie paliwa zmierzone i oczekiwane dotyczy czujnika na szynie, czy ciśnienia czytanego przez regulator na pompie? Zastanawiam się czy logując ciśnienie dam rade zdiagnozować czy pompa ,, trzymie" ciśnienie / ma swoją wydajność. Jedyne obiawy u mnie to czarny dymek przy nawet lekkim przybutowaniu (gdzieś na forum wyczytałem że to może powodować nieszczelna pompa - regulator z powodu nieszczelności wykrywa mniejsze ciśnienie i zwiększa je podając na wtrysku = więcej ropy dla tej samej dawki powietrza, i w tym momencie regulator jest nadrzędny dla czujnika na listwie - bynajmniej ja to tak kminie i nie wiem czy jestem w błędzie) + mokra miska/silnik od strony grodzi.

    Pytam, bo nie wiem czy sam wymienie uszczelki, czy podeśle do zakładu który sprawdzi pompę i ewentualnie ja zregeneruje, zeby 10 razy tej samej roboty nie robić i nie marnować $. Przebieg to teoretycznie 203 000 km

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez sebawroc ; 14-06-2016 o 20:32

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RafalskiJ
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Oleśnica
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 16V
    Postów
    86

    Domyślnie

    Przyszły zimniejsze dni i pojawiły się problemy z odpalanie. Przy temperaturze 2 stopnie po nocnym postoju muszę trochę pokręcić zanim załapie ale po zgaszeniu już odpala normalnie. Zauważyłem biały dymek przez jakieś 15 sekund po odpaleniu więc w pierwszej kolejności sprawdziłem świece miernikiem ale wychodzi że są ok dlatego teraz padło na układ paliwowy. W FES sprawdziłem korekty i przy 87st. dwa wtryski pokazują w okolicy -0.32 jeden 0,63 a ostatni jest 0,02 wiec wydaje mi się że są w normie. Następnie zacząłem sprawdzać pomnę CR i przy niej czuć trochę ropę ale nie widać żydach wycieków ani plam na ziemi jedynie delikatny zapach. Jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy układ się zapowietrza bo mam właśnie wrażenie tak jakby paliwo się cofało do filtra i za min pompa znowu zrobi odpowiednie ciśnienie to mija trochę czasu. Dodam że sprawdzałem w FES i nie ma żadnych błędów, ciśnienie mierzone na listwie wtryskowej na rozgrzanym silniku jest prawie identyczne jak oczekiwane. Chce uniknąć wyciągania pompy jak może się okazać że przestał działać jakiś zaworek zwrotny.

Podobne wątki

  1. Pompa Wtryskowa 1,9 jtd 115 km
    Utworzone przez rafal12310 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 01:43
  2. [155] Pompa wtryskowa 1.9 TD
    Utworzone przez kamilq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 09:06
  3. POMPA WTRYSKOWA i chłodnica
    Utworzone przez slavos w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 08:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory