Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Uszkodzony dyfer??

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie Uszkodzony dyfer??

    OdOdOdOd dłuższego czasu zmagam się z bujaniem podczas jazdy. Wymieniłem już kompletne półosie i dalej buja, ale ostatnio doszedł jeszcze jeden niepokojący objaw, stukanie przy lewym przednim kole przy delikatnie skręconych kołach, taki głuchy stukot, a podczas zmiany biegu z 1 na 2 także słychać stuk jakby na wałku sprzęgłowym lub gdzieś w tych okolicach. Moje pytanie czy wiecie może co to może być gdzie szukać bo na diagnostyce nic nie wyszło (albo tacy fachowcy), boję się że to może być dyfer bo po wymianie lewej półosi raz zdarzyło jej się wysunąć i uciekł mi olej ze skrzyni??
    Ostatnio edytowane przez sleyer3 ; 27-12-2014 o 12:52

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    No i co?? Nikt się nie wypowie??

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 8v 2002
    Postów
    252

    Domyślnie

    Podczas zmiany biegów to może prędzej 2 mas stuka? Zobacz sobie na YT filmik, tam ktoś stuka 2masem w JTDku. Ile km przejechałeś bez oleju? Po wypadnięciu półosi wsadzona razem z nowym uszczelniaczem?

    A stukanie może być też spowodowane (miałem coś podobnego w Bravo,ciężkie do zlokalizowania) drążek kierowniczy.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Dwumas ma może 15kkm, w skrzyni był jeszcze olej, uszczelniacz nowy. Dziwne że zaczęło stukać po zmianie na zimówki, do tego to bujanie i dlaczego ustaje po wciśnięciu sprzęgła.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 8v 2002
    Postów
    252

    Domyślnie

    To może bujanie spowodowane jest zbieżnością lub krzywą felgą, wybuloną oponą której nie widać gołym okiem?
    A wysprzęglik robiłeś ? A jak ustępuje to może poducha skrzyni?

    Nie wiem,ale jakoś nie mogę uwierzyć,że to dyfer. Jakoś bardzo mi nie pasuje

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Też mam nadzieję że to nie dyfer, ale już nie mam pomysłów poduszki " wyglądają" na sprawne. Po zmianie opon na zimowe nastąpiła znaczna poprawa jeśli chodzi o bujanie, ale nie ustąpiło całkowicie tyle że doszło stukanie. Stalówki przykręcone są śrubami od alu w zeszłym roku im to nie przeszkadzało no i dlaczego stuka tylko podczas skrętu i ustępuje po wciśnięciu sprzęgła??

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    A bujanie jak sie objawia? Jak mocno przyspieszasz? U mnie jest cos takiego ze jak jade rowno np 100km/h na 5 biegu i lekko dodam gazu to zaczyna cala buda wibrowac. Najdziwniesze jest to ze nie zawsze tak jest. Mozna powiedziec ze czesciej tego nie ma niz jest. Jak smigam agresywnie to nie ma wibracji wogole. Najbardziej sa odczuwalne przy ok 2 tys rpm na 5 biegu i lekkim dodaniu gazu. Jak zacznie wibrowac i ciagne dajej na 5 biegu to wibruje coraz mocniej.

    Jak wibruje i troche przychamuje, zapne 4 bieg. Podkrece do 3 tys rpm to po wsadzeniu 5tki nic znowu nie wibruje. Wrzocam 6stke i lece dalej bez zadnych wibracji. Dziwne..

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    U mnie najbardziej odczuwalne jest to przy małych prędkościach i niskich biegach 1 i 2. Później mniej, ale jak na wyższym biegu z niskich obrotów dam w gaz też czuć po podłodze takie bicie.
    Na pierwszy rzut oka przeguby wewn. do wymiany, ale ja w mieniłem całe półosie i dalej kołysze. Myślicie że gdyby z piasta było cis nie tak też by bujało?? Bo nie mam już pomysłów.
    Ostatnio edytowane przez sleyer3 ; 30-12-2014 o 21:07

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    To moze wez jakis stary aparat fotograficzny. Przytrytkuj go gdzies na zawieszeniu skierowanego np w strone skrzyni z lewej strony tam gdzie jest kielich od polosi. Wlacz nagrywanie i jedz zrobic jazde probna tak zeby wibrowalo. Zobaczymy co sie dzieje z silnikiem - czy podskakuje mocno czy co. Moze masz poduszke uszkodzona.

Podobne wątki

  1. Uszkodzony IC
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-03-2015, 15:22
  2. Uszkodzony EGR?
    Utworzone przez kamilern w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 19:43
  3. [155] uszkodzony podłokietnik
    Utworzone przez Archangel1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory