Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Klimatyzacja, ksenon...wycieraczki

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 110kW sedan
    Postów
    25

    Domyślnie Klimatyzacja, ksenon...wycieraczki

    Witam,
    Od niedawna jestem właścicielem 159 1.9 JTDM 110kW, w dniu kiedy ją kupiłem zdiagnozowałem kilka usterek z którymi się uporałem, ale jeszcze kilka zostało... Szukałem w historii ale tylko część z tych rzecz jest u mnie. Tzn mam trzy problemy... Pierwszy to przy włączeniu świateł ( ksenon) światła nie poziomują się, brak jakiegokolwiek ruchu...najdziwniejszy jest fakt że brak jakiegokolwiek błędu. Drugi problem to wycieraczki... przy włączeniu na tryb "czasowy" działają jak im się podoba albo nie działają wcale...a trzeci to problem z ogrzewaniem/ chłodzeniem... Nie mam możliwości regulacji temperatury na wyświetlaczu ustawione np 21 st i mam wrażenie, że chłodzi na maksa...jak dam na 27st to samo jak dam na maksymalna temperaturę to grzeje...problem z ustawieniem środkowych parametrów...na komputerze wyskoczył błąd " czujnika temperatury wewnętrznej, ale czytałem że może to być spowodowane też " silniczkiem" sterującym klapami... J
    Jeśli ktoś z Was miał podobne usterki albo zna kogoś z Rzeszowa bądź okolic kto by popatrzył na to fachowym okiem byłoby super bo nie chciałbym bezsensownie wydawać złotówek...
    Czekam na info



    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Ad1. ksenon poziomuję się tylko po uruchomieniu auta potem już nie. zostaw światła włączone wyjmij i włóż kluczyk - oczywiście w nocy wtedy to obczaisz.
    ad2. jeśli masz czujnik deszczu to tak właśnie to wygląda, niestety w 159 nie dizała to zbyt dobrze poszukaj na forum jest w pizdu tematów.
    Ad3. jesli padł czujnik temp. wewnętrznej to klima nie będzie działać napozycji auto, jeśli nie to weź pod uwagę że auto które stoi pół dnia na upale ma we wnętrzu grubo ponad 40stopni więc nawet jak ustawisz 27 to musi chłodzić na maksa, postaraj się ustawić 27 i pojeździć z 30min uprzednio porządnie przewietrzająć auto .

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    A czy ksenony są oryginalne fabryczne?? Jeśli hidy z allegro to ruchac się nie będą

    Wycieraczki zapewne mylisz z czujnikiem deszczu.

    Ten typ tak ma a na poważnie to jest automatyczna klimatyzacja a nie pokrętło z golfa. Jeśli masz na zewnątrz 30 stopni to grzać w aucie nie ma co skoro ustawiles 21



    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 110kW sedan
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi, sprawdzę wieczorem światła ale mam wrażenie że brak jakiegokolwiek "ruchu soczewki", co do wycieraczek to z tego co mi wiadomo to pierwszy " bieg wycieraczek" to jest właśnie auto z czujnikiem deszczu, drugi bieg "czasowe" a trzeci "praca cały czas"...mi wariuje na 2 gim biegu...bo pierwszy to z automatu przyjąłem, że szaleństwa będą.... co do czujnika temperatury to sprawdzę ale mówisz o tym że klima by nie działała na auto to masz na myśli "full auto" czy "auto" ?? Czym w ogóle to się różni??

    - - - Updated - - -

    Ksenon oryginalny,
    Co do klimatyzacji to zdaje sobie sprawę, że nie jest to "schładzacz z golfa" na pokrętło, miałem już kilka samochodów z klimatronikiem i tak nie było...pytanie czy padnięty panel klimatronika czy jakiś inny dings.... jeśli chodzi o wycieraczki to raczej nie myle pojęć z czujnikiem deszczu...tak jak pisałem do paweltbu domyślam się, że czujnik deszczu wariuje...pytanie dlaczego "czasówki" to robią...

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150km
    Postów
    2

    Domyślnie

    kolego odnośnie ksenonów zobacz sobie czujnik poziomowania czy przypadkiem nie urwała się raczka miedzy wahaczem a czujnikiem. U mnie taka sytuacja miała miejsce ktoś źle zamontował czujnik i dźwigienka się urwała, oddałem do sklejenia i po ponownym zamontowaniu soczewki zaczęły pracować. Błędów nie miałem żadnych wiec podejrzewam ze możesz mieć takiego samego psikusa co u mnie był. czujnik masz z przodu za lewym kołem zdejmij sobie je i zobacz jak tam to u Ciebie wygląda.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    413

    Domyślnie

    Ja również przez 7 miesięcy użytkowania auta nie zauważyłem poziomowania xenonów, aż do przeczytania wypowiedzi kolegi paweltbu. Wczoraj wieczorem przed włożeniem klucza włączyłem światła i cud, wszystko działa

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150km
    Postów
    2

    Domyślnie

    no nie powiedziałbym ze tylko po odpaleniu auta bo po ta są czujniki żeby dynamicznie regulować wysokość światła U mnie jeszcze jedna ciekawa opcja była jak miałem urwana dźwigienkę a mianowicie jak samochód stal to lampy były tak ustawione ze świeciły bardzo daleko na ok 60-80 m, natomiast jak zacząłem jechać to skracał się strumień do ok. 10-15 m tak ze nic nie było widać

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 110kW sedan
    Postów
    25

    Domyślnie

    No tak, chwile mnie nie było ale już dziele się spostrzeżeniami co do ksenonów to paweltbu mial racje właczyłem światła , kluczyk i poziomowanie działa tylko dziwi mnie dlaczego tak "koledzy" z Włoch wymyślili, że włączając same światełka nie chodzi poziomowanie? ale cóż tak ma być i już co do klimatyzacji to chyba jednak czeka mnie wymiana panelu klimatronika, coś "nawala" tzn... błąd czujnika się pojawia co chwile...czasami ciężko mu włączyć "manual" a ustawienie temperatury bez zmian albo ciepło albo zimno nawet na "manualu" jak w chłodny poranek ustawie mu np 24st to jakieś 15 minut jest ok a później zimne leci...oczywiście po rozgrzaniu silnika a z wycieraczkami to jakiś "meksyk" ) ni huhu nie idzie ustawić trybu przerywanego...dodatkowo ostatnio coś jakby przekaźnik "tykał" w okolicy kolumny kierownicy...z tym że to "tykanie" raz jest raz go nie ma raz szybko raz wolno....ma ktoś jakieś pomysły?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dodo159 Zobacz post
    No tak, chwile mnie nie było ale już dziele się spostrzeżeniami co do ksenonów to paweltbu mial racje właczyłem światła , kluczyk i poziomowanie działa tylko dziwi mnie dlaczego tak "koledzy" z Włoch wymyślili, że włączając same światełka nie chodzi poziomowanie? ale cóż tak ma być i już co do klimatyzacji to chyba jednak czeka mnie wymiana panelu klimatronika, coś "nawala" tzn... błąd czujnika się pojawia co chwile...czasami ciężko mu włączyć "manual" a ustawienie temperatury bez zmian albo ciepło albo zimno nawet na "manualu" jak w chłodny poranek ustawie mu np 24st to jakieś 15 minut jest ok a później zimne leci...oczywiście po rozgrzaniu silnika a z wycieraczkami to jakiś "meksyk" ) ni huhu nie idzie ustawić trybu przerywanego...dodatkowo ostatnio coś jakby przekaźnik "tykał" w okolicy kolumny kierownicy...z tym że to "tykanie" raz jest raz go nie ma raz szybko raz wolno....ma ktoś jakieś pomysły?
    Co do panelu klimy to rozbierz i przeczyść czujnik temp wewnętrznej /ten pod tą krateczką/ a co do wycieraczek to zapomnij o ustawieniu przerywanym jeśli masz czujnik deszczu. można to jedynie zrobiuć wyłączając czujnik w ECU ale nie wiem czy komuś się to udało

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 110kW sedan
    Postów
    25

    Domyślnie

    A czy jest jakaś instrukcja jak to rozebrać?? Dużo z tym roboty? Gdzieś wyczytałem że można go przedmuchać, pytanie czy pomaga? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Fakt czujnik deszczu psuje całą robotę i bardzo " drażni" chętnie bym go usunął, żeby wycieraczki pracowały normalnie a nie albo "szybko" albo "wcale"... mam pytanie poza wątkiem, jak wygląda sytuacja z blachą u Was?
    Ostatnio zrobiłem konserwacje i już jest dobrze, ale nie spodziewałem się że tak dużo będzie "rudej" szczególnie sanki

Podobne wątki

  1. Problem z hid ksenon
    Utworzone przez Artur911 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 14:18
  2. [Brera] ksenon biksenon
    Utworzone przez Dandel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory