Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Zabezpieczenie antykorozyjne

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ja na wszystko gdzie się da psikam preparatami do profili zamkniętych typu body tectyl. Mają bursztynowy kolor i konsystencję wosku. Chodzi o to, aby odciąć rdzy tlen i dodatkowo nie zmywa ich woda. Można zrobić to na rantach błotników od wewnątrz.

    Dawno dawno temu popsikałem tym preparatem purchel rdzy i zostawiłem na kilka lat...nie rozwinął się i dlatego to stosuję.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Ja na wszystko gdzie się da psikam preparatami do profili zamkniętych typu body tectyl. Mają bursztynowy kolor i konsystencję wosku. Chodzi o to, aby odciąć rdzy tlen i dodatkowo nie zmywa ich woda. Można zrobić to na rantach błotników od wewnątrz.

    Dawno dawno temu popsikałem tym preparatem purchel rdzy i zostawiłem na kilka lat...nie rozwinął się i dlatego to stosuję.
    Jakiej firmy? Valvoline?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    Może być valvoline, ewentualnie boll, którego używam też daje rade.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    A stosujesz je też na tę część blachy błotnika "zawiniętą" nad koło? Tam rdza to żadne zaskoczenie, bo kamienie swoje robią. Konsystencja tego środka jest w sam raz, bo bez problemu amortyzowałby uderzenia, ale kolor to już minus. Nie ma tych środków przeźroczystych? Wiesz coś może na ten temat ?

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar MISSIEKS
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    ZEBRZYDOWICE, WADOWICE
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4 JTDM Q4 - jest, ALFA 156 SW FL 1.9 JTD 115 - była
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał eggon Zobacz post
    Może być valvoline, ewentualnie boll, którego używam też daje rade.
    BOLL to jest za przeproszeniem g... wart. Wiem z doświadczenia. Kiedy konserwowałem swoją pierwszą Alfę przejrzałem cały internet, pytałem różnych macherów, robiłem własne próby i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, ze najlepszy, w miarę dostępny, jest preparat z Henkela TEROSON TEROTEX Record 2000 do konserwacji podwozia i HV 400 do profili. Ewentualnie można zastosować z VALVOLINE Tectyl BodySafe do podwozia i ML do profili. Jednak jeżeli ktoś chce mieć spokój na lata to radzę użyć tego Terotexa.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imperior Zobacz post
    A stosujesz je też na tę część blachy błotnika "zawiniętą" nad koło? Tam rdza to żadne zaskoczenie, bo kamienie swoje robią. Konsystencja tego środka jest w sam raz, bo bez problemu amortyzowałby uderzenia, ale kolor to już minus. Nie ma tych środków przeźroczystych? Wiesz coś może na ten temat ?
    Ja mam brązową alfę

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    tbg
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm AR 156 1.9 JTDm AR 146 1.7 16v boXer
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Wariat...

    To, że Alfa ma ocynk nic nie znaczy. Gdy patrzę na moją przeżartą przez korozję 147 i 156 to wiem jak wygląda zabezpieczenie w fabryce. Włoch przymierza się do nałożenia zabezpieczenia, ale przychodzi godzina sjesty. Po powrocie zastanawia się czy odtłuścił blachę, ale nie może sobie przypomnieć. Ponieważ jest leniwy uznaje, że na pewno odtłuścił i pokrywa zabezpieczeniem...na brudną blachę. Efekt? Z pozoru dobrze wyglądająca blacha zapada się pod naciskiem z początku śrubokręta a potem palca.
    ale teorie wymysliles. Teraz ta legende rozpowiesz po ludziach i bedzie szla wiesc po wioskach i miastach. Bez obrazy ale polecam sie troche doedukowac. Wszystko sie odbywa na lini produkcyjnej i przejezdza karoseria przez specjalne wanny gdzie jest kapana odtluszczana a potem malowana, i napewno tego nie wykonuje człowiek tylko roboty.
    Ostatnio edytowane przez szaq ; 26-08-2015 o 08:33

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 110kW sedan
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witam,
    Ja w swojej 159 zaraz po kupnie profilaktycznie zrobiłem konserwacje, i powiem tak to że nie widać rudej to nie znaczy, że jej nie ma...u mnie na początku było parę ognisk i otarć ale po rozgrzebaniu tematu okazało się że na każdym zgrzewie z karoserią jest rdza, sanki po silnikiem itp...i winą tu nie jest Włocha co na "sieste" szedł tylko fakt że Alfa ma słabe seryjne zabezpieczenie antykorozyjne ...tylko w kilku miejscach od spodu są pogrubienia bitumiczne a tak to jest blacha-podkład-lakier. Koszt konserwacji nie jest jakiś duży więc uważam że warto to zrobić.!! Co do materiałów to u mnie poza czyszczeniem poszedł kortanin, podkład i środek bolla...w przekroje nie pamiętam.
    Pewnie niektórzy się zgodzą a niektórzy nie...ale w konserwacji najważniejsze jest jej wykonanie a nie środek jaki używasz... można tanim środkiem zrobić bardzo dobrze..albo dobrym środkiem spartolić...

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Zdecydowałem, że będę sam dłubał. Jeszcze w miare młode auto to kupiłem podkład epoksydowy, baranek w spray terotex i wosk do profili zamkniętych. Będę skrobał i malował.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Łukasz.L.
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    159 JTDm 1.9 16V
    Postów
    269

    Domyślnie

    Odgrzewam, to co nie ma nikt godnej polecenia firmy w wawie?
    Pozdrawiam serdecznie

Podobne wątki

  1. Fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne
    Utworzone przez Wujek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 09:38
  2. Zabezpieczenie antykorozyjne, podwozia, co i jak
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 00:26
  3. Antykorozyjne zabezpieczenie podwozia - Warszawa
    Utworzone przez Hammer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 21:19
  4. Zabezpieczenie antykorozyjne...
    Utworzone przez Sebastoss w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-01-2008, 19:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory