Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Irytujący dźwięk w 159

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    51

    Domyślnie Irytujący dźwięk w 159

    Witam,

    W mojej 159 od jakiegoś czasu słysze dziwny dzwięk czasami podczas jazdy czasami zaraz po rozruchu silnika, różnie, nie występuje przy konkretnych czynnościach, buczy gdy nawiew jest włączony i wyłączony buczy przy wyłaczonej klimie jak i przy właczonej, jakby ktoś uruchomił stary stacjonarny komputer, można porównać coś w deseń włączonego wentylatora chłodnicy ale dźwięk jest wydawany od strony pasażera i słychać go w środku. Po otwarciu maski albo maskuje go dźwięk silnika albo po prostu nie wychodzi z komory silnika.

    Jeżeli ktoś miał problem ze zbiorniczkiem od wspomagania niech opisze czy ten dźwięk jest słyszalny tylko w środku czy na zewnatrz przy włączonym silniku też go słychać.

    Dodam, że idzie go zagłuszyć puszczając głośniej radio

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Wspomaganie buczące słychać w zasadzie wyłącznie w środku jakby z kolumny kierownicy, osłuchiwałem komorę silnika stetoskopem i nie "znalazłem" tego dźwięku. Jest to takie typowe buczenie w moim przypadku słyszalne w zasadzie tylko na obrotach jałowych. Przy czym niekoniecznie jest to wina zbiorniczka, bo ja mam zmieniony a u mnie winny jest wąż - czeka mnie wymiana (~500zł oryginał cały przewód pompa-magiel).

    Przydałby Ci się właśnie taki stetoskop (starzy mechanicy robią to długim śrubokrętem, przykładając ucho do rączki i dotykając elementów), bo to może być np. rolka alternatora czy coś podobnego.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    51

    Domyślnie

    jak już przy dźwiękach jesteśmy

    to czy w każdej waszej belli przy wsiadaniu do samochodu kiedy wyswietlacz na desce sie załącza występuje taki dziwny dźwięk jakby przewijania kasety? czy to normalne? czytałem gdzieś, że ktoś tak miał w 156 ale nie moge znalezc czy w 159 to normalna sprawa czy cos jest zrypane

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    Nie chce Ciebie martwić ale 1 opisywany dźwięk to ze skrzyni biegów zapewne mechanizm różnicowy. Drugi dźwięk to kalpy od wentylacji się przemieszczają - miałem tak jak wymieniłem panel klimatronika na ten po lifcie, na starym klapy tak nie szalały.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    mechanizm różnicowy możesz słyszeć jedynie podczas jazdy,a kolega pisze,że zaraz po rozruchu też to czasami słychać więc nie strasz go skopaną skrzynią.Raczej bym skupił uwagę na napędzie PK.
    JEŚLI KTOŚ KIEDYŚ ZOBACZY MNIE W INNYM AUCIE NIŻ ALFA ROMEO TO ZNACZY,ŻE KUPIŁEM JE ZA POŁOWĘ WARTOŚCI I JEST NA SPRZEDAŻ

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    51

    Domyślnie

    Czyli np. jeżeli opisywany dzwięk występuje między innymi na postoju, na luzie, to można wykluczyć skrzynie biegów?

    zamówiłem w ciemno zbiorniczek do wspomagania bo słyszałem, że przez niego też może występować owe buczenie, zobaczymy.

    z tymi klapkami da sie coś zrobić? przeszkadza to w czyms prócz odczuć słuchowych?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SEBA85
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Śrem
    Auto
    159 2.4 JTDm
    Postów
    62

    Domyślnie

    Driller coś mi się wydaje, że opisujesz dźwięk, który pojawia się w momencie wkładania kluczyka do stacyjki, a ten dźwięk towarzyszy zwolnieniu blokady kierownicy. Zwykle jest to praktycznie niesłyszalne, ale jak masz skręcone koła i kiera napiera na blokadę to ten dźwięk się pojawi, a sama kierownica lekko się ruszy co jest normalnym zjawiskiem.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Blokada kierownicy to robi tylko "bzyk" i już, a jak coś bzyczy i/lub terkocze z konsoli środkowej przez kilka sekund to silniczki klap w nagrzewnicy.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    nie tak do końca Driller możesz wykluczyć tą skrzynię na postoju.Mechanizm różnicowy o którym wspomniał kolega "axel" tak,ale całą skrzynię nie.Jeśli coś tam słyszysz a wycisza się po wciśnięciu sprzęgła to wtedy śmierdzi skrzynią,jeśli natomiast nic się nie zmienia po wciskaniu sprzęgła i jest tylko taki delikatny dźwięk podczas puszczenia sprzęgła to skrzyni raczej możesz dać spokój.Odwrotnie ma się sprawa z łożyskiem oporowym i wciskaniem sprzęgła,ale to już zupełnie inna historia.
    Wspominając o AR156 to tam taki specyficzny dźwięk wydawał jak pamiętam czujnik temperatury od climatonika który jest montowany obok sterowania nawiewami.
    Ostatnio edytowane przez jankes1979 ; 03-09-2015 o 19:15
    JEŚLI KTOŚ KIEDYŚ ZOBACZY MNIE W INNYM AUCIE NIŻ ALFA ROMEO TO ZNACZY,ŻE KUPIŁEM JE ZA POŁOWĘ WARTOŚCI I JEST NA SPRZEDAŻ

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SEBA85
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Śrem
    Auto
    159 2.4 JTDm
    Postów
    62

    Domyślnie

    A to sorry, bo zasugerowałem się wyłącznie późniejszym postem.

Podobne wątki

  1. Irytujący dzwięk
    Utworzone przez Krzysiek866 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 19:34
  2. JTS - co to za dźwięk ?
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 16:12
  3. Co to za dźwięk ?
    Utworzone przez kosiarz097 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 19:22
  4. [145] dźwięk od 2,5 tys. obr.
    Utworzone przez zmar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 08:43
  5. Co to za dźwięk?????? ;-(
    Utworzone przez darloss w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 15:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory