Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Adaptacja przepustnicy

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wiskitki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, FIAT Bravo 1.6 MJT 105km
    Postów
    234

    Domyślnie

    No, jaką.. Bo jej tam raczej nie ma..

    pzdr, tadzikpl

  2. #12
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Właśnie, raczej ...

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman35 Zobacz post
    Jaką? W sensie jakiej marki, z czego zbudowaną czy o co chodzi?
    Jaką w sensie w "ogóle" 1.4 multiair nie posiada przepustnicy Sterowanie ilością "dostarczanego" powietrza odbywa się za pośrednictwem modułu Multiair innymi słowy sterownik kontrolując czasy otwarcia zaworów ssących robi za przepustnice.

    Przepływomierza też nie szukaj - nie ma

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    To już było tyle razy na forum...

    Przepustnica - jako element - jest. Istnieje - siedzi tam. (77365394 KORPUS PRZEPUSTNICY BZ)

    Fakt faktem - że podobno pełni funkcję klapy gaszącej. Ale z drugiej strony - skoro ECU udostępnia taką opcję (adaptacji) - to przecież coś to powinno robić. Jakoś nie widzę, aby ECU oferowało opcję resetowania parametrów wtrysku podtlenku azotu, bo tego faktycznie Julcia nie ma.

  5. #15
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    "MultiAir system doesn't function at lower throttle settings. Once you get your foot ~40%-50% down on the pedal, the throttle body opens completely and the MultiAir system takes over full control of the intake events."


    Dodam, że jest na forum użytkownik, któremu wymieniono przepustnicę w silniku 150 KM MultiAir, co pomogło na jego problemy.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Fakt faktem - że podobno pełni funkcję klapy gaszącej.
    Przepustnica to przepustnica, a klapa gasząca to klapa gasząca - dwie róże rzeczy choć wyglądają tak samo.
    Jak jest sterowana silnikiem krokowym to przecież jakoś ecu musi wiedzieć w jakiej pozycji się znajduje i pewnie tylko o to ta adaptacja.




    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    . Ale z drugiej strony - skoro ECU udostępnia taką opcję (adaptacji) - to przecież coś to powinno robić.

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Przepustnica to przepustnica, a klapa gasząca to klapa gasząca - dwie róże rzeczy choć wyglądają tak samo.
    Jak jest sterowana silnikiem krokowym to przecież jakoś ecu musi wiedzieć w jakiej pozycji się znajduje i pewnie tylko o to ta adaptacja.

    Najważniejsze, że się przepustnica znalazła.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Odkopuję dinozaura.
    Mam problem z poszarpywaniem przy bardzo niskich obciążeniach, około 1200-1500 RPM, lekkie dotknięcia pedału gazu (najczęściej jazda w korku, 1-wszy, 2-gi bieg). Giulietta MA, przedlift.
    Wrażenie jest takie, że auto w pewnym momencie lekko przyhamowuje, jak pedał przyspieszenia i obroty znajdą się w tym położeniu powstaje efekt "kangura" - zryw, przyhamowanie, zryw przyhamowanie itd.
    Problem wg. mnie pojawił się po instalacji LPG, ale występuje na obu paliwach, na benzynie nawet mocniej. Błędów w ECU brak.
    Główny podejrzany to przepustnica, znalazłem gdzieś informację, że po jej demontażu potrzebna jest adaptacja.
    Podglądałem parametry w MES, jedyna anomalia jaką znalazłem to różnica w Gas Pedal Position [%] i Gas Pedal Position signal [V]
    Na włączonym silniku, dodając lekko gazu (1-2 mm skoku, dosłownie "muśnięcie") auto reaguje podniesieniem obrotów z 800 do 900-1000 RPM.
    Sygnał z czujnika [V] reaguje na każdy ruch pedału gazu, ale [%] zwiększa się powyżej zera dopiero przy mocniejszym wciśnięciu.
    W zakresie tych 1-2 mm % stoją na "0" a V i obroty silnika rosną.
    Próbowałem robić adaptację, ale niestety bezskutecznie.
    Czy są jakieś warunki, które muszę spełnić aby adaptacja przeszła? Nie wiem czy to pomoże na mój problem, ale od czegoś trzeba zacząć.

    P.S. Świece i filtr powietrza wymienione na nowe bo był już ich czas, czujnik MAP wyczyszczony profilaktycznie. Bez zmian.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM2
    Postów
    16

    Domyślnie

    Przepływomierz odpinałeś..?..ale rzeczywiście to chyba na przepustnicę wygląda.
    I oczywiście obejrzyj wszystko w około, gdzie paproki od gazu mogły wkładać łapy i coś odpiąć, nie dopiąć albo zerwać.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Cytat Napisał GiulianT Zobacz post
    Przepływomierz odpinałeś..?
    Pytanie nie na miejscu, 1.4 MA nie ma przepływomierza.

    Cytat Napisał GiulianT Zobacz post
    I oczywiście obejrzyj wszystko w około, gdzie paproki od gazu mogły wkładać łapy i coś odpiąć, nie dopiąć albo zerwać.
    Ściągany był kolektor, co świadczy o tym że to nie były "paproki" tylko robota zrobiona zgodnie ze sztuką.
    Tak jak pisałem, błędów w ECU nie ma, wszystkie parametry w normie, wystarczy trochę dynamicznej jechać i jest ok. To jest jakiś drobiazg, który akurat w tym zakresie obrotów i obciążenia jest denerwujący. Pytanie dalej aktualne - udało się komuś zrobić adaptację, jeżeli tak to jakie są warunki do prawidłowego wykonania?

Podobne wątki

  1. Adaptacja przepustnicy po czyszczeniu ME3.1
    Utworzone przez Slom w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 10:59
  2. Czyszczenie przepustnicy i jej adaptacja.
    Utworzone przez miedziu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 00:08
  3. Adaptacja przepustnicy za pomocą FES-a w 1.6 TS
    Utworzone przez czaja18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 16:08
  4. Czyszczenie przepustnicy, a jej adaptacja.
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 21:20
  5. Adaptacja elektronicznej przepustnicy
    Utworzone przez Faza w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory