Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Dziwne zachowanie na biegu jałowym.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie Dziwne zachowanie na biegu jałowym.

    Witam,
    Od jakiegoś czasu zmagam się z falowaniem obrotów.Otóż,podczas jazdy kiedy wrzucę bieg jałowy(luz) lub przetrzymam go na sprzęgle,strasznie zaczynają mi falować obroty(od 800-850 do tego pola na obrotomierzu) aż drży kierownica i leciutko przygasają wszystkie światła w aucie i poza nim.Czyściłem przepustnicę,sprawdzałem nieszczelności w dolocie,wymieniałem przepływomierz i sondę na bosch.Dodam że kiedy już się zatrzyma to przestaje falować na jałowym.
    Ostatnio edytowane przez forza2310 ; 25-04-2016 o 21:27 Powód: korekta

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Powodów może być wiele...

    Tak jak piszesz, przepływomierz, nieszczelność lub brudny filtr powietrza. Ale tez może to być:

    - wariator
    - uszkodzony oring pod przepustnicą
    - sonda lambda

    Warto zrobić ewentualnie reset ustawień przepustnicy ale też kontrolę świec i kabli zapłonowych. Podepnij pod komputer może coś wyskoczy.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ja mam dokładnie tak samo i to jest kolejna rzecz z którą zabieram się do walki i wiem że wygram

    Dojeżdżam do ronda (Oświęcim- miasto rond, nie wiem czy mamy jeszcze jakieś tradycyjne skrzyżowanie), wciskam sprzęgło, obroty spadają do 800-850 i odbijają się 2-3 jeśli nie zgaśnie i wracają do normy. Przy czym u mnie komiczną sytuacją jest fakt iż jak jest ciepło (jak dzisiaj), wahają się, lecz nie gasną, a z chwilą temperatur około 0, gaśnie co któryś raz

    Czekam na vag kkl, do sprawdzenia jest ustawiany przez komputer procent otwarcia przepustnicy. Oczywiście wtedy też ją rozkręcę, przeczyszczę i zaadaptuję. Jeśli problem nie ustanie, z racji iż mam gaz, pojadę do gaziarza żeby mi lekko "podciągnął" wykresiki obrotów, sprawdził ciśnienie na rurkach itp- może to się wiązać z większym spalaniem. I standardowo na gazie chodzi zdecydowanie spokojnie niż na benzynie.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    Ja posiadam czystą benzynkę 1.8 TS 144KM

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Rzeszów /Władysławowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm] [Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM 98' |Grigio Chiaro| |Sedan|
    Postów
    248

    Domyślnie

    Sprawdzałem komputerem ecu -żadnych błędów.W załączniku logi zrobione FES-em. Pliki spakowane Winrarem. Proszę aby ktoś przeanalizował wyniki. Będe bardzo Wdzięczny. Dziękuję
    Attached Files Attached Files

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar KotPsot
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156, 1.9 150KM 2005r
    Postów
    24

    Domyślnie

    Miałem podobny problem, przy poprzednim samochodzie (co prawda nie Alfa, ale objawy takie same).
    U mnie dogorywał alternator, razem z wariatorem. Po wymianie obu wszystko ustało.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam, może podłączę się pod ten temat bo mam podobny problem, pacjent to alfa 156 2.0 ts stuków dziwnych dźwięków z silnika nie słyszę, jak powyżej gdzieś 3 tys obr jadę to obroty trochę szaleją i na wolnych także szaleje, ale wystarczy wyłączyć i włączyć silnik i jest ok do ponownego przegazowania, na filmiku krótkim pokazałem mam nadzieję w czym tkwi problem. Obstawiam sondę lub przepływkę ale nie jestem w 100% przekonany i może ktoś mógłby pomóc. Link do filmiku:
    youtube.com/watch?v=O1JHxTGV33w&feature=youtu.be

Podobne wątki

  1. [MiTo] Dziwne zachowanie skrzyni biegów. Możliwe uszkodzenie synchronizatora 5 biegu?
    Utworzone przez bloodinnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16-09-2019, 14:32
  2. Dziwne stuki na biegu jałowym + grzechotanie JTD
    Utworzone przez mateofordeo w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 20:48
  3. [159] Dziwne stukanie na biegu jałowym
    Utworzone przez Basia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 08:42
  4. Wysokie obroty na biegu jałowym i dziwne szarpnięcie
    Utworzone przez BREWKI156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 18:47
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory