Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Zamienniki reflektorów - która firma?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Łódź/Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    47

    Domyślnie Zamienniki reflektorów - która firma?

    Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie zamienników lamp przednich do Alfy 159 - jakie zamienniki wybrać? Poszukuje oczywiście oryginalnych ale trafić coś sensownego jest bardzo ciężko.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Chcesz kupić bo..... jeśli nie są zniszczone po wypadku to zamiast kupować całe lepiej zregenerować odbłyśniki
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Łódź/Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Są całe. Regeneracja nic nie dała niestety. Jeżdżę dużo przez lasy i światło jest bardzo marne i zaczyna mi to doskwierać.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    a masz ksenon?? z forum dowiesz się że bez ksenonów 159 bardzo marnie świeci, nie wiem czy pakowanie się w spore koszty ma sens...
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Łódź/Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    47

    Domyślnie

    No właśnie kesonu nie mam, wiem, że słabo świeci ale po prawie roku jazdy jest coraz gorzej, próbowałem czyszczenia itd. ale nic. Dlatego pomyślałem a jakiś sensownych nowych lampach. Może przekładka na ksenon ale czy to jest sensowne?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Ja bym na twoim miejscu porównał z inną alfa bez ksenonów bo wydasz kase a nie ma gwarancji czy pomoże, ksenony montowali chłopaki na forum, poszukaj znajdziesz ile to kosztuje - ale na bank nie tanio
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    [MENTION=52698]JCK[/MENTION] jako regenerację rozumiesz polerowanie klosza, czy regenerację odbłyślnika? Może głupie pytanie, ale niektórzy myślą, że spolerowanie klosza zauważalnie poprawi jakość oświetlenia.
    Próbowałeś lepszych żarówek, np. OSRAM Night Breaker Unlimited?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Z pewną taką nieśmiałością założyłem zestaw Zenonów. W porównaniu do zwykłych żarówek jest naprawdę duuuużo lepiej. Chyba nikogo nie oślepia (przynajmniej nikt mi nie mrugał). Na sprawdzeniu w SKP świeciło tak jak zwykłą żarówka (chodzi o granicę światło-cień). Założyłem 4300K, firmy EinParts (wersja mini). Wszystko mieści się w lampie ("rozrusznik" to mała kostka przymocowana do dekielka, druga część - przykręcona do tego samego dekielka). W przypadku prawej lampy nie ma problemu z wymianą. Szczerze polecam

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    stilo i alfa
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Z pewną taką nieśmiałością założyłem zestaw Zenonów. W porównaniu do zwykłych żarówek jest naprawdę duuuużo lepiej. Chyba nikogo nie oślepia (przynajmniej nikt mi nie mrugał). Na sprawdzeniu w SKP świeciło tak jak zwykłą żarówka (chodzi o granicę światło-cień). Założyłem 4300K, firmy EinParts (wersja mini). Wszystko mieści się w lampie ("rozrusznik" to mała kostka przymocowana do dekielka, druga część - przykręcona do tego samego dekielka). W przypadku prawej lampy nie ma problemu z wymianą. Szczerze polecam
    Możesz cyknąć zdjęcie w jaki sposób udało Ci się wszystko zmieścić w lampie .

    Pozdrawiam
    K.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie

    Z zamiennikami bywa różnie, nawet wśród egze,plarzy tego samego producenta (chdodzi chociażby o rozkład wiązki światła). Jak dla mnie ryzykowne posunięcie. Jeśli nie regenerowałeś odbłyśników, to zrób najpierw to, ewentualnie rozważ montaż ksenonów. Koszty zdecydowanie większe, ale i efekt będzie też zdecydowanie lepszy.

Podobne wątki

  1. Firma kuj-pom zajmująca sie gaz LPI ?
    Utworzone przez geraldo007 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 21:21
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 18:26
  3. [v6]która głowica to która
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 07:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory