Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: [156]Koszty utrzymania z silnikiem 2,5 v6

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cewki wymieniamy kiedy trzeba, ja swoja zrobiłem 80 tys co najmniej i zmieniłem jedną w tym czasie, z tym że jak padnie z przodu to chwila i wymieniona, z tyłu już jest gorzej, bo trzeba przepustnice itd. wyciagać. Co do tych 300 zyli to pamietam coś że jakieś cewki od fiata były prawie idealne i kosztowały połowę, a poza tym są nasi handlarze starzyzną, którzy maja dobre cewki za duzo mniej.
    Z przegrzewaniem głowic to jest tak że głowica od grodzi jest zawsze cieplejsza i jak nie nagrzejesz przed pałowaniem, to nic dziwnego że się podda. Stara Alfa przez 260 tysi nigdy nie miał robionej żadnej z tych uszczelek z tego co pamiętam,
    Co do skrzyń biegów i mechanizmów różnicowych to przez 5 lat użytkowania Alf 156 i zrobieniu nimi około 180- 200 tysięcy mogę powiedzieć, że uwaliłem 3 skrzynie i zmiołłem dwa mechanizmy różnicowe, w tym jeden Q2, z tego jedna skrzynię i mechanizm zwykły w Busso- więc się da. Ale biorąc pod uwagę że to nie będzie raczej młody kmiot jeździł, auto nie będzie jeździło po torach to nic złego nie powinno się stać, chyba ze wcześniejszy właściciel nie żałował

    Chodzi o tą Alfehttp://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6yB6vJ.html

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,310

    Domyślnie

    Nie no, cewki chyba tańsze byy niż 300/szt , nie mam papierów pod ręką teraz, ale tyle nie kosztowały. Padła jedna , a że dostęp marny to przy okazji wymienili wszystkie 3 na głowicy tej dalszej. Dwie zostały na półce - będą na zapas w razie czego. No i regułą to nie jest, że przy ok 200tys padają, ale i tu na forum i u siebie zauważyłem takie przypadki to podaję , jak już tak bardzo szukamy "kwitów na V6"

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Narazie brak.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Okej teraz to już wszystko chyba wiem na jej temat. Kurde,tak pomocnych ludzi jeszcze chyba na żadnym forum nie spotkałem.Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc ale chyba mimo wszystko ojciec zdecyduje się na polifta w 2.4 jtd 175 kuca bo jest taki jeden niedaleko z -podobnoć- wymienionym dwumasem.Także zobaczymy...

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=kylo1986;1883512]Cewki wymieniamy kiedy trzeba, ja swoja zrobiłem 80 tys co najmniej i zmieniłem jedną w tym czasie, z tym że jak padnie z przodu to chwila i wymieniona, z tyłu już jest gorzej, bo trzeba przepustnice itd. wyciagać. Co do tych 300 zyli to pamietam coś że jakieś cewki od fiata były prawie idealne i kosztowały połowę, a poza tym są nasi handlarze starzyzną, którzy maja dobre cewki za duzo mniej.
    Z przegrzewaniem głowic to jest tak że głowica od grodzi jest zawsze cieplejsza i jak nie nagrzejesz przed pałowaniem, to nic dziwnego że się podda. Stara Alfa przez 260 tysi nigdy nie miał robionej żadnej z tych uszczelek z tego co pamiętam,
    Co do skrzyń biegów i mechanizmów różnicowych to przez 5 lat użytkowania Alf 156 i zrobieniu nimi około 180- 200 tysięcy mogę powiedzieć, że uwaliłem 3 skrzynie i zmiołłem dwa mechanizmy różnicowe, w tym jeden Q2, z tego jedna skrzynię i mechanizm zwykły w Busso- więc się da. Ale biorąc pod uwagę że to nie będzie raczej młody kmiot jeździł, auto nie będzie jeździło po torach to nic złego nie powinno się stać, chyba ze wcześniejszy właściciel nie żałował



    Tak o tą czerwoną chodzi.
    Ostatnio edytowane przez PanChow ; 14-10-2016 o 09:53

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,310

    Domyślnie

    No, tam chyba wyższe koszty utrzymania, przynajmniej potencjalnie niż Vki (poza spalaniem) . Jakieś półosie specjalne, jakieś pękające bloki (czy to tylko w 159? ) , jakieś turba, sprzęgła, i z tym wszystko związane.. No ale jak ma być diesel to pewnie lepiej 5 cylindrów niż 4. Choć są zwolennicy jednego i drugiego.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    2.4 to jest w skrócie 1.9 z doklejonym cylindrem, te w 156 były jakimś cudem żywotniejsze od tych montowanych w 159.
    Tylko pytanie jest takie- jakie przebiegi roczne ma robić to auto???
    Jeżeli do 20 tysięcy to jednak brałbym Busso, bo poza kosztami paliwa w każdej dziedzinie jest tańsza w utrzymaniu. W dieslu dwumas to początek, turbo, wtryski itd. na tym można polec i się załamać, w benzynie sprzęgło za 700 zyli i rozrząd i to wszystko. A co do wymiany dwumasy, to wiem że ogólna opinia głosi że 200 tysi to maks- to jakim cudem ja mam 270 na liczniku i 47 najprawdopodobniej w pamięci?
    Sróbokręt i patrzysz czy sie nie schowa w podłodze- newralgiczne miejsca to tunel środkowy i miejca gdzie podróżujacy mają nogi i niech to bedzie wyznacznikiem stanu, bo tak jak pisałem wcześniej co po dobrym motorze jak podłogi nie będzie
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 14-10-2016 o 13:17

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Narazie brak.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Auto ma być drugim,do pracy ojciec ma(nie wiem czy na tym forum można wymawiać nazwę tego modelu)Golfa także maks 10-15 tyś.będzie robiło.Tyle że ten z Busso jest ponad 200 km od nas i od handlarza,a ten z 2.4 jtd jest 20 km i podobnoć było w nim trochę robione,cytuję-"kompletne sprzeglo z dwumasem, rozrzad , napinacz paska osprzętu, swiece zarowe, krzyzak polosi , klocki, itd"i gość ma rachunki na te najdroższe części.Auto licznikowo ma 180 tyś.także spalanie było by mniejsze,a i te najdroższe naprawy załatwione.No i najważniejsze ojcu się bardziej podoba poliftowa. Tak swoją drogą-nie wiecie coś przypadkiem na temat czarnej 156 2.4 jtd w sedanie z bielska-białej?Niestety nie mogę zapodać linku do niej...

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanChow Zobacz post
    Auto ma być drugim
    No to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jakich wrażeń ma to auto dostarczać?
    Bo wiesz... Busso trudno porównać do JTD. Ludzie kupują JTD do pracy i na długie wyjazdy, a dla funu to się Busso bierze. Alfa z Busso to poezja, czasem warto dłużej poszukać i chwilę odczekać, ale kupić coś, co będzie dawało prawdziwy FUN
    Tak tylko piszę, bo mam wrażenie, że nie jechałeś Busso i nie masz porównania... żebyście potem nie żałowali, jak już mając JTD ktoś wam Busso pokaże
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6yxqUb.html
    Chodzi o tą jak rozumiem, ma nasze podkładki
    Daj temat na forum regionalnym czy by ktoś nie obejrzał auta i ktoś się znajdzie

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar b0rn20wn
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 2001
    Postów
    295

    Domyślnie

    Zawsze się dziwię jak to jest, że ktoś robi tyle wymian za grube $$ przed samą sprzedażą... (żart oczywiście )

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Narazie brak.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Jeździłem tylko z 1.9 jtd także no nie mam porównania. A najmocniejszym autem którym jeździł mój ojciec był Golf III z 1.9 tdi także jemu emocji to chyba nawet 2.4 jtd dostarczy wystarczająco.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał b0rn20wn Zobacz post
    Zawsze się dziwię jak to jest, że ktoś robi tyle wymian za grube $$ przed samą sprzedażą... (żart oczywiście )

    Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
    Ta też mi się to wydaje podejrzane.

Podobne wątki

  1. Koszty utrzymania Alfy 155
    Utworzone przez Mixed w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 22:05
  2. [159] Naprawy i koszty utrzymania.
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 13:48
  3. koszty utrzymania belli
    Utworzone przez Gio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 15:49
  4. AR 166 JTD - Koszty utrzymania
    Utworzone przez violator666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:04
  5. [147] Zakup oraz koszty utrzymania
    Utworzone przez scudettokrk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 03:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory