Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Adaptacja soczewek

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Super. Ty w dzika może i nie walniesz, ale jak mijam w nocy kierowników z hidami (a nie daj Boże w czasie deszczu) to nie wiem gdzie mam skierować oczy, żeby mnie nie oślepiło i jednocześnie żebym nie wypadł z trasy. Świeci to dobrze, ale na szczęście nie ma homologacji i są dobrzy policjanci, którzy za to zabierają dowód.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Tylko szkoda że fabryczne xenony nigdy nie oślepiają, zwróć na to uwagę co się dzieje na nierównościach w takich samochodach jak szybko reaguje samopoziomowanie. W innych sytuacjach nie ma możliwości oślepiania mając przystosowaną do tego lampę/soczewkę. Taki urok jazdy w nocy, a jak komuś nie odpowiada to niech nie jeździ w nocy, a jak ktoś z na przeciwka nie zmieni świateł z drogowych to od razu nie wypadam z trasy. Nie popadajmy w paranoję

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Jak chcesz zrobić porządnie to załóż ori lampy xenon i cały jego osprzęt. Temat jest na forum i nie jest to trudne. Zrobisz raz a dobrze i do tematu już nie będziesz musiał wracać.
    Natomiast odpowiadając na pytanie musiałbyś dopasować soczewki xenonowe z innego auta ponieważ te od 159 nie zmieszczą się w lampie halogenowej. Ich konstrukcja jest większa. Na yt ktoś wkładał soczewki xenon od e46 bodajże i do tego przetwornice hid chyba... Pozostaje temat spryskiwaczy oraz poziomowania.
    Tego typu tematy są już na forum.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    OK dzięki za konkretną odpowiedz, jeśli można doprecyzować to czy każda ori lampa xenonowa ma automatyczną przesłonę? tzn. czy w 159 występował xenon i bi xenon ?

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    W 159 występuje bixenon z przesłaną otwierana.

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_kris Zobacz post
    Tylko szkoda że fabryczne xenony nigdy nie oślepiają
    Podczas jazdy po nierównościach oślepiają tak samo jak halogenowe, a autopoziomowanie jest po to, aby światła reagowały na obciążenie auta. Do tego fabryczne biksenony (innych w 159 nie było) posiadają spryskiwacze, które przynajmniej kurz zmyją i wiązka nie będzie tak rozproszona. Przemyśl sprawę i jeśli zależy Ci na polepszeniu widoczności w nocy, zrób swapa na fabryczne ksenony. Przy okazji będziesz jeździł spokojniejszy o dowód rejestracyjny w kieszeni
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pirat159
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Finlandia
    Auto
    Alfa Romeo SW 2.4 JTDm q-troniq
    Postów
    306

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_kris Zobacz post
    Wiem że to nie ta liga, ale wydaje mi się ze powinna być jakaś poprawa do obecnych świateł. Ale istotą mojego pytania było czy te soczewki będą pasować p&p ? Czy istnieje możliwość że nie będą pasowały ? Dużo jeżdżę w nocy i te światła mogły by być lepsze
    te pasują p&phttps://www.youtube.com/watch?v=tFSg4XdVNgA

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Super. Ty w dzika może i nie walniesz, ale jak mijam w nocy kierowników z hidami (a nie daj Boże w czasie deszczu) to nie wiem gdzie mam skierować oczy, żeby mnie nie oślepiło i jednocześnie żebym nie wypadł z trasy. Świeci to dobrze, ale na szczęście nie ma homologacji i są dobrzy policjanci, którzy za to zabierają dowód.
    Niestety wciąż ich mało, a maniaków "tjuningu" rzekłbym że przybywa...
    Pół biedy jeśli reflektor ma soczewkę i zapakuje się mu palniki ksenonowe, ale jeśli są to reflektory z odbłyśnikami, to mam ochotę zatrzymać się i potraktować je młotkiem.
    Często zdarza mi się podróżować nocą i to siedząc znacznie wyżej niż kierowca samochodu osobowego, a mimo to niejednokrotnie doznaję "olśnienia" od imbecyla, który zrobił sobie update swojej bryki instalując allegrowe HiDy. Zdarza się to nie tylko w samochodach osobowych, ale również i dostawczych, a ogólnie prym w tej dziedzinie wiodą Ukraińcy...
    Ale żeby było stricte na temat, to zamiast takiego modzenia zainwestuj w naprawdę dobre żarówki. Efekt będzie bardzo dobry, a do tego zgodny z przepisami o ruchu drogowym.
    Do poprzedniej Alfy mojej żony (147 fl) zakupiłem konkretne żarówki, bodajże jakiś topowy model Bosmy i byłem w szoku, że zwykła żarówka H7 robi nocą taką robotę i od tego polecam zacząć.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 22-10-2016 o 22:11

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Problem rozwiązany już są org. lampy xenonowe, teraz tylko muszę wygospodarować czas żeby wykonać wszystkie modyfikacje. Gdzie można wyszukać schemat wtyczki do lamp (oznaczenia pinów) ?

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,773

    Domyślnie

    Widziałeś już ten poradnik?
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...yskiwaczy.html
    Jeśli chcesz schemat instalacji elektrycznej 159 to daj maila.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta czyszczenie soczewek
    Utworzone przez Leciej w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2016, 17:19
  2. Montaz soczewek
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 11:21
  3. Średnica soczewek xeno w 166FL?
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 22:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory