Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Dodatkowe zabezpieczenie przeciw włamaniowe/kradzieżowe

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    łoją nas na OC a AC to już kosmos.Opłaty za LoJacka pewnie też nie małe a opinie różne
    https://lojack.pl/blog/prasa/system-...kontra-policja
    MiLykie .. pasmo 140 Mhz to antena dla dobrej łączności powinna być wielkości ok. 30 cm itd. Naprawiam w pewnej instytucji radiotelefony na pasmo ok. 170MHz więc wiem że z tą łącznością to tak przy mocach 12 W do ok. 15 km.Czyli szału nie ma a nie spotkałem się przynajmniej w Wielkopolsce aby ktoś z tej firmy reagował na LoJacka .Zresztą chyba się już wycofali.
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 13-12-2016 o 13:34

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    przestawiajcie kolejność pinów w eobd a dla siebie róbcie przelotkę wtyk+gniazdo z "powrotem pinów" na swoje miejsca tak
    żeby dało się podłączyć w razie potrzeby, oczywiście przelotka nie może leżeć w podłokietniku
    nikt nie będzie grzebał w kablach i ich przepinał we właściwe miejsca bo nie ma na to czasu - albo odpala boxem po eobd albo opuszcza samochód
    laweta? bez jaj... nie ta klasa/wartość auta żeby ktoś się bawił w takie historie
    ...

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    ale czemu AC 4000zł?
    3 miesiące temu ubezpieczałem autko i wziełem minicasco za 1000 zł - od szkody całkowitej (w tym kradzieży).

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Zamiast kombinować wepchnijcie ręcznik w dolot filtra powietrza w julce wychodzi do góry - bez powietrza po uruchomieniu silnik sam zgaśnie. A w nocy złodziej tego nie zauważy. Na szukanie przyczyn nie będzie miał czasu. Pomyśli że jest jakieś sprytne odcięcie i odpuści.

    Na lawecie aut kraść. . Ile bus z lawetą pojedzie na maksa??? W oczy się rzuca kilometra.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    na wpychanie ręcznika po każdym parkowaniu bym nie wpadł niezbyt to wygodne i praktyczne - np wali deszcz
    zmiany w eobd są jednak wygodniejszym zabezpieczeniem...
    ...

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    na wpychanie ręcznika po każdym parkowaniu bym nie wpadł niezbyt to wygodne i praktyczne - np wali deszcz
    zmiany w eobd są jednak wygodniejszym zabezpieczeniem...
    Wiadomo, że za każdym razem to lipa, ale jak auto stoi dłużej kilka dni .. tak już dla żartu napisałem, bo co by nie zrobić to i tak będzie mało.
    Uszkodzisz mu sprzęt zamieniając biegunowość w gnieździe diagnostycznym, to zdewastuje ci auto w podzięce, potnie tapicerkę, porysuje nadwozie itp.
    Skuteczna blokada to taka niewygodna w użyciu - taka prawda. blokada pedałów mechaniczna czy skrzyni biegów .

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ja najpoważniej rozważałem systemy lokalizacyjne radiowe (LoJack), nie po GPSie. Mają najwyższą skuteczność i w samochodach poniżej kilkuset tysięcy nikt się tego nie spodziewa. Masz bardzo wysokie szanse, że samochód się znajdzie.
    Jeśli chodzi o alarmy i inne blokady tego i owego to, moim zdaniem, zawracanie głowy. Przyjeżdża koleś z lawetą, ładuje samochód na lawetę, end of story.
    W 2005 roku kupiłem Seata Ibizę. 2 tygodnie po zakupie próba kradzieży - na szczęście w salonie w którym kupowałem dali mi fake'ową wiązkę /oryginalną woziłem tylko na przeglądy/, bo już wtedy wiedzieli, że auto jest "chodliwe". Po tym zdarzeniu zainstalowałem Lojacka, płacąc co miesiąc abonament. Po roku skradziono mi auto spod domu, najpewniej "na lawetę" - była ww. wiązka i blokada skrzyni. Niestety samochodu nie udało się namierzyć. Jedynie co, to zwrócili kasę na urządzenie /ale już nie za montaż/. Btw, po drodze jeszcze raz miałem włamanie "po radio" i raz kradzież p-mgielnych. Od tego czasu stwierdziłem "nigdy więcej Seatów". Potem miałem Citroena C4 - i nikt go nie ukradł, no i teraz Julke - liczyłem na to samo. A tu masz - nagle mają je kraść... /wg info z sąsiedniego wątku/

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    GTC
    Auto
    Giulietta 1.4 Multiair 170 + TCT '12
    Postów
    119

    Domyślnie

    Z tym upaleniem sprzętu złodziejowi bym nie ryzykował.
    Najlepiej zostawić tam normalnie zasilanie, a całą resztę odseparować i podać gdzieś w innym miejscu. W OBD wszystkie przewody sygnałowe do masy i wystarczy. Sama zamiana miejsc może nie wystarczyć, bo jak sprzęt ma multiplexer to tylko chwila moment i znajdzie odpowiedni pin automatycznie.

    Słyszałem już historie gdzie sobie porobili ludzie 12V na linie CAN, żeby upalić złodzieja. Złodziej stracił sprzęt to w odwecie pociął tapicerkę. A takie sprzęty potrafią kosztować - know'how jest w cenie

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    To jest racja , nie ma co mu upalać sprzętu bo się zemści i jeszcze auto z dymem puści . Tylko się tak zastanawiam czy zamiast fake obd nie lepiej po prostu zupełnie zrezygnować z wtyku obd . Jak go nie znajdzie tam gdzie powinien być to się nie będzie miał do czego podłączać i raczej odpuści, a dla siebie wiązkę pod obd zakończyć jakimś nietypowym gniazdem (np głośnikowe iso z car audio) schowanym w znanym tylko nam miejscu i w razie potrzeby dopinać do niego wtyczkę z gniazdem obd na końcu. Oczywiście adaptera nie trzymać w schowku

Podobne wątki

  1. GANINEX - za lub przeciw?
    Utworzone przez ebol77 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 13:26
  2. [155] planowanie głowicy-za i przeciw
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 13:24
  3. 156 i 147 za i przeciw
    Utworzone przez denis w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 16:36
  4. [159] Awaria zabezpieczenie przeciw zgnieceniu
    Utworzone przez arturo132 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 16:10
  5. [159] Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe
    Utworzone przez Airen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 08:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory