Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Dodatkowe zabezpieczenie przeciw włamaniowe/kradzieżowe

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta
    Postów
    23

    Domyślnie Dodatkowe zabezpieczenie przeciw włamaniowe/kradzieżowe

    Witam, od niedawna jestem właścicielem bardzo ładnej Julki z 2012r. Chciałbym się zapytać czy może znacie jakiś dodatkowy system antywłamaniowy/kradzieżowy do tego autka, gdyż AC jakie mi zaśpiewali (4000zl) to odrobinę za dużo a bardzo się o nią obawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Zabezpieczenie musisz mieć nie jedo a przynajmniej dwa, mechaniczne i elektroniczne niezależne od alarmu, blokujce przynajmniej dwa obwody.
    Tak aby czas uruchomienia suta maksymalnie wydłużyć.
    Do tego zainstalowane w trudno dostępnym miejscu.
    Nietypowe rozwiązania zdają jedynie egzamin.
    Można odciąć pompę paliwa czy rozrusznik, ale złodzieje typowe obwody będą obchodzić.
    Poruszanie tego typu tematów na otwartym forum uważam za bezcelowe przecież złodzieje fora przeszukuja szukając aut.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    antywłamaniowego nie ma .. bo zawsze można wybić szybę / patrz zdjęcie z wakacji w Pradze / a wyjący alarm przynajmniej na mojej ulicy nikogo nie wzrusza..wyciszenie wyjącej syrenki to 5 sekund od otwarcia auta / pianka budowlana /. Można próbować zrobić zabezpieczenie aby nie odpalić silnika ..dla wprawnego złodzieja to jakaś minuta / odcięta pompa paliwa..podłączenie obejścia / .Trochę dłużej jeśli założymy zawór elektromagnetyczny przepływowy na wężyku paliwa i umieścimy go pod podwoziem.Wszelka ingerencja w układ elektryczny / odcinanie zasilania cewek itd./ powodują błędy w systemie i kontrolkę check engine . Alarm po CANie to to samo co immobilizer fabryczny..czyli coś co potrafią obejść w ciągu minuty.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11143715_1012772772090868_3480922448085953443_o.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	87.8 KB
ID:	217154

    - - - Updated - - -

    tx555 ... myślę że nie posypie błędów po odłączeniu pompy paliwa.Tak miałem w megance choć elektrycznie była bardziej rozbudowana niż Julka i był spokój.Można na próbę wyciągnąć bezpiecznik F21 i sprawdzić.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ja najpoważniej rozważałem systemy lokalizacyjne radiowe (LoJack), nie po GPSie. Mają najwyższą skuteczność i w samochodach poniżej kilkuset tysięcy nikt się tego nie spodziewa. Masz bardzo wysokie szanse, że samochód się znajdzie.

    Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie - czy to ma być zamiast AC czy obok AC. Początkowo chciałem LoJacka zamiast AC, ale wtedy uświadomiłem sobie, że jak ktoś go ukradnie (i nawet się znajdzie) to i tak będą zniszczenia/straty na grube tysiące. A z kolei obok AC to bez sensu - jak już ukradną to lepiej zainkasować z AC (przez pierwsze 3 lata) niż bujać się ze zniszczonym samochodem. A po kilku latach, gdy AC jest mniej korzystne, prawdopodobieństwo kradzieży też spada.

    Jeśli chodzi o alarmy i inne blokady tego i owego to, moim zdaniem, zawracanie głowy. Przyjeżdża koleś z lawetą, ładuje samochód na lawetę, end of story.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    tx555 ... myślę że nie posypie błędów po odłączeniu pompy paliwa.Tak miałem w megance choć elektrycznie była bardziej rozbudowana niż Julka i był spokój.Można na próbę wyciągnąć bezpiecznik F21 i sprawdzić.
    ja bym do tego dorzucił jeszcze jednoczesne zmostkowanie odciętego fragmentu do masy, kolo się może zdziwić jak będzie ją chciał "po swojemu" zasilić

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Ja najpoważniej rozważałem systemy lokalizacyjne radiowe (LoJack), nie po GPSie. Mają najwyższą skuteczność i w samochodach poniżej kilkuset tysięcy nikt się tego nie spodziewa. Masz bardzo wysokie szanse, że samochód się znajdzie.

    Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie - czy to ma być zamiast AC czy obok AC. Początkowo chciałem LoJacka zamiast AC, ale wtedy uświadomiłem sobie, że jak ktoś go ukradnie (i nawet się znajdzie) to i tak będą zniszczenia/straty na grube tysiące. A z kolei obok AC to bez sensu - jak już ukradną to lepiej zainkasować z AC (przez pierwsze 3 lata) niż bujać się ze zniszczonym samochodem. A po kilku latach, gdy AC jest mniej korzystne, prawdopodobieństwo kradzieży też spada.

    Jeśli chodzi o alarmy i inne blokady tego i owego to, moim zdaniem, zawracanie głowy. Przyjeżdża koleś z lawetą, ładuje samochód na lawetę, end of story.
    myślałem kiedyś aby zainstalować na stałe ukryty smartphone , rozwiązanie tanie i proste a mamy pełny dostęp do lokalizacji auta łącznie z wydawaniem komend za pomocą smsów i śledzeniem lokalizacji na bieżąco. Jakby go tak ukryć aby jeszcze kamera miała widok na wnętrze to nawet ściągnięcie zdjęć złodzieja nie stanowi problemu Jedyne miesięczne koszta to opłata za użytkowanie numeru i gprs

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    ..to może zapalnik w baku..?? a tak na poważnie to laweta i tak pozamiata. ale Julka to nie Maybch .Ja robię odcięcie i ten pomysł z ,, fake obd " jest fajny.Gdzieś jeszcze mam starą wiązkę z megi z gniazdem obd i kablami.Tą z alfy upcham gdzieś w innym miejscu a odciętą z megi powieszę w miejsce oryginału .To jest to co mogę zrobić własnymi rączkami i inwestycja za 190 pln w
    http://www.sklep.hadron.pl/product-p...a-ZeroGHz.html tylko nie wykupujcie wszystkiego bo do wypłaty cienko z kasą .
    Jeśli chodzi o Wasze pomysły z LoJackiem czy GSMem w smartfonie to myślę że złodziej potrafi zainwestować 350 zł
    https://lynxel.com/pl/przenosny-zagl...=SFDR_21172472
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 13-12-2016 o 12:54

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post

    myślałem kiedyś aby zainstalować na stałe ukryty smartphone , rozwiązanie tanie i proste a mamy pełny dostęp do lokalizacji auta łącznie z wydawaniem komend za pomocą smsów i śledzeniem lokalizacji na bieżąco. Jakby go tak ukryć aby jeszcze kamera miała widok na wnętrze to nawet ściągnięcie zdjęć złodzieja nie stanowi problemu Jedyne miesięczne koszta to opłata za użytkowanie numeru i gprs
    Tak, to jest fajna opcja, i daje fajne możliwości dostosowywania. Tylko na profesjonalnego złodzieja, który odpala zagłuszanie GSM, nie zadziała. Ale można sprawdzić czy żona/dzieci nie podbierają Julci na szalony weekend upalania po autostradach.

    Edit: Andrzeju, LoJack nie jedzie po GSMie, ani nie korzysta z GPSu. Mają swoje pasmo gdzieś w okolicy 140MHz.

    Edit2: Bardziej w coś takiego musi zainwestować: https://lynxel.com/pl/profesjonalny-...1-uhf-vhf.html

    Swoją drogą - to jest ewidentnie sprzęt do kradzieży samochodów, trochę kiszka, że można to legalnie kupić. Bo nikt nie potrzebuje zagłuszać większości tych częstotliwości "dla beki". Rozumiem GSM, żeby ktoś gdzieś nie mógł korzystać z komórki. Ale zagłuszanie tego wszystkiego to już tylko w jednym celu...
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 13-12-2016 o 13:02

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    racja, nie ma rzeczy nie do obejścia jak się to mówi dla chcącego..... Chyba mimo wszystko lepiej mieć też AC
    Cytat Napisał andrzejm36 Zobacz post
    a tak na poważnie to laweta i tak pozamiata. ale Julka to nie Maybch .Ja robię odcięcie i ten pomysł z ,, fake obd " jest fajny.Gdzieś jeszcze mam starą wiązkę z megi z gniazdem obd i kablami.Tą z alfy upcham gdzieś w innym miejscu a odciętą z megi powieszę w miejsce oryginału .
    podepnij mu chociaż zasilanie a najlepiej z zamienioną biegunowością i będzie miał po sprzęcie

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    racja, nie ma rzeczy nie do obejścia jak się to mówi dla chcącego..... Chyba mimo wszystko lepiej mieć też AC
    podepnij mu chociaż zasilanie a najlepiej z zamienioną biegunowością i będzie miał po sprzęcie
    To jest pomysł!! Podpiąc tam tazer, żeby usmażyło mu sprzęt!

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    To jest pomysł!! Podpiąc tam tazer, żeby usmażyło mu sprzęt!
    chociaż z drugiej strony może być problem jak do ASO pojedzie i zapomni ich uprzedzić gdzie się maja podłączać

Podobne wątki

  1. GANINEX - za lub przeciw?
    Utworzone przez ebol77 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 13:26
  2. [155] planowanie głowicy-za i przeciw
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 13:24
  3. 156 i 147 za i przeciw
    Utworzone przez denis w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 16:36
  4. [159] Awaria zabezpieczenie przeciw zgnieceniu
    Utworzone przez arturo132 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 16:10
  5. [159] Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe
    Utworzone przez Airen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 08:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory