Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: ABS, VDC, Hil Holder, EBD...Pomocy !

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Glowcio24
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm
    Postów
    110

    Domyślnie ABS, VDC, Hil Holder, EBD...Pomocy !

    Witam dziś rano -14 st odpaliłem auto bez problemu po przejechaniu 10 km wyskoczyły mi błedy abs, vdc itd. not available consult handbook
    4 błedy po kolei po czym 2 kontrolki na desce sie swieciły, kontrola tr, abs nie działało !! po zgaszeniu auta odpaleniu ponownie po 30 minutach brak jakichkolwiek kontrolek wszystko działa, po 3 kilometrach znów to samo??

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Albo przymarzł ręczny albo któryś czujnik szlak trafił. Podepnij auto pod kompa i będziesz wiedział co jest nie tak. Po zgaszeniu błedy sie kasuja pojawiają sie dopiero po kilku kilometrach jazdy jak komputerowi nie zgadza się odczyt z czujników.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Glowcio24
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm
    Postów
    110

    Domyślnie

    Dodam, że jadąc poczułem jakby mi zblokowało koło tylne bo autem rzuciło przy wjezdzaniu na posesję

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    Najprościej podlewaruj tył auta i zobacz czy ktores nie trzyma, nie zostawialeś auta na ręcznym na noc ?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Glowcio24 Zobacz post
    Dodam, że jadąc poczułem jakby mi zblokowało koło tylne bo autem rzuciło przy wjezdzaniu na posesję
    A to by właśnie wskazywało na to, że ręczny hamulec nie odpuścił do końca.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar kostek_ak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Prochowice
    Auto
    alfa romeo 159 2007 1,9 jtdm 120km
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Albo przymarzł ręczny albo któryś czujnik szlak trafił. Podepnij auto pod kompa i będziesz wiedział co jest nie tak. Po zgaszeniu błedy sie kasuja pojawiają sie dopiero po kilku kilometrach jazdy jak komputerowi nie zgadza się odczyt z czujników.
    przed wczoraj miałem podobną sytuacje w górach, tylko w nowym Iveco. Przy wjeżdżaniu pod górę, przy załączonych systemach, dusiło silnik i powoli się wdrapywał, maksymalnie do 5 min podjeżdżania i wywalało błędy, choinka na desce, nawet sprawdź silnik. Automatycznie rozłączyło systemy kontroli trakcji i po podjeździe, zgasiłem i ponownie odpaliłem i wszystko wróciło do normy i tak kilka razy, gasiłem i wracało do normy.
    Wniosek zbyt nadmierne wykorzystywanie tych systemów może ogłupiać komputer.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Glowcio24 Zobacz post
    Witam dziś rano -14 st odpaliłem auto bez problemu po przejechaniu 10 km wyskoczyły mi błedy abs, vdc itd. not available consult handbook
    4 błedy po kolei po czym 2 kontrolki na desce sie swieciły, kontrola tr, abs nie działało !! po zgaszeniu auta odpaleniu ponownie po 30 minutach brak jakichkolwiek kontrolek wszystko działa, po 3 kilometrach znów to samo??
    Miałem to samo w czwartek rano przy -8, a przymarzł mi hamulec ręczny. Błędy te same, ale zgasły po kolejnym odpaleniu po jakimś czasie
    Dziś rano -17, auto zostawiłem na biegu i po problemie
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,017

    Domyślnie

    w 159 lnki ręcznego lubią pokorodować,dostaje się woda, do tego przymarza. pewnie blokuje trochę koło a na lodzie ślizga opona i już jest błąd VDC.
    Najpewniej linki do wymiany(obie strony za jednym razem!)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Łódź/Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Podłączę sie pod ten wątek bo dzisiaj miałem podobne objawy, wywaliło mi błędy ale na stacji zauważyłem, ze tarcza hamulcowa jest rozgrzana do czerwoności i śmierdziało spalenizna. Po rozgrzaniu wszystko ustąpilo. Czy przy hamulcach mogło sie cos zepsuć? W drodze powtrotnej do domu nie zauważyłem, zeby auto gorzej hamowało. Na co zwrócić uwagę?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał JCK Zobacz post
    Podłączę sie pod ten wątek bo dzisiaj miałem podobne objawy, wywaliło mi błędy ale na stacji zauważyłem, ze tarcza hamulcowa jest rozgrzana do czerwoności i śmierdziało spalenizna. Po rozgrzaniu wszystko ustąpilo. Czy przy hamulcach mogło sie cos zepsuć? W drodze powtrotnej do domu nie zauważyłem, zeby auto gorzej hamowało. Na co zwrócić uwagę?
    Zwróć uwagę na linki hamulca ręcznego, które masz zapewne do wymiany.
    Pancerze pękają, dostaje się wilgoć i zamarzają.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] Wyłącza mi ASR i Hill Holder choinka w koło zegarów pomocy !
    Utworzone przez mxsiwek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-02-2023, 14:26
  3. [159] Pomocy!!! CHECK ENGINE + HILL HOLDER + VDC + gaśnie w czasie jazdy, brak mocy
    Utworzone przez nowy jestem w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 15:47
  4. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  5. [159] POMOCY hill holder i vdc
    Utworzone przez wisniator w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 09:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory