Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa Romeo 156 JTD - padła na trasie, rozrząd, turbo?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V; jest: Giulietta 1.4 MA 170 KM Sportiva
    Postów
    17

    Domyślnie Alfa Romeo 156 JTD - padła na trasie, rozrząd, turbo?

    Cześć Panowie,

    posiadam Alfę Romeo 156 1.9 JTD, mjet, rocznik 2003, świeżo po wymianie kompletnego rozrządu. Wczoraj na autostradzie na wysokich obrotach samochód stracił moc, silnik zgasł i niestety musiałem zatrzymać się na poboczu. Przed zjechaniem widziałem tylko chmurę czarnego dymu za sobą i zapaliła się kontrolka oleju z info na kompie, że spadło ciśnienie oleju. Alfa nie chciała już więcej odpalić musiałem wziąć lawetę i oddać do serwisu, dzisiaj mają popatrzeć co się podziało.

    Jak otworzyłem maskę i zajrzałem to w okolicach pompy (jak na zdjęciu) wszystko było zachlapane olejem, pod samochodem mała kałuża się zrobiła.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	silnik.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	62.8 KB
ID:	220597

    Co mogło być powodem? Czy źle ustawiony rozrząd przez mechaników mógł spowodować usterkę, np. turbiny, która mogła paść i zassać olej? Słyszałem, że rozrząd można ustawić tak, że trochę mocy się pojawi kosztem większego spalania, za duże ciśnienie oleju mogło spowodować problem? Macie Panowie jakieś doświadczenia w tym temacie?

    z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    tam nie ma oleju tylko jest ropa, mozliwe ze padlo jakies łaczenie, mi w tamtym miejscu ale blizej pompy opaska sie poluzowała i troche ropy sie zbieralo, jesli chodzi o rozrzad to niema opcji inaczej go ustawic bo rozrzad jest kolizyjny chyba ze ci zle go poskladali i przeskoczył pasek wtedy kaplica...chyba ze ci panewka powiedziala pa pa i korba bokiem poszla, ja mialem kiedys taki przypadek na autostradzie jak pasek przeskoczyl i np urwalo zawor moglo niezly bajzel zrobic ale nie widzac silnika to mozna wrozyc z kuli

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    Daj znać co wyjdzie. Miejmy nadzieję że silnik cały.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V; jest: Giulietta 1.4 MA 170 KM Sportiva
    Postów
    17

    Domyślnie

    Pierwsza diagnoza u mechanika - wypalony tłok, podobno z lejących wtrysków i przebiegu. Co powiecie? Czy źle założony rozrząd mógł to spowodować?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzeczneBobo Zobacz post
    Pierwsza diagnoza u mechanika - wypalony tłok, podobno z lejących wtrysków i przebiegu. Co powiecie? Czy źle założony rozrząd mógł to spowodować?
    Diagnoza bardzo ogólne. Aczkolwiek rozwalający się tłok podczas sprężania mógł spowodować wzrost ciśnienie w komorze korbowodowym przez co wystrzeliło ci ciśnienie z olejem przez odmę (z tyłu jest przewód odmy na zabezpieczeniu).

    Rozrząd nie ma nic do tego.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    na forum 159 jest cały wątek o wypalonych tłokach. Podejrzenie padło na chiptuning, jako potencjalną przyczynę, bo większość przypadków (jeśli nie wszystkie) miały chipa.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Lublin Chmiel
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140KM, sedan
    Postów
    165

    Domyślnie

    Wszystkie na pewno nie bo z tego co wiem lejący wtrysk też skutecznie prowadzi do uszkodzenia tłoka. Rozrząd nie ma nic do tego. Chyba, że zawór uderzył w tłok, wtedy owszem, jest taka opcja. Podstawowa sprawa: nie oddawaj auta na diagnostyke tam, gdzie ci rozrząd ustawiali..

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    Masakra. Da się jakoś rozpoznać lejacy wtryskiwacz?

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V; jest: Giulietta 1.4 MA 170 KM Sportiva
    Postów
    17

    Domyślnie

    Wracam z tematem. Okazało się, że padła turbina i zassała olej... Poszła do regeneracji, założona i samochód odpala. Niestety chodzi jak stara sieczkarnia mojego dziadka... Głośno, nierówno i jakby się dusił silnik. Czy możliwe, że części rozwalonej turbiny mogły dostać się do silnika i coś rozwaliły? Czy może to olej który pewnie dostał się niewiadomo gdzie? Jak będę miał chwilę to wrzucę film z pracą silnika.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Jak czytam kolego co piszesz to wydaje mi się że auto naprawia Ci fryzjer a sam pisząc też bardzo ogólnikowo. Skoro oddawałeś turbinę do regeneracji to ją widziałeś, czyli rozpadłą się czy nie?? Bo uszkodzeniu turbiny jest bardzo dużo czynności do wykonania. A na pewno bardzo szczegółowe mycie wszystkich kanałów olejowych z wymianą oleju w pierwszej kolejności. Przegląd układu dolotowego itp.

Podobne wątki

  1. [164] Rozrząd 2.0 TS Alfa Romeo 164
    Utworzone przez Kuba Alfa 164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 17:52
  2. [159] Rozrząd Alfa Romeo 159 - Warszawa
    Utworzone przez pawel182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 10:30
  3. alfa Romeo 156 Rozrząd
    Utworzone przez stress w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 10:13
  4. Rozrząd Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Utworzone przez rac85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory