Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: kolizja Alfa Romeo 159

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_95 Zobacz post
    W czym masz ubezpieczony samochód? Mi w 2015roku koleś skasował samochód, z racji takiej że była to moja pierwsza "kolizja" to podjechałem do swojego ubezpieczyciela (PZU), tam zostały porobione zdjęcia pojazdu a następnie ubezpieczyciel wykonał telefon do Allianzu(Tam był sprawca ubezpieczony), teraz generalnie takie sprawy się załatwia przez telefon. Musiałem czekać pare dni aż przyjedzie rzeczoznawca, ten ogłosił szkodę całkowitą mojego pojazdu. Wydaje mi się że tak o sobie nie możesz wybrać serwisu gdzie Ci naprawią pojazd, ubezpieczyciele są napewno związani umowami z ASO.
    Serwis w którym naprawisz auto wybierasz sobie sam. Sam niedawno miałem przygodę... Zglos szkodę do ubezpieciela sprawcy. Przyjedzie Pan z aparatem fotki porobi i przygotuje Ci wycene. Możesz ją zaakceptować albo nie.
    Mi gość wjechal w tylne drzwi gdzie drzwi były do wymiany, prog dało się uratować. Pan który przyjechał, wycenil szkodę i zaproponował 2.5 tys. (śmiech na sali) nie miałem czasu zająć się tematem i ubezpieczyciel sprawcy wysłał mi pieniądze przekazem pocztowym, a moja mama to odebrała. Myślałem że już pozamiatane ale się myliłem, pojechałem do ASO i Oni
    zrobili wycene na 7 tys. Czekali tylko na akceptację kosztów (podobno formalność) Ja musiałem wpłacić tylko to co dostałem przekazem, a Oni sobie już wszystko samo załatwili między sobą. Mnie już nic nie obchodziło.
    Dodatkowo dostałem auto zastępcze na cały okres naprawy jakoś 2 tygodnie.

    Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez wiedzmaak ; 02-05-2017 o 21:35

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_95 Zobacz post
    W czym masz ubezpieczony samochód? Mi w 2015roku koleś skasował samochód, z racji takiej że była to moja pierwsza "kolizja" to podjechałem do swojego ubezpieczyciela (PZU), tam zostały porobione zdjęcia pojazdu a następnie ubezpieczyciel wykonał telefon do Allianzu(Tam był sprawca ubezpieczony), teraz generalnie takie sprawy się załatwia przez telefon. Musiałem czekać pare dni aż przyjedzie rzeczoznawca, ten ogłosił szkodę całkowitą mojego pojazdu. Wydaje mi się że tak o sobie nie możesz wybrać serwisu gdzie Ci naprawią pojazd, ubezpieczyciele są napewno związani umowami z ASO.
    Ja swój samochód mam ubezpieczony w Link4. To o czym mówisz jest to BLS, o czym pisał kolega Radziundzio i z tego co się orientuje to Link4 nie obsługuje takiej "opcji", ale zadzwonię w czwartek i zobaczę co mi powiedzą...


    Cytat Napisał wiedzmaak Zobacz post
    Serwis w którym naprawisz auto wybierasz sobie sam. Sam niedawno miałem przygodę... Zglos szkodę do ubezpieciela sprawcy. Przyjedzie Pan z aparatem fotki porobi i przygotuje Ci wycene. Możesz ją zaakceptować albo nie.
    Mi gość wjechal w tylne drzwi gdzie drzwi były do wymiany, prog dało się uratować. Pan który przyjechał, wycenil szkodę i zaproponował 2.5 tys. (śmiech na sali) nie miałem czasu zająć się tematem i ubezpieczyciel sprawcy wysłał mi pieniądze przekazem pocztowym, a moja mama to odebrała. Myślałem że już pozamiatane ale się myliłem, pojechałem do ASO i Oni
    zrobili wycene na 7 tys. Czekali tylko na akceptację kosztów (podobno formalność) Ja musiałem wpłacić tylko to co dostałem przekazem, a Oni sobie już wszystko samo załatwili między sobą. Mnie już nic nie obchodziło.
    Dodatkowo dostałem auto zastępcze na cały okres naprawy jakoś 2 tygodnie.
    Czyli po wzięciu gotówki pojechałeś do ASO i oni zrobili swoją wycenę, po czym napisali pismo o "wyrównanie" kosztów do ubezpieczyciela? Długo czekałeś na akceptację kosztów?

    Tak w ogóle miał ktoś do czynienie z ASO w Krakowie? Jesteście zadowoleni z napraw dokonanych w ASO?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Link nie ma BLS, też mam tam ubezpieczone auto. Jeżeli ASO ma umowę z AIG to robisz wszytko u nich, jeżeli nie, musisz zgłosić do AIG szkodę, przyjeżdża rzeczoznawca, robi wycenę. Tutaj w zależnośći od Twojej decyzji, jak bierzesz kasę dostaniesz protokół z kwotą, jak robisz bezgotówkowo w ASO to dostaniesz tylko protokół z opisem uszkodzeń a ASO robi wycenę i wysyła do akceptacji do AIG. Pamiętaj, z OC sprawcy należy Ci się samochód zastępczy takiej samej klasy jak Twój, a więc nie Panda z ASO tylko np. Insignia czy Mondeo z wypożyczalni. Warto skorzystać, pojezdzisz sobie kilka dni nowym autem dla zabawy ;-).

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_17 Zobacz post
    Czyli po wzięciu gotówki pojechałeś do ASO i oni zrobili swoją wycenę, po czym napisali pismo o "wyrównanie" kosztów do ubezpieczyciela? Długo czekałeś na akceptację kosztów?
    Moze nie tyle wyrównanie co poprostu żeby ASO naprawilo mi auto bezgotowkowo. Za te 2,5 tys to bym ledwo nowe drzwi bym kupił a gdzie lakierowanie itp.
    Niby jest opcja taka że możesz wystąpić do ASO o wycene naprawy, przedstawić ją ubezpieczycielowi sprawcy i szarpać się o 100% tego co policzylo ASO. Jest to droga dłuższa, ale podobno jest to realne. Przez moment chciałem się tak bawić, ale bardziej zależało mi na dobrze wykonanej usłudze niż żeby coś na tym zarobić. Pozatym jak wspomniałem dostałem auto na cały okres naprawy. Akurat była to Laguna III

    Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Przecież to wszystko zależy od ubezpieczyciela i zwykle instrukcje podane są na stronie WWW towarzystwa ubezpieczeniowego. To co zadziałało w firmie X nie musi działać w firmie Y.
    Ubezpieczenie mam w PZU, pełen pakiet. W razie kolizji nie z mojej winy, dzwonię tylko do swojego agenta. Naprawę wykonuje mój ubezpieczyciel, a koszty ściąga od ubezpieczyciela sprawcy. Oczywiście prawdopodobnie MTU, Link4 czy inna Samopomoc Chłopska takich usług nie świadczą - dlatego trzeba zapoznać się z ich regulaminem.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Ale co ma nie zadziałać? BLS funkcjonuje u części ubezpieczycieli, tych droższych ponieważ obsługa zgłoszenia innego ubezpieczyciela generuje koszty. Nie dostajesz tego w prezencie bo jesteś w PZU, zwyczajnie płacisz za taką ewentualność w składce. Reszta zasad jest wspólna. Miałem dwie szkody nie z mojej winy, dwa różne towarzystwa i zawsze odbywało się to według tego samego schematu.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Radziundzio ; 03-05-2017 o 10:06

Podobne wątki

  1. Kolizja Alfa Romeo GT kilka pytań co dalej
    Utworzone przez lisekgt w dziale GT
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 10:53
  2. Kolizja, co wy na to??
    Utworzone przez b-ski w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 10:12
  3. 164 kolizja zaworow
    Utworzone przez paradox8 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-01-2007, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory