Strona 353 z 354 PierwszyPierwszy ... 253303343344345346347348349350351352353354 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,521 do 3,530 z 3539

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3521
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2024
    Auto
    Giulia 2.0 280KM USA
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wykonywał ktoś z Was adaptację Multiair ? Czy jest konieczna przy wymianę MA ? Wymieniam w mojej Giuli 2017r Multiair stary ma nr 50053409 , natomiast nowy mam z auta już nowszego o nr 50054837.

  2. #3522
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia, ale zapytam, ile mniej więcej wyszła Cię wymiana modułu MA? Jeżeli nie chcesz tutaj pisać, to napisz proszę w prywatnej wiadomości, byłbym zobowiązany.

    - - - Updated - - -

    Nie mam pojęcia, ale zapytam, ile mniej więcej wyszła Cię wymiana modułu MA? Jeżeli nie chcesz tutaj pisać, to napisz proszę w prywatnej wiadomości, byłbym zobowiązany.

  3. #3523
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Nie mam pojęcia, ale zapytam, ile mniej więcej wyszła Cię wymiana modułu MA? Jeżeli nie chcesz tutaj pisać, to napisz proszę w prywatnej wiadomości, byłbym zobowiązany.

    - - - Updated - - -

    Nie mam pojęcia, ale zapytam, ile mniej więcej wyszła Cię wymiana modułu MA? Jeżeli nie chcesz tutaj pisać, to napisz proszę w prywatnej wiadomości, byłbym zobowiązany.
    Jakieś 3 miesiące temu pytałem Adriana Pawłowskiego z ItalianoGarage to około 8000 moduł,uszczelnienia i robocizna. Do tego dochodzi olej jeszcze. Nie panikuj z tym modułem u siebie, zrób to co pisałem w innym wątku, powinno pomóc skoro jeszcze nie rzuca błędami bo tak samo miałem w stelvio.

  4. #3524
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Może warto zainstalować myGiulia i poobserwować wyniki missfire? Samochodu to nie naprawi ale może jakieś wnioski coś pomogą?

  5. #3525
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Jakieś 3 miesiące temu pytałem Adriana Pawłowskiego z ItalianoGarage to około 8000 moduł,uszczelnienia i robocizna. Do tego dochodzi olej jeszcze. Nie panikuj z tym modułem u siebie, zrób to co pisałem w innym wątku, powinno pomóc skoro jeszcze nie rzuca błędami bo tak samo miałem w stelvio.
    Dziwne, nie widzę swojego wpisu (ten, który zacytowałeś), myślałem, że się nie dodał.
    W każdym razie, Giulia wczoraj odpaliła i jeździła bez problemu, pracowały wszystkie cylindry, moc oddawana była normalnie. Czułem czasem takie małe anomalie w pracy silnika, jakby czasem delikatnie przerywał, takie mikro wstrząsy nie wiem, jak to odpisać.
    Pojeździłem wczoraj w trybie D, by się może trochę przepchał i nie jeździł na niskich obrotach. W przyszłym tygodniu będę umawiał się na przegląd olejowy, dorzucę wymianę świec i diagnostykę. Mam nadzieję, że wymiana oleju i świec pomoże.
    Dzięki wielkie za podesłanie orientacyjnych kosztów nie jest tak źle jak myślałem, bo bałem się wydatku rzędu 12-15k.


    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Może warto zainstalować myGiulia i poobserwować wyniki missfire? Samochodu to nie naprawi ale może jakieś wnioski coś pomogą?
    Trzeba chyba dokupić jakiś moduł wpinany do OBDII? Macie coś do polecenia, sprawdzonego, co działa z Giulią? Moja to prod. 2019 rok, czyli jeszcze przed liftem i komunikacją bezprzewodową. Taka obserwacja na pewno nie zaszkodzi.

  6. #3526
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Zobacz w wątku o AA chyba. Podawalem tam model czegoś na BT który mi działa bez kłopotów.
    Tylko apkę jak zainstalujesz to skontaktuj się z autorem żeby dostać update do wersji AA.

  7. #3527
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Zobacz w wątku o AA chyba. Podawalem tam model czegoś na BT który mi działa bez kłopotów.
    Tylko apkę jak zainstalujesz to skontaktuj się z autorem żeby dostać update do wersji AA.
    Tak zrobię, dzięki!

  8. #3528
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1.9JTD i AR Giulietta 1.75 TBI
    Postów
    50

    Domyślnie

    Nad moim egzemplarze jakieś fatum wisi
    Oddałem do mechanika bo ciekło mi borygo, winna okazała się pompa wody (ta dodatkowa? Pod kompresorem klimy) mechanik wymienil mi pompę wody, koło pasowe i pasek osprzętu.. I teraz odebrałem alfe od mechanika, przejechałem 3km i na zakręcie skrzynia biegów wpadła mi w tryb N (wywaliło komunikat "start&stop niedostępny") musiałem wbić mu D spowrotem. 3 dni później to samo skręcając w lewo na zakręcie znow wypadl bieg, i dziś po tygodniu kolejny raz próbując energicznie zawrócić autem w lewo.. (w trakcie wypadnięcie biegu mam bieg M2)... Sytuacja ma miejsce gdy jezdze na trybie M ( Manualu) i używam Łopatek na trybie D automatycznym tego nie uswiadczylem jeszcze.. Przed oddaniem do mechanika problem wogole nie
    występował mechanik się zarzeka że wszystkie kostki które ruszał powpinal A przy skrzyni nic nie majstrował... Ma ktoś pomysł o co może chodzić? :-(
    Auto to Giulia veloce q2 z 2017 roku
    Ostatnio edytowane przez 1wilq ; 22-04-2024 o 05:29

  9. #3529
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    23

    Domyślnie

    Od kilku dni pojawiają się w mojej Giuli odgłosy ze strony pasażera. Mam wrażenie że wydobywają się one zza głośnikiem w drzwiach, ale tylko przy prędkościach powyżej 110 km/h. Jazda po dziurach nie ma wpływu na te dźwięki. Czy ktoś miał taki przypadek? Czy tam może dostawać się powietrze generujące te dźwięki? Przebieg 42 tys. km. Włączanie i wyłączanie radia nie ma wpływu.

  10. #3530
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Jakie odgłosy? Szumy/świsty czy stukania?
    Powietrze to tylko uszczelki dookoła drzwi i może coś wpada przez otwory odprowadzajace wodę z drzwi (dolna część drzwi) - choć to raczej mało prawdopodobne.
    Stukania występujące przy prędkości ale nie występujące przy wertepach... dziwne. Chyba boczek do zdjęcia jeśli z zewnątrz nic nie widzisz podejrzanego. Może sam głośnik się poluzował albo jego przewody o coś "nadają".

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory