Strona 354 z 354 PierwszyPierwszy ... 254304344345346347348349350351352353354
Pokaż wyniki od 3,531 do 3,539 z 3539

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3531
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    23

    Domyślnie

    No właśnie trochę dziwne po odgłosy jakbym jechał po dziurach, czyli bardziej stukania. W długi weekend chyba to rozbiorę i przy okazji trochę wygłuszę te drzwi.

  2. #3532
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Jeśli tego wcześniej nie robiłeś to weź pod uwagę, że jakaś ilość spinek Ci popęka. Oryginał 14zł, zamiennik około 2.50 ale trzymają kiepsko (Romix) i połowa w torebce to śmietnik.
    Im cieplej tym mniejsza szansa na popękane spinki. Możesz przykotłować z nagrzewnicy trochę delikatnie.

  3. #3533
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    295

    Domyślnie

    Prośba - porób zdjęcia jak będziesz rozbierał boczek.
    Próbowałem to zrobić i zrezygnowałem, żeby czegoś nie połamać.
    Mam maty i chciałbym wytłumić drzwi.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  4. #3534
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Na youtube masz całkiem dokładny film jak to zrobić. Ze zdjęć za wiele nie skumasz.

  5. #3535
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Hej wszystkim! Wymienial moze ktos separator oleju i ma info jaki jest mniej wiecej koszt? U Zasady w Krakowie licza jakies kosmiczne pieniadze... Mam maly wyciek i mowia, ze do wymiany.

  6. #3536
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    116

    Domyślnie

    Witam, dopadł kogoś błąd P0425 opisany jako czujnik temperatury na wejściu GPF ? Zauważyłem, że po rozgrzaniu i dużym obciążeniu ten czujnik zaczyna pokazywać przez chwilkę temp w stylu -40. Borykał się ktoś z czymś takim ? Wymiana czujnika wydaje się możliwa, ale dojście nie jest proste. Pytanie czy to tylko awaria samego czujnika czy coś grubszego.

  7. #3537
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    683

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomeek Zobacz post
    Witam, dopadł kogoś błąd P0425 opisany jako czujnik temperatury na wejściu GPF ? Zauważyłem, że po rozgrzaniu i dużym obciążeniu ten czujnik zaczyna pokazywać przez chwilkę temp w stylu -40. Borykał się ktoś z czymś takim ? Wymiana czujnika wydaje się możliwa, ale dojście nie jest proste. Pytanie czy to tylko awaria samego czujnika czy coś grubszego.
    Przy takim wskazaniu sprawdziłbym najpierw wtyczkę czujnika i kabel, wygląda na brak kontaktu lub przetarcie przewodu.

  8. #3538
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    dokładnie coś w tym stylu. gdybym wiedział jakiego typu jest ten czujnik (RTD, NTC, PTC) to byśmy wiedzieli czy przerwa czy zwarcie -bo zapewne -40 to wartość minimalna raportowana przez komputer.
    sprawdzić wtyczkę, poruszać ewentualnie kablem wcześniej przy sensorze i wtyczce logując na diagnoskopie wartości - będzie coś więcej wiadomo. oczywiście uszkodzenie też może być wewnątrz czujnika- typu mikropęknięcie - postukać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #3539
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    116

    Domyślnie

    Charakterystyczne jest, że błędne wskazania pokazują się na chwilę w temperaturach osiągających 700-750 stopni. Po czym wskazanie wraca do normy po zmniejszeniu obciążenia. Wtyczka czujnika do modułu/przetwornika Continentala jest tak skonstruowana, żeby w zasadzie nie było jak jej rozpiąć. Zestaw czujników to https://www.continental-aftermarket....ure-sensor-hts. Zobaczymy co powiedzą w ASO. Najbardziej obawiam się że skasują błąd i walną komentarz jeździć obserwować

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory