Strona 335 z 355 PierwszyPierwszy ... 235285325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,341 do 3,350 z 3544

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3341
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0 200KM --> squadra 320
    Postów
    1

    Domyślnie

    Giulia 2.0 200KM 2017r. Podczas normalnej spokojnej jazdy wyskakuje Check Engine i S&S niedostępny silnik natychmiast gaśnie skrzynia P (na szczęście nie rondo ale korek i tak na parę km). Próby uruchomienia spełzają na niczym - rozrusznik kręci silnik nie odpala. Postałem tak z 40 min od czasu do czasu próbując (kilka osób zatrzymało się oferując pomoc w zepchnięciu). Po tych 40 minutach nagle silnik zapalił i oczywiście mając świadomość zagrożenia poruszałem się tak by ewentualnie nie zablokować znów drogi. Było to słuszne po po przejechaniu około 20km wydarzyło sie to samo - w pewnym momencie Check Engine, S&S i silnik off. Znów próby uruchomienia nic nie dają dopiero po odczekaniu 30-40 min (pewnie ostygł) silnik odpala. Tym razem już laweta i do domu bo niedziela noc i serwis nie przyjmuje. Co ciekawe z lawety już zjechałem o własnych siłach a Check sie skasował (ale w tym wypadku podróż trwała około 2h). Następnego dnia samochód do serwisu i po ich sprawdzeniu żadnych konkretów jedynie zalecenie aby wymienić pompę paliwa. Zgodziłem się na tą wymianę jednak z powodu braku części samochód od miesiąca w warsztacie. I teraz zwracam się do Szanownych forumowiczów czy ktoś słyszał/miał podobny problem czyli Check Eng. który stopuje silnik i ustępuje po ostygnięciu oraz gdzie szukać części gdy oficjalny serwis ani AR Customer Support ich nie znajduje i nie wiadomo czy znajdzie.

  2. #3342
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał rad777 Zobacz post
    Następnego dnia samochód do serwisu i po ich sprawdzeniu żadnych konkretów jedynie zalecenie aby wymienić pompę paliwa.
    Wiesz jaki kod błędu pokazał komp? Wymiana pompy podyktowana jest tym kodem?. Kiedyś w !59 jak padł mi czujnik położenia wału miałem identycznie z nagłym gaśnięciem i odpalaniem silnika po ostygnięciu, ale wówczas MES bezbłędnie wskazał winowajcę. W tym przypadku też powinien być zapisany błąd.

  3. #3343
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał rad777 Zobacz post
    gdzie szukać części gdy oficjalny serwis ani AR Customer Support ich nie znajduje i nie wiadomo czy znajdzie.
    To jest chyba jakiś żart... AR nie przestaje zaskakiwać.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #3344
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    To jest chyba jakiś żart...
    Chyba nie. Przykładowo, niedawno miałem dwa reflektory do wymiany z AC w ASO i ponoć mi przyfarciło że się załapałem na od ręki.
    A chwilę wcześniej ktoś czekał ponoć ileś tygodni.
    Nie wiem czy akurat Alfa ma taki problem, ale niektórzy producenci tak: mieli produkcję pewnych podzespołów wyłącznie w UA lub RU - no i się zes**ło - części brak i nie wiadomo kiedy będą, i ludzie czekają od miesięcy.

  5. #3345
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie o nawiew. Zmieniałem sam filtr kabinowy i zastanawiam się czy jest szansa że nie jest on idealnie spasowany w swoim miejscu i przez to wentylator dmuchawy lekko świszczy? Podejrzewam że nie, bo też nie słyszałem o tym problemie w Giuliach jeszcze...
    ktoś miał problem z piszczącym/świszczącym wentylatorem dmuchawy? Na wysokich obrotach mam lekki hałas i zastanawiam się czy ciężko się do niego dobrać, przesmarować?

  6. #3346
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,521

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareckiw Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie o nawiew. Zmieniałem sam filtr kabinowy i zastanawiam się czy jest szansa że nie jest on idealnie spasowany w swoim miejscu i przez to wentylator dmuchawy lekko świszczy? Podejrzewam że nie, bo też nie słyszałem o tym problemie w Giuliach jeszcze...
    ktoś miał problem z piszczącym/świszczącym wentylatorem dmuchawy? Na wysokich obrotach mam lekki hałas i zastanawiam się czy ciężko się do niego dobrać, przesmarować?
    Zle wlozyles filtr kabinowy jest szczelina.

  7. #3347
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Giulia 2.0T 2021
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareckiw Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie o nawiew. Zmieniałem sam filtr kabinowy i zastanawiam się czy jest szansa że nie jest on idealnie spasowany w swoim miejscu i przez to wentylator dmuchawy lekko świszczy? Podejrzewam że nie, bo też nie słyszałem o tym problemie w Giuliach jeszcze...
    ktoś miał problem z piszczącym/świszczącym wentylatorem dmuchawy? Na wysokich obrotach mam lekki hałas i zastanawiam się czy ciężko się do niego dobrać, przesmarować?
    Tak, miałem to ostatnio. W serwisie nie domknęli klapki od filtra i powietrze się wydostawało.

  8. #3348
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Dobra, będę działał sobie z tym, na szczęście to pierdoła jest.

    Mam jeszcze jeden temat - zdarza mi się otrzymać komunikat o Braku kluczyka po otwarciu jakichkolwiek drzwi na odpalonym silniku. Przykładowo, jadę i zatrzymuje się żeby kogoś wysadzić i po trzaśnięciu drzwiami mam komunikat o braku kluczyka w samochodzie.... przy czym on cały czas leży obok biegów.
    Zmieniłem baterie w kluczyku i spróbowałem z drugim kluczykiem i tak samo. Zawsze pomaga kilkukrotne trzaśnięcie drzwiami. Czasami raz, czasami 10 razy... Miał ktoś tak?
    Ostatnia rzecz jaka przychodzi mi do głowy to ladowarka indukcyjna która mam zamocowana do uchwytu na napoje Kluczyk zawsze leży obok i może to powoduje że samochód go nie wykrywa?

  9. #3349
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał rad777 Zobacz post
    Giulia 2.0 200KM 2017r. Podczas normalnej spokojnej jazdy wyskakuje Check Engine i S&S niedostępny silnik natychmiast gaśnie skrzynia P (na szczęście nie rondo ale korek i tak na parę km). Próby uruchomienia spełzają na niczym - rozrusznik kręci silnik nie odpala. Postałem tak z 40 min od czasu do czasu próbując (kilka osób zatrzymało się oferując pomoc w zepchnięciu). Po tych 40 minutach nagle silnik zapalił i oczywiście mając świadomość zagrożenia poruszałem się tak by ewentualnie nie zablokować znów drogi. Było to słuszne po po przejechaniu około 20km wydarzyło sie to samo - w pewnym momencie Check Engine, S&S i silnik off. Znów próby uruchomienia nic nie dają dopiero po odczekaniu 30-40 min (pewnie ostygł) silnik odpala. Tym razem już laweta i do domu bo niedziela noc i serwis nie przyjmuje. Co ciekawe z lawety już zjechałem o własnych siłach a Check sie skasował (ale w tym wypadku podróż trwała około 2h). Następnego dnia samochód do serwisu i po ich sprawdzeniu żadnych konkretów jedynie zalecenie aby wymienić pompę paliwa. Zgodziłem się na tą wymianę jednak z powodu braku części samochód od miesiąca w warsztacie. I teraz zwracam się do Szanownych forumowiczów czy ktoś słyszał/miał podobny problem czyli Check Eng. który stopuje silnik i ustępuje po ostygnięciu oraz gdzie szukać części gdy oficjalny serwis ani AR Customer Support ich nie znajduje i nie wiadomo czy znajdzie.
    To jest dokładnie ten sam problem jaki miałem z moją. Czy używałeś tempomatu zanim wystąpił problem? Miałem taką przygodę rok temu i to samo w tym roku. W obu przypadkach nie ma rozwiązania, serwisy nie znalazły powodu tego zachowania. Dostałem jakieś wytłumaczenie, ale... dziś bym go nie powtórzył. Najpewniej mamy felerną serię, moja też z 2017 i czas wreszcie się pozbyć.
    Dziś mam znowu Check Engine w drodze do pracy i nie wiem, czy wrócę do domu.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa_resized.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	83.6 KB
ID:	287819Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (6) (1).jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	52.8 KB
ID:	287820
    Ostatnio edytowane przez Grzegorz2107 ; 25-08-2023 o 12:30

  10. #3350
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Veloce 2.0T GME 280KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rad777 Zobacz post
    Giulia 2.0 200KM 2017r. Podczas normalnej spokojnej jazdy wyskakuje Check Engine i S&S niedostępny silnik natychmiast gaśnie skrzynia P (na szczęście nie rondo ale korek i tak na parę km). Próby uruchomienia spełzają na niczym - rozrusznik kręci silnik nie odpala. Postałem tak z 40 min od czasu do czasu próbując (kilka osób zatrzymało się oferując pomoc w zepchnięciu). Po tych 40 minutach nagle silnik zapalił i oczywiście mając świadomość zagrożenia poruszałem się tak by ewentualnie nie zablokować znów drogi. Było to słuszne po po przejechaniu około 20km wydarzyło sie to samo - w pewnym momencie Check Engine, S&S i silnik off. Znów próby uruchomienia nic nie dają dopiero po odczekaniu 30-40 min (pewnie ostygł) silnik odpala. Tym razem już laweta i do domu bo niedziela noc i serwis nie przyjmuje. Co ciekawe z lawety już zjechałem o własnych siłach a Check sie skasował (ale w tym wypadku podróż trwała około 2h). Następnego dnia samochód do serwisu i po ich sprawdzeniu żadnych konkretów jedynie zalecenie aby wymienić pompę paliwa. Zgodziłem się na tą wymianę jednak z powodu braku części samochód od miesiąca w warsztacie. I teraz zwracam się do Szanownych forumowiczów czy ktoś słyszał/miał podobny problem czyli Check Eng. który stopuje silnik i ustępuje po ostygnięciu oraz gdzie szukać części gdy oficjalny serwis ani AR Customer Support ich nie znajduje i nie wiadomo czy znajdzie.
    Witam, i jak, naprawili samochód? Mam ten sam problem, Stelvio stoi już prawie tydzień w serwisie i nie wiadomo kiedy pompa przyjdzie, ma dopiero 60k przebiegu, a już pompa padła... trochę słabo. Wcześniej miałem wibracje przy większych prędkościach, rzędu 140-160km/h, pojawił się wyciek na uszczelniaczu półosi na dyfrze, dobrze, że na gwarancji, ale jest to mega denerwujące że przy tak małym przebiegu wychodzą kwiatuszki, które powinny się ewentualnie pojawiać przy 200k+

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory