Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Piski z wentylatora

  1. #11
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Przez długi czas nie mogłem zlokalizować „pieszczenia” , generalnie było słabe, ale wqurwialo strasznie. Raz było, raz nie było. Jak podjechałem do serwisu to oczywiście nie piszczało. Okazało się , ze to wentylator klimy. Wymienili na gwarancji.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar domus1984
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM 2017 r
    Postów
    11

    Domyślnie

    Ja miałem to samo w Stelvio 2.0 280KM 2017 FirstEdition, tylko na niskich i średnich obrotach wentylatora wszystkie nawiewy otwarte, żeby nie było niedomówień, nagrałem filmik dla serwisu, za pierwszym razem (niby) wymienili wentylator (przy odbiorze okazało się, że dalej piszczy) za drugim razem powiedzieli, że była nieszczelność przy filtrze kabinowym i zaciągało lewe powietrze i dlatego piszczało. Naprawili na gwarancji, ale chwilę to trwało.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    U mnie właśnie świszczenie pojawiło się po pierwszej wymianie filtra pyłkowego/kabinowego... na średnio-wysokich obrotach przez przez listopad, grudzień mi świszczało ciągle... na następnym serwisie zgłosiłem powiedziano mi że wentylator do wymiany (styczeń)... tylko że nie mają na miejscu i zamówili... Lecz aktualnie z nowym filtrem (albo poprawnie włożonym filtrem) nic nie świszczy... teraz moje pytanie czy trzeba to wymieniać (na gwarancji)... czy znowu to wróci... co jest generalnie przyczyną że po 30tyś km wentylator nie daje rady... próbowałem się dowiedzieć od serwisanta czy to wada fabryczna, źle włożony filtr, błąd montażu przy wymianie filtra który spowodował popsucie wentylatora... generalnie dostałem odpowiedź, że trzeba wymienić... Generalnie nie mam czasu jeździć do serwisu z takimi pierdołami więc, odłożyłem to na marzec lub następny serwis... tylko puki co zrobiłem ok. 3000tyś km i nie świszczy...
    Dzwoniłem w piątek do serwisu żeby odłożyć wymianę tego wentylatora (coronawirus) na następny serwis i mój wentylator który czekał na mnie od 31. stycznia, zniknął... czyli jednak jest jakaś wada tego elementu skoro to wymieniają? Jeśli ktoś zna przyczynę chętnie się dowiem... i czy polecacie to wymienić... auto z 2017
    Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    na 99% źle włożyli klapkę od filtra kabinowego - wówczas świszczy - przerabiałem temat w stelvio jak sobie wymieniałem filtr. tam klapka musi trafić w zapadki i jest mocowania śrubką
    inaczej nie przylega ścianka i zaczynia świstać powietrze. Za pierwszym strzałem nie trafiłem i musiałem jeszcze raz rozbierać

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    A już myślałem że to jakiś pojedynczy przypadek z tym moim świerszczem, który doprowadza mnie do szału, jak temperatura nieco spada, poniżej 10 stopni.

    Witam w ekipie świerszczy!

    Będę z tym walczył wkrótce, już nawet filmik nagrałem, ale nie miałem czasu się tym dalej zajmować.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    na 99% źle włożyli klapkę od filtra kabinowego - wówczas świszczy - przerabiałem temat w stelvio jak sobie wymieniałem filtr. tam klapka musi trafić w zapadki i jest mocowania śrubką
    inaczej nie przylega ścianka i zaczynia świstać powietrze. Za pierwszym strzałem nie trafiłem i musiałem jeszcze raz rozbierać
    U mnie auto przed pierwszym przeglądem, więc ASO nie miało okazji jeszcze tego zepsuć, chyba że fabryka :-)

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    116

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta... od w zasadzie pierwszych dni świszczy mi nawiew. Auto przed pierwszym serwisem. Najsilniej na obiegu wewnętrznym. Ktoś zna rozwiązanie? Wymiana silniczka nawiewu, poprawienie klapki filtra czy może jeszcze jakieś inne zaklęcia stosuje ASO?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    na 99% źle włożyli klapkę od filtra kabinowego - wówczas świszczy - przerabiałem temat w stelvio jak sobie wymieniałem filtr. tam klapka musi trafić w zapadki i jest mocowania śrubką
    inaczej nie przylega ścianka i zaczynia świstać powietrze. Za pierwszym strzałem nie trafiłem i musiałem jeszcze raz rozbierać
    To by się zgadzało u mnie po pierwszym przeglądzie wraz z wymian filtra to się rozpoczęło.....

Podobne wątki

  1. Dziwne piski
    Utworzone przez GONZO15 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 20:52
  2. Piski zawieszenia
    Utworzone przez Orlos93 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2014, 15:32
  3. Piski w kolach
    Utworzone przez Leniasty w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 19:42
  4. Piski w osprzecie silnika 2.4 jtd
    Utworzone przez zawix w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 19:36
  5. [156] Piski pod maska
    Utworzone przez janusz58 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 18:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory