Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910
Pokaż wyniki od 91 do 98 z 98

Temat: Wymiana oleju Giulia 2.0 200KM

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    258

    Domyślnie

    Nie zapominajmy o całkiem przystępnym Totalu Quartz Ineo First lub FDE. Dobra specyfikacja i przystępna cena, na oilclub można znaleźć analizy laboratoryjne przepracowanego i chyba też świeżego oleju, wyniki były w zupełności dobre. Prawdopodobnie będzie to mój następny olej, plus może jakiś dodatek.

  2. #92
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Jeszcze zjawisko podrabiania popularnych olejów. Millersa kiedyś ktoś pisał że używa bo na tyle niszowy, że nikt go nie fałszuje więc zawsze ma pewność że kupił oryginał a nie samą naklejkę.

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    258

    Domyślnie

    Może kogoś zaintersuje, pytałem Shell o dostępność oleju Shell Helix Ultra Professional AP-L 0W30 i czy AV-L jest może jego zamiennikiem. Ich odpowiedź.
    Treść zapytania: RE: Olej Shell Helix Ultra Proffesional 0W-30 AP-L
    Odpowiedź:

    Dzień dobry

    Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 jest olejem w klasie ACEA C3. Do podanej aplikacji odpowiedni typ oleju to ACEA C2.

    Tego typu olej to między innymi Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 lub Helix Ultra Professional AT-L 0W-30.

  4. #94
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Mieszka w
    FD
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo Q4 Veloce TI 280KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giulio Zobacz post
    Julia280 Ale czy byłaś przy rozlewaniu Ravenolu do butelek? Bo mechanika upilnujesz co wleje ale czy do butelki oryginalnej na pewno jest wlany Ravenol o tej specyfikacji? Ja bym przed wlaniem prześwietlił sprzedawce oleju, a zakupiony olej dałbym do analizy laboratoryjnej są na Youtube jak w Polsce kontrolują oleje. Ja pomijam to i kupuję u autoryzowanego przedstawiciela firmy na Polskę.
    Nie bądźmy naiwni możliwe że połowa z was wlewa co innego niż jest na opakowaniu oleju w Polsce. Dlatego Ja kupuje samochody z zachodu gdzie się nie kombinuje.
    Też kupuję olej z pewnego źródła: Ravenola w InterCars-ie (nie sądzę, aby IC miał jakiego lewego dostawcę), a Shella (olej, płyny) w sklepie Shell.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Może kogoś zaintersuje, pytałem Shell o dostępność oleju Shell Helix Ultra Professional AP-L 0W30 i czy AV-L jest może jego zamiennikiem. Ich odpowiedź.
    Treść zapytania: RE: Olej Shell Helix Ultra Proffesional 0W-30 AP-L
    Odpowiedź:

    Dzień dobry

    Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 jest olejem w klasie ACEA C3. Do podanej aplikacji odpowiedni typ oleju to ACEA C2.

    Tego typu olej to między innymi Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 lub Helix Ultra Professional AT-L 0W-30.
    Oleje Shella chyba nie są złe, a przynajmniej nie mają złych opinii. Kilka miesięcy temu zlałem olej Mannola (użyty przez poprzedniego właściciela samochodu) i zalałem właśnie Shellem Helix Ultra 5W40 (nie pamiętam już dokładnej nazwy/typu oleju) do silnika V8 z bezpośrednim wtryskiem i przez kilka miesięcy jazdy nie zauważyłem jakichś nieprawidłowości. No, ale to tylko subiektywne odczucia.

  5. #95
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    116

    Domyślnie

    A linków do testów jest multum, wystarczy wpisać w gógla.[/QUOTE]

    Bardzo cenna rada z uzywaniem przegladarki, pieknie dziekuje!

    Zrobilem to i wow, pokazal sie jeden test 5W-30, bardzo pozytwyny.
    Zapewe jako nowicjusz moge sobie slabo radzic z googlem, totez gdyby kolega mial gdzies kiedys pod reka te slabe wyniki - z gory dziekuje.

  6. #96
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    A linków do testów jest multum, wystarczy wpisać w gógla.
    Bardzo cenna rada z uzywaniem przegladarki, pieknie dziekuje!

    Zrobilem to i wow, pokazal sie jeden test 5W-30, bardzo pozytwyny.
    Zapewe jako nowicjusz moge sobie slabo radzic z googlem, totez gdyby kolega mial gdzies kiedys pod reka te slabe wyniki - z gory dziekuje.
    Tutaj masz analizy laboratoryjne olejów https://www.oilclub.pl/index.php#analizy.103
    trochę wiedzy: https://www.oilclub.pl/index.php#kacik-naukowy.133

    kanał R2D na YT (laboratoryjne testy olejów) https://www.youtube.com/@R2D-laboratoriumdlakierowcow

    Na YT jest jeszcze parę kanałów, ale te dwa źródła głównie śledzę i mogę polecić.

  7. #97
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Tutaj masz analizy laboratoryjne olejów https://www.oilclub.pl/index.php#analizy.103
    trochę wiedzy: https://www.oilclub.pl/index.php#kacik-naukowy.133

    kanał R2D na YT (laboratoryjne testy olejów) https://www.youtube.com/@R2D-laboratoriumdlakierowcow

    Na YT jest jeszcze parę kanałów, ale te dwa źródła głównie śledzę i mogę polecić.
    Dzieki, przydatne, jest jeszcze Piotr Tester.
    Tyle, ze tam wszedzie 5W-30 (ktory zreszta wypada dobrze) a do naszych belli wchodzi 0W - 30, to jednak roznica.

  8. #98
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    258

    Domyślnie

    Dobra, jestem po wymianie oleju, filtrów i świec. Silnik pracuje wyraźnie lepiej, bardziej jedwabiście. Problem taki, że Giulia nie dogadała się z kompem mojego kumpla. Jak skasować inspekcję, przywrócić interwał 15k km i roku? Czy potrzebuję robić jeszcze coś? Jakieś adaptacje Multiair? Próbowałem z kombinacją wciskania pedałów na włączonym zapłonie, ale nie zresetował się interwał.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post / autor: 13-05-2024, 16:10
  2. [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-05-2023, 07:33
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Wymiana rozrządu w Alfie 159 z silnikiem 2.4 JTDm 200KM
    Utworzone przez slawek986 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory