Strona 115 z 122 PierwszyPierwszy ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,141 do 1,150 z 1214

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #1141
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    tylne US obrysowki nie udasia wylaczyc za pomoca kodowania kiedy so przednie lampy 35W bedzie to Giulia czy Stelvio.

  2. #1142
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    tylne US obrysowki nie udasia wylaczyc za pomoca kodowania kiedy so przednie lampy 35W bedzie to Giulia czy Stelvio.
    napisałem mu 2 posty wyżej jak ma zrobić nawet jeśli nie ma czujników. oczywiście jeśli ma USA przód to i przednie się wyłączą (i dobrze).oczywiście legalnosć bez czujników (i lamp EU), wiadomo że dalej do kitu.

  3. #1143
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2023
    Auto
    Stelvio
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    napisałem mu 2 posty wyżej jak ma zrobić nawet jeśli nie ma czujników. oczywiście jeśli ma USA przód to i przednie się wyłączą (i dobrze).oczywiście legalnosć bez czujników (i lamp EU), wiadomo że dalej do kitu.
    W moim przypadku lampy EU, spryskiwacze lamp seryjnie. Na razie jeszcze brakuje czujników poziomowania, ale po zimie mam w planach zrobić. Rozumiem, że bez tych czujników rezystory do czujników są wymagane, a gdy dołożę czujniki poziomowania to wystarczy wyłączyć za pomocą kodowania?

  4. #1144
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał myslos Zobacz post
    W moim przypadku lampy EU, spryskiwacze lamp seryjnie. Na razie jeszcze brakuje czujników poziomowania, ale po zimie mam w planach zrobić. Rozumiem, że bez tych czujników rezystory do czujników są wymagane, a gdy dołożę czujniki poziomowania to wystarczy wyłączyć za pomocą kodowania?
    powtorze sie jeszcze raz:

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    tylne US obrysowki nie udasia wylaczyc za pomoca kodowania kiedy so przednie lampy 35W bedzie to Giulia czy Stelvio.
    i nie ma znaczenia, czy zainstalujesz poziomowanie lub rezystory czy nie

  5. #1145
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    [MENTION=85242]shpuncik[/MENTION]. dajesz rezystory (dzielnik pomiędzy linie 5V a masę dla czujnika) lub w inny sposób robisz ok 2.5V na liniach czujników, wyłączasz obrysówki w proxi, auto myśli że ma czujniki ustawione neutralnie i się nie skarży, a obrysówki tył wyłączone. gdzie Ty widzisz problem?

    - - - Updated - - -
    [MENTION=95339]myslos[/MENTION] w Twoim przypadku, jak już masz lampy EU, to tylko czujniki dodać i kable (jeśli nie masz, niektóre stelvio USA dostawały gratis), proxi i działa (no jeszcze kalibracja w kompie xenona i ustawienie ręczne poziomu na stacji - imbusem pewnie się nie uda bo te mechanizmy z czasem się blokują, ale da sie kluczem 13 oczkową grzechotką podobno przez klapkę nadkola po skręceniu koła). jest trochę zabawy przy wtyczce AFLSa aby dodać piny jeśli nie ma wiązek, bo wiązka krótka. ja po wyjęciu schowka, odcinałem po kolei istniejące kable tak ze 2cm od wtyczki, przedłużałem różnymi kolorami wiązkę od strony instalacji auta, rozmontowywałem wtyczkę, dodawałem piny, potem po zamknięciu lutowałem sobie wszystko z powrotem. ze 3 stelvio tak zrobiłem. na tą zabawę schodzi ze 3h, do tego powiedzmy pół godzinki zabawy typu proxi, kalibracje itp.

  6. #1146
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie

    Witam. Mam zamiar kupić z USA AR Giulia i mam pytanie gdzie mogę wysłać lampy przednie i tylne żeby mi przerobili na gotowi. Czy ktoś może mi polecić jakiś magików co się tym zajmują albo napiszę jak to zrobić u siebie w garażu.

  7. #1147
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    45

    Domyślnie

    Tyłu bym nie przerabiał, sam dopiero co sprowadziłem Stelvio. Za cenę przeróbki tylnych lamp miałem używki EU w super stanie. Przód przerabiałem w Auto Gamma Katowice ale mają też oddział Kraków i parę innych.
    Możesz wysłać kurierem i tak samo odebrać.

    Na końcu jak zmądrzałem to kupiłem reflektory EU

  8. #1148
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie

    StelvioRed ile cię to kosztowało. Ile dałeś za tylne lampy. A ile za przeróbkę przednich. No i najważniejsze o co chodzi z tym że zmądrzałem i kupiłem EU i w jakiej cenie i gdzie. Pozdrawiam.

  9. #1149
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    45

    Domyślnie

    Tylne kupiłem za 380 zł sztuka a przeróbka USA zaczyna się od 300 więc nie warto moim skromnym zdaniem. Przód wyszedł od sztuki 1100 zł za przeróbkę, bo to xenon skrętny.
    Potem posiedziałem trochę i okazało się, że spokojnie można dostać w bardzo dobrym stanie bez pourywanych mocowań i pękniętych kloszy reflektor za 1300-1600 zł.

    Nie mówię już, że jak chwilę posiedziałem na forum. Zgadałem się przez przypadek odnośnie innego tematu i odkupiłem od użytkownika reflektor za 1200zł więc przeróbka mija się z celem moim zdaniem.

    Aby nie wywalało błędu lamp musisz albo zostawić wersję USA i będą świeciły obrysówki albo jak chcesz mieć porządnie zgodnie z naszymi przepisami to kupujesz lampy EU i dokładasz czujniki poziomowania i spryski reflektorów, bo w Stanach tego obowiązku nie ma.

    Tak przynajmniej jest w Stelvio, Giulia jako podobny twór może mieć tak samo ale to niech koledzy od szybkich sedanów się wypowiedzą czy jest analogicznie.

  10. #1150
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał StelvioRed Zobacz post
    Przód przerabiałem w Auto Gamma Katowice ale mają też oddział Kraków i parę innych.
    Na czym polega przeróbka - robią asymetrię, coś jeszcze?

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory