Strona 244 z 262 PierwszyPierwszy ... 144194234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,431 do 2,440 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2431
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Auto
    Stelvio Q
    Postów
    11

    Domyślnie

    Tak się składa, że użytkowałem wszystkie 3 modele w jednym czasie, tzn. Giulia, Stelvio i Tonale.
    Pierwsza była Giulia 280KM, potem Stelvio i doszło Tonale 1.6D.
    To co mogę mogę powiedzieć to, że w Giulia i Stelvio to Alfa Romeo z krwi i kości. Wsiadasz i chcą ją mieć.
    Potrzebowałem w miarę ekonomicznego na co dzień auta i padło właśnie na Tonale w diesel. Świadomy wybór.
    I tak jak po 2 wcześniejszych satysfakcja po zakupie była 100%, tak Tonale nam tego nie dało. Piszę nam bo to auto dla żony.
    Nie chodzi nawet o dynamikę. Ogólnie odczucie. Mimo świetnej stylistyki. Mimo max wyposażenia w wersji TI.
    Trudno było się przyzwyczaić do pozycji siedzenia, mimo bardzo wygodnych foteli, które lepiej ustawisz niż w Giulia Veloce.
    Trasa Polska-Włochy-Polska bez żadnych dolegliwości "plecowo-dupnych".

    Tonale to samochód, który zaczyna się lubić i doceniać w trakcie użytkowania. Zaczyna się dostrzegać różne smaczki, które cieszą.

  2. #2432
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Brawo ty! Tonale jedzie, a Mazda nie jedzie?
    Czytam tu ciągle, że nie wszyscy potrzebują mocnych silników, super osiągów itd. itp. po czym chwilę później "ale Mazda nie jedzie"

    Tyle, że w Maździe możesz mieć nową hybrydę z 327KM szybszą od Tonale, większą, przestronniejszą, z pojemniejszym bagażnikiem, 8-biegowym automatem...

    Nadal boli znaczek Mazdy?
    CX-30 ma taką wersję ? I to za 200 tys. ? Nie wiedziałem. Myślałem, że ma tylko zamulone wolnossaki.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #2433
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    To prawda, że tłumaczenie mojej siostry jest z czapy ale wyczułem że zakup tak drogiego samochodu jest podyktowany chęcią zrobienia wrażenia na znajomych i współpracownikach. Z Alfą by się to nie udało i dlatego odpada. Drugorzędne powody to bardzo atrakcyjne wykończenie wnętrza w BMW, pozytywnie wyróżniające się w klasie. PHEV za mocno nie przemawiał, bo nie było by go gdzie regularnie ładować.
    Co do 600e to ciekawy pomysł, trzeba przyznać że jest dość rozsądnie wyceniony. Widzę że jazda na prądzie Ci się spodobała


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Większe wrażenie na parkingu firmowym zrobi Tonale, lub DS4 niż kolejne BMW i to w raczej skromnej specyfikacji.
    U mnie w pracy pojawiło się jedno Tonale i zostało bardzo pozytywnie odebrane. I to przez ekipę mającą BMW/Mercedesy (jest ekipa maniaków AMG), Audi i Lexusy. Jest też jeden DS7, ale w smutnym granatowym kolorze i nie zrobił takiego wow jak misano blue. Formentor też został zaskakująco pozytywnie odebrany. Coś nowego na parkingu zwraca większą uwagę niż kolejne Q3.
    Jak to czytam - nieznane są meandry kobiecej logiki przy wyborze auta.... Zanim cokolwiek odrzuci - niech zobaczy na żywo.
    Obecnie każde nowe auto w trybie standard zamula - na być niska emisja CO2, a program skrzyni i silnika ma za zadanie przy 60km/h wbić ostatni bieg. Dopiero tryb sport jest taki, jak parę lat temu był zwykły D.
    ps. Za 250 jest kilka nowych Porsche Macan 2023 na OtoMoto. Tym na pewno zrobi wrażenie
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 07-01-2024 o 21:32

  4. #2434
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    CX-30 ma taką wersję ? I to za 200 tys. ? Nie wiedziałem. Myślałem, że ma tylko zamulone wolnossaki.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jakie CX30? przecież Tonale to zakres cenowy CX5 (2,5 litra żaden marny mały litraż ) 4x4 itd,

    a i CX60 w zasadzie przy Tonale 280 konnym (CX 60 : 327 koni, awd 2,5 litra w cenie Tonale PHEV z grubsza, czy diesel 6 cylindrowy rzędowy ponad 3 litry litrowy czyste RWD, a jakiś znów mały litraż ) 300koni

    Zresztą i CX30 przecież 2 litrówka jest >180cio konna, biorąc pod uwagę masę tego auta daje przyzwoite wrażenia (ze 200 kilo lżejsza)
    o, nie tylko wrażenia ale i liczby, mówiłeś że jest bardzo ważna różnica między 10sek do setki a 9:
    https://zeperfs.com/en/duel10357-8184.htm
    I coś elastyczności rzekomej turba nie ma.

    Naprawdę klapki z oczu, a przynajmniej ich siostrze nie zawieszaj, bo fanatyzm zabiera szereg przyjemnych doświadczeń z życia.

  5. #2435
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jakie CX30? przecież Tonale to zakres cenowy CX5 (2,5 litra żaden marny mały litraż ) 4x4 itd,

    a i CX60 w zasadzie przy Tonale 280 konnym (CX 60 : 327 koni, awd 2,5 litra w cenie Tonale PHEV z grubsza, czy diesel 6 cylindrowy rzędowy ponad 3 litry litrowy czyste RWD, a jakiś znów mały litraż ) 300koni

    Zresztą i CX30 przecież 2 litrówka jest >180cio konna, biorąc pod uwagę masę tego auta daje przyzwoite wrażenia (ze 200 kilo lżejsza)
    o, nie tylko wrażenia ale i liczby, mówiłeś że jest bardzo ważna różnica między 10sek do setki a 9:
    https://zeperfs.com/en/duel10357-8184.htm
    I coś elastyczności rzekomej turba nie ma.

    Naprawdę klapki z oczu, a przynajmniej ich siostrze nie zawieszaj, bo fanatyzm zabiera szereg przyjemnych doświadczeń z życia.
    CX -60 to jedyna przyzwoita i nowoczesna Mazda SUV, chociaż nie bez wad (szarpanie przy napędzie PHEV, układ kierowniczy czuły jak ster na okręcie) ale zdecydowanie poza budzetem. CX-30 ma mocną benzynę ale bez turbo i w klasycznym automacie - mogę się założyć, że Tonale 160KM a może nawet BMW 136KM będzie i tak sprawiać wrażenie zwinniejszego. Jedyną zaletą Mazdy jest niska cena ale pewnie od ręki i tak by nic nie kupił a taki jest warunek.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Jak to czytam - nieznane są meandry kobiecej logiki przy wyborze auta.... Zanim cokolwiek odrzuci - niech zobaczy na żywo.
    Próbowałem naprawdę intensywnie namówić ją na Alfę, proponowałem wspólny wyjazd do salonu ale na próżno.

  6. #2436
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    CX-30 ma taką wersję ? I to za 200 tys. ? Nie wiedziałem.
    Wziąłeś najsłabszy model i pytasz? CX-30 jest wielkości Tonale? Nie wiedziałem.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    mogę się założyć, że Tonale 160KM a może nawet BMW 136KM będzie i tak sprawiać wrażenie zwinniejszego
    Sprawiać wrażenie to słowo klucz tutaj.


    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    CX60 w zasadzie przy Tonale 280 konnym (CX 60 : 327 koni, awd 2,5 litra w cenie Tonale PHEV z grubsza, czy diesel 6 cylindrowy rzędowy ponad 3 litry litrowy czyste RWD, a jakiś znów mały litraż ) 300koni
    Dokładnie o tym pisałem.
    Jak się chce coś znaleźć to można, jak się szuka wymówki, bo znaczek nie pasuje, to faktycznie ciężko...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #2437
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,309

    Domyślnie

    Znaczek.. swoją drogą ciekawe kiedy zniknie Arab pożerany , to w sumie mało poprawne politycznie obecnie, a i w ogóle słabe, taka budowanie fortuny (rodu) na kolonizacji i wyniszczeniu narodu innego. W sumie to takie fanatyczne.
    W kwestii znaczka parafrazując jedności znaczka (konia) z autem (jeźdźcem w nawiasach marketing Mazdy ) ten Mazdowski jakoś bardziej motoryzacyjny jednak.

    Btw nie ma czystego nie smrodzacego ratującego klimat wpływając na aktywność Słońca jako głównego regulatora klimatu na jego planetach samochodu , dodałbym lekko złośliwie...oj..dodałem. Najbliższym jednak doradza się rozsądnie (W tym Tonale abstrahując od ceny i osiagow- w tym samym czasie od wypuszczenia poprzednie Alfy zaliczały wtopy jakościowe a o Tonale cisza. Krok w dobrym kierunku, jakość zamiast rzucania się z motyka na słońce)

    Edit
    Nie jeździłem cx60 ten gatunek aut mnie nie interesuje i nie wiem jaki ma układ kierowniczy, ale po Maździe na ile je znam (6ka, 3ka, cx5, cx30, MX5, mx30) okrętu bym się nie spodziewał, najwyżej odpowiedni do tego gatunku auta po prostu ponad 2 tonowego. Nie myl układu kierowniczego z masą auta . Niemożliwa jest reaktywność przy 2 tonach z fizyką nie wygrasz. Czyli jak w tych autach - tak jak należy i jak pasuje do charakteru auta.
    Skrzynia że niby co z nimi nie tak ? Wg mnie skyactive skrzynie są genialne i intuicyjne. A biorąc pod uwagę że kompletnie bezobsługowe ( żadnych wymian oleju itp). Nie wiem może przez te ekobzdury i konieczność łączenia z elektrykiem coś szarpie, mozliwe taka cena ratowania planety widać . Ale w zwykłych spalinowkach są świetnie zestrojone z autem . Skrzynia bezobsługowa. Rozrząd bezobsługowy. Filtry za grosze sam siostrze wymienisz w 15min. Olej dostęp banalny przy wymianie bo sprawdzać nie trzeba. Pl chłodzący raz na 10 lat. Nudne auta.

    Btw HUD na szybie to BMW ma? Świetna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 08-01-2024 o 00:41

  8. #2438
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Wziąłeś najsłabszy model i pytasz? CX-30 jest wielkości Tonale? Nie wiedziałem.
    Miłośnik Mazdy nie wie, że CX-30 to kompaktowy crossover, czyli bezpośredni konkurent Tonale? Nieładnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Sprawiać wrażenie to słowo klucz tutaj.
    Mazda w manualu ze sprawnym kierowcą pewnie była by szybsza ale powolny automat zabije ten efekt. Sprawniej po mieście będzie się jeździło Alfą/BMW.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dokładnie o tym pisałem.
    Jak się chce coś znaleźć to można, jak się szuka wymówki, bo znaczek nie pasuje, to faktycznie ciężko...
    CX-60 to inny budżet, 250 tyś. trzeba mieć żeby do tego podejść, z wyprzedaży pewnie taniej kupiłby Stelvio.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie jeździłem cx60 ten gatunek aut mnie nie interesuje i nie wiem jaki ma układ kierowniczy, ale po Maździe na ile je znam (6ka, 3ka, cx5, cx30, MX5, mx30) okrętu bym się nie spodziewał, najwyżej odpowiedni do tego gatunku auta po prostu ponad 2 tonowego. Nie myl układu kierowniczego z masą auta . Niemożliwa jest reaktywność przy 2 tonach z fizyką nie wygrasz. Czyli jak w tych autach - tak jak należy i jak pasuje do charakteru auta.
    Skrzynia że niby co z nimi nie tak ? Wg mnie skyactive skrzynie są genialne i intuicyjne. A biorąc pod uwagę że kompletnie bezobsługowe ( żadnych wymian oleju itp). Nie wiem może przez te ekobzdury i konieczność łączenia z elektrykiem coś szarpie, mozliwe taka cena ratowania planety widać .
    CX-60 Ma dość sportowo zestrojony zawias ale układ kierowniczy ma bardzo długie przełożenie - prawie po amerykańsku (pewnie dlatego, że Mazda tam upatruje swój główny kierunek) co zabija efekt zwartego prowadzenia. W Phevie silnik elektryczny nie jest na tylnej osi jak w Tonale tylko podaje moc przez wał napędowy i niestety nie działa to tak płynnie jak w niemcach. W Tonale nie ma tego problemu bo nie ma wału napędowego i cały system działa płynnie.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale w zwykłych spalinowkach są świetnie zestrojone z autem . Skrzynia bezobsługowa. Rozrząd bezobsługowy. Filtry za grosze sam siostrze wymienisz w 15min. Olej dostęp banalny przy wymianie bo sprawdzać nie trzeba. Pl chłodzący raz na 10 lat. Nudne auta.

    Btw HUD na szybie to BMW ma? Świetna sprawa.
    Japońska skrzynia pewnie tak jak piszesz bezobsługowa ale w tym przypadku nie ma to znaczenia - samochód zrobi jakieś 40-50 tys. km i do żyda. Czy to BMW będzie miało HUD-a to nawet nie wiem.

  9. #2439
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ...
    Mazda w manualu ze sprawnym kierowcą pewnie była by szybsza ale powolny automat zabije ten efekt. Sprawniej po mieście będzie się jeździło Alfą/BMW. ....
    Albo szybkość, albo jazda po mieście, choć domyślam się że chodzi o "szybkość subiektywną" - taką przy piwie w opowieściach czy "testach" youtuberów po ulicach. Bo w zwykłej - mierzonej czasem okrązenia - mocno przeceniasz wpływ szybkości zmiany biegów na ten czas.

    Co do odpowiednika wymiarowego Tonale :
    Tonale : dł 4528, szer z lusterkami 2082, bez 1841, wys 1693mm
    CX30 : 4395 , 1795 (z lusterkami 2040) , wys 1540
    CX5 : 4575, 1900 bez , z 2115, wys 1685


    Tak że nie wiem skąd to porównanie z CX30, w dodatku poza wymiarami - wycenianej też jest przecież taniej. A że Alfa nie ma takiego segmentu w ofercie , cóż, nie ma za wiele w ogóle w tej ofercie.

  10. #2440
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Albo szybkość, albo jazda po mieście, choć domyślam się że chodzi o "szybkość subiektywną" - taką przy piwie w opowieściach czy "testach" youtuberów po ulicach. Bo w zwykłej - mierzonej czasem okrązenia - mocno przeceniasz wpływ szybkości zmiany biegów na ten czas.
    Chodzi o zwinna jazdę po mieście - szybka skrzynia to podstawa.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do odpowiednika wymiarowego Tonale :
    Tonale : dł 4528, szer z lusterkami 2082, bez 1841, wys 1693mm
    CX30 : 4395 , 1795 (z lusterkami 2040) , wys 1540
    CX5 : 4575, 1900 bez , z 2115, wys 1685


    Tak że nie wiem skąd to porównanie z CX30, w dodatku poza wymiarami - wycenianej też jest przecież taniej. A że Alfa nie ma takiego segmentu w ofercie , cóż, nie ma za wiele w ogóle w tej ofercie.
    Masz rację, mój błąd , cx-30 skojarzyła mi się z Mazdą 3 i dlatego myślałem że to kompaktowy crossover a to faktycznie CX-5. Cofam też słowo, że Mazda jest tania. Jest strasznie droga i wolna jak żółw (10.2 s do setki). Porażka. Nie wiem kto to kupuje.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory