Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 68

Temat: Ogrzewanie tylnej szyby

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    No a jakbyś tego chciał produkować w sensownych seriach to mogę Ci ogarnąć montaż smd (w razie jakbyś nie miał gdzie czy szukał kogoś) - tylko tak z ograniczeniem do 100tys elementów na zmianę bo więcej mi maszyny nie wyrobią :⁠-⁠).
    aaa, OK, wiesz, myslałem że kolejny co wypytuje o szczegóły i zawraca tyłek takich już bylo wielu i tylko traci się czas, tym bardziej że już pare razy w róznych miejscach pisałem.
    sensownych serii przy giulii+stelvio nie będzie nigdy. produkcje jakie robie to po 300-500 płytek raz na kwartal/pół roku, po bodajże 40 komponentów na płytkę. nie inaczej będzie z nowymi trzema produktami.
    jak już to porobię, jeszcze coś tam mam, ale kto wie, może jako platformę do poznania wad/potrzeb trzeba będzie kupić jakieś BMW i pojeździć rok w tym czasie zrobić dla szerszego grona jakiś produkt? Oczywiście Giulii nie sprzedam, po prostu dołączy na jakiś czas do Spiderka (którym akurat dzisiaj w końcu po wielu tygodniach się kulnąłem go trochę rozruszać)

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,242

    Domyślnie

    Spoko, rozumiem:⁠-⁠)
    Znalazłem dziś wątek na giuliaforum gdzie sporo o tym pisałeś i też kilka dokumentacji scalaków do ibs. Porąbane to ideologicznie. Teoretycznie wystarczyłoby zafałszować napięcie referencyjne (w tym wypadku zasilania modułu) żeby ibs sobie myślał że aku ma niskie i wymusił na bcm wyższe ładowanie. Ale pewnie już tego próbowałeś. Translowanie linbusa online trochę kłopotliwe czasowo. Najprościej chyba samemu udawać całkowicie ibs-a i odpowiadać jak on tylko zafałszowanymi odpowiednio danymi, może ew mierzyć tylko realną temperaturę aku dla jakiegoś tam bezpieczeństwa...
    No nic, jakby co to daj znać. Serie montujemy różne dla klientów, i takie w tysiące i też prototypowe. Same montaże ale też i realizacje kompleksowe (laminat, elementy, montaż). Zawsze chętnie oczywiście.

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    Edit
    Dzieki za propozycje montazu.obecnie znajomy mi robi ale jakby co to bede pamietal i sie zglosze.

    Przy okazj zapytam Cie o zdanie bo ogranicza mnie dostepnosc prockow. Moge od reki miec teraz ufqpn48 - beznozkowiec z pitchem 0.5mm, choc planowalem lqfp32 nozkowy 0.8mm. co myslisz o tym pierszym jesli chodzi o niezawodbosc lutowania dla srodowiska automotive czyli wibracje i temperatury. Ja stawiam na 100% robustness zero reklamacji bo to tylko klopot i troche tej obufowy sie obawiam. Slusznie czy nie? Na lqfpmusialbym czekac 20tyg zeby miec w dobrej cenie a nie przeplacone x2
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-02-2023 o 14:00

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,242

    Domyślnie

    Edit
    Nie bardzo rozumiem jednej rzeczy. Jak w locie zmienisz info w linbus i prześlesz inną wartość napięcia w ramach soc, to też bcm tak samo się zachowa i powylacza "zbędne" odbiorniki, nie? To co to za różnica poza tym że można to zawarunkowac od temperatury? Swoją drogą to monitorowanie temperatury to też jakieś piepszenie wogole (nie mówię że Ty piepszysz tylko ci co wymyślili ten ibs wogole), 100 lat zwykle alternatory nic nie monitorowały ładując na full i jakoś akumulatory wytrzymały po 10 lat, ani nic nie wybuchało.
    Nie chcę Cię wciągać w elaboraty pisaniny. Gdybyś w razie co potrzebował beta-testera czy coś to daj znać na priv, zawsze lubię takie zabawy.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 25-02-2023 o 14:21

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    Ok, dzieki za opinie i uwagi, jakby co odezwe sie na privbo publicznie nie chce gadać o szczegolach.post swoj wyedytowalem

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,242

    Domyślnie

    Jasne, ok.
    Ja też edit bo to w sumie nie forum ani wątek elektroniczny. Co miałeś usłyszeć to uslyszales.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 25-02-2023 o 14:19

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar domus1984
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM 2017 r
    Postów
    11

    Domyślnie

    W serwisie nic więcej już poradzić nie mogą/nie umieją. Zostaje dzwonić lub pisać z poziomu klienta do FCA Turyn.

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,242

    Domyślnie

    1. Może inny serwis?
    2. Może - o ile Ci się chce - podłącz się z MES żeby odczytać te AKU i zobaczyć ile ma tam % tego SoC i czy chociaż zabawa zachowuje się zgodnie z logiką opisaną przez Epsonix'a. Pytanie czy masz <50% i to jest zgodne z tą chorą logiką, czy >50% i grzania brak co mogłoby oznaczać jakąś inną usterkę.
    3. Może podłącz na stałe jakiś voltomierz w zapalniczkę i obserwuj sobie ładowanie. Bo że ono jest głupie to wiadomo ale może jeszcze dodatkowo ponad tą głupotę ma jakieś uszkodzenie - i masz AKU rozładowany bardziej nawet niż powinien być "normalnie" (normalnie tylko wg Alfy oczywiście).

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    Wszysykie tak maja, o ile wiem i obecne.wynik grania na sztuczne testy emisji, aku niedoladowany, potem traci pojemnosc, potem troche krotkich przejazdzek i mroz no i mamy problem. Doladowuj a docelowo bedzie fix ode mnie przed jesienia.

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar domus1984
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM 2017 r
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wszysykie tak maja, o ile wiem i obecne.wynik grania na sztuczne testy emisji, aku niedoladowany, potem traci pojemnosc, potem troche krotkich przejazdzek i mroz no i mamy problem. Doladowuj a docelowo bedzie fix ode mnie przed jesienia.
    Cześć.
    Fix gotowy? Jeśli tak to proszę o info.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 20:58
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  3. ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 23:53
  4. Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez nebeu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 13:03
  5. [164] ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory