Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Temat: Ogrzewanie tylnej szyby

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    niestety jeszcze nie. dzisiaj odpisuję na drugie tego typu zapytanie...i tak co chwilę. za dużo tematów na raz, za dużo kontaktów o support, za dużo mojej obecności na forach i pomocy w niestandardowych tematach, i za dużo siedziałem przy swoich 2 autach w ostatnich tygodniach (pełny upgrade do MY20 z asystnatami), a do tego na ponad miesiąc straciłem Giulię w lecie (gość mi wjechał w tył) i nie mogłem ruszyć z projektem bo pomiarów/sprawdzeń nie było na czym robić. Do tego zeszło na mechanicznych sprawach produktów bo nie skończyło się na 1 prototypie tylko poprawki, zmiany, potem kolejne, potem czegoś nie wprowadzili i tylko nowe dokumentacje, maile itp. Najpierw i tak wypuszczam immobilizer/alarm, inne dojdą ciut później.

  2. #42
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,242

    Domyślnie

    Sam wiesz, że immobilizer/alarm są gotowce na rynku za grosze w sumie.
    Wszyscy czekają na to czego nie ma... (symulator IBS)

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    ...które wymagają trudniejszego montażu (a mój zainstaluję przysłowiowy "każdy głupi"), są ogólne (a nie dedykowane) np luźne kable do lutowania, może wymagają montowania jakiś przycisków czy noszenia kart albo działającego telefonu z BT (gorzej jak coś nawala czy kartę zgubisz), albo sprawiają problemy (canlock który sypie ponoć niektórym błędami). moja wizja jest taka że immo będzie najpopularniejszym produktem z tych które wprowadzam, a i np mechanikę łatwiej mi było dokończyć. spokojnie, już niedługo, obiecuję. nie męczcie bo tracę czas na wieczne odpisywanie (maile, fora, facebook) zamiast robić. ja mam 7h na pracę dziennie, z czego każdego dnia wiele spraw firmowych a i telefonów/mail choćby od klientów co do zakupionego bypassa proszą o help bo nie mogą roziązać problemu, coś się im nie łączy, proszą o taką czy inną radę - w efekcie zostaje mi 1-4h na projekt... a bywa też że nic

    Poza tym niestety wprowadzanie produktów jest dość kosztowne, i musiałem trochę żonglować swoim zaangażowaniem - trochę aut porobiłem retrofitów, co oczywiście wyssało masę czasu bo tu ogłaszanie, tam wyceny, tu umawianie, potem robota, potem jakieś niespodzianki (tematy nie do końca przećwiczone typu retrofit radii MY20) - do dziś nie mogę się z tego wygrzebać ale muszę to robić żeby mieć margines środków na inwestowanie (choć czasem mam wrażenie że więcej czasu stracone niż zysku, bo odsuwa też projekty). Ja nie mam inwestora i nieograniczonego strumienia finansów - robię na swoich środkach i w tym roku mimo że ciągle produkujemy i sprzedajemy jestem już blisko 100tys w plecy. Oczywiście mam środki na to żeby projekty wprowadzić na rynek, ale to musi się dziać stopniowo z godnie z założeniami planu/budżetu i na pierwszy ogień idzie immo bo jest tańszy w produkcji - zrobimy, ruszy sprzedaż, wtedy zaczniemy produkcję modułu dla IBSa bo projekt jest już dość zaawansowany, choc chwilowo odłożony na bok.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-10-2023 o 15:36

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Czy słabe ogrzewanie tylnej szyby może być powiązane z grzaniem fotelu i kierownicy, a wszystko spina modul IBS? Jeszcze we wrześniu i połowie października fajnie wszystko działało, a teraz grzanie tyłka i rak słabe. Mam wrażenie, że nawet lusterka słabo grzeją. Aku wymienialem w tym roku, więc powinien być sprawny.

  5. #45
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,242

    Domyślnie

    IBS fizycznie nic nie spina tylko daje informację do BCM który decyduje o oszczędnościach w dystrybucji energii do różnych odbiorników.
    Nie żebym się znał ale nie słyszałem dotąd żeby w przypadku niskiego SOC, występował efekt "słabo", tylko raczej coś działa albo nie.
    Aku świeży to nie znaczy, że dobrze naładowany. Jeśli nie masz żadnego softu to zainstaluj sobie myGiulia i sprawdź na wszelki wypadek. To raczej chyba nie to ale sprawdzić zawsze warto.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 28-10-2023 o 10:53

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    >50% SOC dzialaja szyba/lusterka, >ok35% fotele/kiera. Nie ma że slabiej. Jak wyzej podładować bo i tak to normalna czesc dobrej eksploatacji aku

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Nie kumam, Czyli co, mam sobie samemu podładować Aku na więcej, bo komputer w samochodzie nie widzi takiej potrzeby?

  8. #48
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,242

    Domyślnie

    Skąd wiesz, że nie widzi. Może widzi tylko żebyś go "usłyszał" to musisz się podłączyć pod OBD.
    Taki teraz świat, coś użytkownikowi nie działa to zapiepsza do serwisu gdzie "mądrzy" podłączają się komputerem a klient do kasy...

    Czyli masz zrobić to co usłyszałeś: porządnie naładować i zobaczyć co to dało. Albo podłączyć się czymś do obd i zobaczyć jaki jest stan aku z punktu widzenia komputera samochodu - to lepsza opcja bo nie wiadomo czy to ładowanie coś da, nowy aku a sprawny to nie jest to samo. Albo grzej do serwisu i nie musisz nic robić.

    Pomijając to Twoje określenie "grzeje słabo" - bo jeśli to aku to nie powinno grzać wcale. Więc może to nie to.

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fojteg Zobacz post
    Nie kumam, Czyli co, mam sobie samemu podładować Aku na więcej, bo komputer w samochodzie nie widzi takiej potrzeby?
    Jak jeździsz autem po bułki i pobierasz z aku więcej, niż auto jest w stanie doładować na takiej trasie, to tak
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Wracając do tematu słabego aku, zamierzam podłączyć dzisiaj auto pod ładowarkę. I teraz moje pytanie, czy mogę podpiąć klemy bezpośrednio do akumulatora bez rozłączania go od samochodu? Czy musze akumulator najpierw rozłączyć od samochodu i dopiero potem ładować

Podobne wątki

  1. [Giulia] Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 20:58
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  3. ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 23:53
  4. Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez nebeu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 13:03
  5. [164] ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory