Strona 466 z 484 PierwszyPierwszy ... 366416456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,651 do 4,660 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4651
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    O kur..., jak to skomentować:
    No, jak? Po prostu będzie np. przerwa w działaniach wojennych na kontrolę emisji, proste

  2. #4652
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    ciekaw jestem, czy takie wypieranie faktów to już jakaś jednostka chorobowa
    Tak, znana od początków ludzkości nazywa się wiara i religia. Pozwala uspokoić sumienie i niszczyć planetę i współplemieńców usprawiedliwiając swoje własne istnienie.

    Wojsko... Programy kosmiczne? Nauka w ogóle? To niepotrzebne CO2 i eksploatacja surowców oraz zasobów umysłów które mogłyby się skupić na obniżaniu CO2. Ale może ci ludzie wiedzą że nie istnieje, nie istniała i istnieć nie będzie stabilność planety.

  3. #4653
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    … tutaj mamy kolejne zalety nalepszych samochodow

    android.com.pl/moto/633023-firmy-nie-chca-ubezpieczac-elektrykow/?utm_source=Facebook&utm_medium=Social&utm_campaig n=organic&fbclid=IwAR0CkVJP_N49WJmiJueKuxRK3P0di33 URfIxx8nBPCsYeo6wGgRl7l6XC-U_aem_AeCahKijZbCRrljNmsHBm2rH20CA1z8356wZdpFtWX54 pJSIZLU9R6xhQDjICRz6FpI

    Bzdura! Dwa tygodnie temu ubezpieczyłem. Idąc do brokera, po jakimś artykule typu "za ubezp. elektryka zapłacimy drożej", sądziłem że będzie drożej . Przeglądaliśmy oferty 4 firm różniących się ceną i zakresem.
    Wybrałem interesujący mnie zakres (OC + AC +NNW + asistance) i zapłaciłem 1,8% wartości auta. Samochód nowy a ja stary bez historii szkodowej ;-).

    Bzdury, Panowie piszecie i rozpowszechniacie jakieś niesprawdzone, klikbajtowe artykuły, tak jak z tymi pożarami niedawno. Nie wiem czy fizyk, doktor nauk fizycznych i popularyzator nauki Tomasz Rożek jest dla Was autorytetem czy nie, ale może zechcecie się zapoznać z tym materiałem:
    https://www.youtube.com/watch?v=51oW...a.ToLubi%C4%99

    Miłej soboty, obojętnie czy z etylinką czy z prądem, byle rozsądnie i bez kłótni ;-)

  4. #4654
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    Bzdura! Dwa tygodnie temu ubezpieczyłem. Idąc do brokera, po jakimś artykule typu "za ubezp. elektryka zapłacimy drożej", sądziłem że będzie drożej . Przeglądaliśmy oferty 4 firm różniących się ceną i zakresem.
    Wybrałem interesujący mnie zakres (OC + AC +NNW + asistance) i zapłaciłem 1,8% wartości auta. Samochód nowy a ja stary bez historii szkodowej ;-).

    Bzdury, Panowie piszecie i rozpowszechniacie jakieś niesprawdzone, klikbajtowe artykuły, tak jak z tymi pożarami niedawno. Nie wiem czy fizyk, doktor nauk fizycznych i popularyzator nauki Tomasz Rożek jest dla Was autorytetem czy nie, ale może zechcecie się zapoznać z tym materiałem:
    https://www.youtube.com/watch?v=51oW...a.ToLubi%C4%99

    Miłej soboty, obojętnie czy z etylinką czy z prądem, byle rozsądnie i bez kłótni ;-)

    Ja tam akurat pożarami nie zajmuję się, bo uważam że nie ma odpowiednio wiekowej jeszcze i dłuuugo nie będzie grupy porównawczej starych elektryków.
    Ale rzuciłem okiem na materiał który podlinkowałeś - pan Tomasz przytacza ten sam przykład z _podłożeniem ognia pod podwozie czy bak_ (??? kto podkłada ogień pod auto?) oraz sam podkreśla że w razie pożaru gaszenie akumulatorów trwa znacznie dłużej i wymaga znacznie większej ilości wody i nakładów - gdy obudowa akumulatora nie rozerwała się na tyle że umożliwia zalanie pod nią wody. Wspomina że firmy dopiero próbują opracować obudowy takie żeby topiły się w przypadku pożaru a były odpowiednio wytrzymałe bez pożaru.
    Generalnie skoro producenci aut i akumulatorów mówią " staramy się opracować bezpieczniejsze akumumulatory" to coś tam na rzeczy jest. O czymś co nie jest problemem się nie mówi.

  5. #4655
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

    Domyślnie

    https://motopedia.otomoto.pl/wlascic...mi-samochodami

    Choć samochody na prąd z miesiąca na miesiąc sprzedają się coraz lepiej, wielu ich właścicieli podkreśla swoje rozczarowanie elektrykami. I nie chodzi tutaj o szybkość ładowania czy zasięg. Głównym powodem takiego stanu rzeczy są rosnące koszty prądu czy zbyt wolno przybywające stacje ładowania.
    W rezultacie to, co do tej pory przyciągało przyszłych właścicieli elektryków, czyli nieduże koszty pokonania jednego kilometra, zaczyna im ciążyć. O ile do zeszłego roku, czyli zanim nastąpił gwałtowny wzrost cen prądu, były one niskie, o tyle obecnie niemal zrównały się z autami spalinowymi.
    Ankietę przeprowadzono na grupie 6167 francuskich właścicieli aut elektrycznych i hybrydowych. 54% z nich ubolewa nad wzrostem kosztów użytkowania. Z kolei 19% czuje się bardzo rozczarowanymi swoim zakupem

  6. #4656
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Choć samochody na prąd z miesiąca na miesiąc sprzedają się coraz lepiej, wielu ich właścicieli podkreśla swoje rozczarowanie elektrykami. I nie chodzi tutaj o szybkość ładowania czy zasięg. Głównym powodem takiego stanu rzeczy są rosnące koszty prądu czy zbyt wolno przybywające stacje ładowania.
    Gdyby sprzedaż EV była wynikiem czystej gospodarki rynkowej, to sytuacja byłaby normalna: zwiększa się zapotrzebowanie na prąd/stacje/auta, produkcja staje się bardziej masowa, a więc koszt jednostkowy maleje. Zarówno auta, jak i paliwa. Proste mechanizmy rynkowe. Jeżeli jednak część tego procesu jest sterowana odgórnie, to efekt mamy jaki mamy.

    Sam pisałem o tym już dawno temu, że jak odpowiednio duża ilość ludzi kupi elektryki, to prąd zdrożeje i finalnie skończy się na podobnym koszcie jak teraz benzyna. A mamy dopiero 2023
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #4657
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Generalnie skoro producenci aut i akumulatorów mówią " staramy się opracować bezpieczniejsze akumumulatory" to coś tam na rzeczy jest. O czymś co nie jest problemem się nie mówi.
    No generalnie to tak jakby od początku przemysłu producenci starają się wprowadzać bezpieczniejsze rozwiązania, także tego....

  8. #4658
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    No generalnie to tak jakby od początku przemysłu producenci starają się wprowadzać bezpieczniejsze rozwiązania, także tego....
    czego tego ? tego co jest bezpieczne nie da się nadbezpiecznić już . Albo są baterie bezpieczne albo nie są . Skoro są, szkoda energii = produkcji CO2 przecież, na opracowywanie innych też bezpiecznych.

  9. #4659
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,227

  10. #4660
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Tu nie ma się co śmiać...płakać nad nieefektywnością tej ratującej nas przed wymarciem, technologii raczej..

    140km/h będące pikusiem dla każdego spalinowca za ułamek ceny i zasięg ...100km . W cieple. Ceny już nie pamiętam bo to absurd.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory