Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #201
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    mechanika, pracującego na codzień dla kierowcy rajdowego
    Ale czy ten mechanik powiedział Tobie, że w sporcie oleje nie są zmieniane co 10 czy 15 tys.? I że tam nie używa się 0W ?

  2. #202
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ale czy ten mechanik powiedział Tobie, że w sporcie oleje nie są zmieniane co 10 czy 15 tys.? I że tam nie używa się 0W ?
    Serio?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JPRD.png
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	88.6 KB
ID:	287293

  3. #203
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Trochę się wątek zmienił w "jaki lać olej" ale to się okazuje może być kluczowe dla problemów jak w tytule więc pytanie:

    jakieś opinie na temat:
    Total QUARTZ INEO FDE 5 l 0W-30 - spełnia C2, tani jak barszcz i w konfiguratorze doboru do stelvio właśnie ten mi poleciło.
    https://total-cdn-lmdb.afineo.io/ORI...pdf?1666777724

    Total Energies Total Quartz Ineo First 5 l 0W-30 - także bardzo tani, C2 + SN plus, czasem opisywany jako C1 + C2, na kanistrze napisane C1, trudno się tu wyznać (czy jeżeli wymagany jest C2, C1 jest również właściwy ? Jak rozumiem chodzi tu o ilość dodatków popiołowych, które wpływają źle na filtr cząstek stałych i C1 jest lepszy pod tym względem, zawiera mniej takich dodatków). Ten spełnia także normy FIAT 9.55535-DS1, FIAT 9.55535-GS1.
    https://total-cdn-lmdb.afineo.io/ORI...pdf?1664781558
    https://total-cdn-lmdb.afineo.io/ORI...pdf?1683896134
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 23-06-2023 o 21:06

  4. #204
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Poszukałem i znalazłem coś o totalu ineo first.
    https://www.oilclub.pl/index.php?thr...st-0w-30.2690/

    Wygląda na to, że to bardzo dobry olej z dużą zawartością molibdenu i boru za całe 170zł / 5l, można sobie odpuścić AR9100.

  5. #205
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Co wy z tą ceną , mamy auta zo ok 150-250 k zł z problematycznym elementem - MA za którego awaryjność przeważnie odpowiada olej . Jak by ktoś -producent auta napisał że ma olej za 150 zł za litr i kończy się problem z MA to ja biorę na zapas .

  6. #206
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    No właśnie, a ten olej spełnia i wymagania z USA, gdzie problemów z MA mniej i z Europy wiec gwarancja niezagrożona a do tego za 40% ceny Mopara. Ja już wiem, który bedę lał choć cena dla mnie nie ma znaczenia bo i przebiegi niewielkie, ale jeżeli ktoś robi np 40-50 tys rocznie i chciałby wymieniać co 10-15 tys to sie w parę lat zrobi oszczędność prawie na nowy MA.

  7. #207
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Wracając - niestety - do tematu wątku: u mnie też dziś była praca na 3 cylindry.
    Jesteśmy na wakacjach w górach. Akurat był dość długi podjazd , trasa w kiepskim stanie. To o tyle istotne, że po pierwsze samochód miał już silnik rozgrzany na 4 krechy, zaś po drugie akurat wjechałem prawą stroną samochodu w dziurę w asfalcie ( tył i przód ) - dokładnie w tym momencie karoserią zaczęło telepać, check engine. Zatrzymałem się na poboczu i wyłączyłem silnik. Chwilę potem odpaliłem i pracował już normalnie. Pozostał piktogram silnika, niedziałający start stop i dna w trybie N - jak u wszystkich. Po kilku kolejnych kilometrach mieliśmy postój - około 20 minut. Po odpaleniu samochodu wszystko działa i poznikały check engine, start stop i dna działa poprawnie.

    Dziwne było to, że praca na 3 cylindry zaczęła się dokładnie w momencie wpadnięcia prawych kół w solidną dziurę, choć może to przypadek. A byłbym zapomniał: 22000 przebiegu, niecałe dwa lata, garażowany i głównie używany w trasach, miasto tylko od wielkiego dzwona.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 05-07-2023 o 18:11
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #208
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Wracając - niestety - do tematu wątku: u mnie też dziś była praca na 3 cylindry.
    Jesteśmy na wakacjach w górach. Akurat był dość długi podjazd , trasa w kiepskim stanie. To o tyle istotne, że po pierwsze samochód miał już silnik rozgrzany na 4 krechy, zaś po drugie akurat wjechałem prawą stroną samochodu w dziurę w asfalcie ( tył i przód ) - dokładnie w tym momencie karoserią zaczęło telepać, check engine. Zatrzymałem się na poboczu i wyłączyłem silnik. Chwilę potem odpaliłem i pracował już normalnie. Pozostał piktogram silnika, niedziałający start stop i dna w trybie N - jak u wszystkich. Po kilku kolejnych kilometrach mieliśmy postój - około 20 minut. Po odpaleniu samochodu wszystko działa i poznikały check engine, start stop i dna działa poprawnie.

    Dziwne było to, że praca na 3 cylindry zaczęła się dokładnie w momencie wpadnięcia prawych kół w solidną dziurę, choć może to przypadek. A byłbym zapomniał: 22000 przebiegu, niecałe dwa lata, garażowany i głównie używany w trasach, miasto tylko od wielkiego dzwona.
    W takim przypadku to bym raczej szukał przyczyny może w elektryce, zawory wydechowe w MA są sterowane elektrycznie selenoidami więc może luźna lub zaśniedziała wtyczka ?

  9. #209
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    W takim przypadku to bym raczej szukał przyczyny może w elektryce, zawory wydechowe w MA są sterowane elektrycznie selenoidami więc może luźna lub zaśniedziała wtyczka ?
    W tej chwili wszystko jest OK, więc do serwisu śmignę za tydzień po powrocie do domu. Mam nadzieję, że to nie multiair, bo przy takim przebiegu i łagodnym użytkowaniu byłoby to zniechęcające.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  10. #210
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    W tej chwili wszystko jest OK, więc do serwisu śmignę za tydzień po powrocie do domu. Mam nadzieję, że to nie multiair, bo przy takim przebiegu i łagodnym użytkowaniu byłoby to zniechęcające.
    Multiair objawia się najczęściej telepaniem na zimnym silniku zaraz po rozruchu, moim zdaniem jest tak, jak koledzy wyżej napisali — od wstrząsu poluzowało się jakieś wadliwe, niedociśnięte połączenie elektryczne — wtyczka, kostka, coś w tym stylu.

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory