Witam,
Problem dotyczy AR 159 2.0 JTDM polift.
W podróży padł mi wysprzęglik (efekt zapowietrzającego się sprzęgła rano i po przejechaniu ok. 50km). Serwis (nie ASO ani specjalizowany w AR) podczas wymiany docisku tarczy sprzęgła i wysprzęglika uparł się na wymianę pompy sprzęgła bo nie potrafił odpowietrzyć sprzęgła. W czasie wymiany uszkodził czujnik położenia pedału sprzęgła i założył nowy. Auto odbierał ojciec, a że nie zna się odebrał je pomimo, że nie dało się odpalić auta bez naciskania hamulca i trzymania przycisku start/stop. Serwis ten jest 350 kilometrów od mojej chałupy więc pomińmy temat reklamacji, walczyli z autem 3 tygodnie i nie mogli sobie poradzić.
Okazało się, że założyli niewłaściwy czujnik położenia sprzęgła bo leciały błędy z VDC i HILL Holder i błąd czujnika. Po wymianie czujnika na właściwy alarmów w MES brak ale i też nie widać zadziałania drugiego styku czujnika tj. wciśnięcia sprzęgła do dechy, zatem automatyczne odpalanie bez wciskania pedału hamulca nie zadziała. Sprawdzałem reakcję z pominięciem czujnika zwierając środkowy pin kostki ze skrajnymi. Pierwszy poziom działa drugi nie. Podejrzewam, że podczas mordowania się z wymianą pompy sprzęgła urwali przewód w którejś wiązce. Nie mogę znaleźć przerwy.
Czy ktoś ma dostępny schemat połączeń elektrycznych do wersji po lifcie? Chcę zorientować się gdzie idą kable od kostki czujnika położenia sprzęgła. Środkowy idzie do masy, drugi do kostki przy nogach pasażera i tam jest ok, a trzeci nie mam pojęcia gdzie.

Pozdrawiam
Grzegorz