Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Temat: Hak do Giuli - bagażnik rowerowy, przyczepa.

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Kawał solidnej roboty! Mi się nie chciało poświęcać czasu i jesienią kupiłem hak z montażem w ASO.
    Natomiast chciałbym zwrócić uwagę, że wożąc rowery na haku w Giulii zasłonięte jest trzecie światło stopu, w takim przypadku przepisy wymagają przyczepienia trzeciego stopu na bagażniku lub zamontowanym na nim rowerze. Ja nie miałem o tym pojęcia i dopiero niedawno policjant uzbroił mnie w tą wiedzę.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    Kawał solidnej roboty!
    dzięki

    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    Mi się nie chciało poświęcać czasu i jesienią kupiłem hak z montażem w ASO.
    mi też się nie chciało ale wyszło trochę tak bo najpierw nie mogłem się przemóc na hak w ogóle, potem się zdecydowałem ale był jeszcze temat który hak żeby jak najmniejsze wycięcie w dyfu zrobić, w końcu zostały ponad 2 tygodnie do wyjazdu jak się zdecydowałem, ale problem był z dostępnością jakichkolwiek, przyszedł hak+wiązka dopiero w sobotę po południu (specjalnie dostawa za dopłatą), więc już nie było szans się gdzieś umawiać i sam zakasałem rękawy.


    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    Natomiast chciałbym zwrócić uwagę, że wożąc rowery na haku w Giulii zasłonięte jest trzecie światło stopu, w takim przypadku przepisy wymagają przyczepienia trzeciego stopu na bagażniku lub zamontowanym na nim rowerze. Ja nie miałem o tym pojęcia i dopiero niedawno policjant uzbroił mnie w tą wiedzę.
    hmmm, nie wiedziałem, dzięki. dodam na przyszłe wyjazdy bo na ten nie ma szans - jutro rano wyjeżdżam. z drugiej strony dziwne że w komplecie z bagażnikiem nie oferują 3 światła stop skoro jest wymagane.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dzięki


    mi też się nie chciało ale wyszło trochę tak bo najpierw nie mogłem się przemóc na hak w ogóle, potem się zdecydowałem ale był jeszcze temat który hak żeby jak najmniejsze wycięcie w dyfu zrobić, w końcu zostały ponad 2 tygodnie do wyjazdu jak się zdecydowałem, ale problem był z dostępnością jakichkolwiek, przyszedł hak+wiązka dopiero w sobotę po południu (specjalnie dostawa za dopłatą), więc już nie było szans się gdzieś umawiać i sam zakasałem rękawy.



    hmmm, nie wiedziałem, dzięki. dodam na przyszłe wyjazdy bo na ten nie ma szans - jutro rano wyjeżdżam. z drugiej strony dziwne że w komplecie z bagażnikiem nie oferują 3 światła stop skoro jest wymagane.
    Wymóg ten dotyczy tylko tych pojazdów, które były homologowane już z trzecim stopem. Dlatego też sprzedają to oddzielnie, z drugiej strony wiele aut ma trzeci stop na górze tylnej szyby i rowery go wtedy nie zasłaniają, poza tym jest to kolejne akcesorium na którym można zarobić Tak przy okazji, sorry że o oczywistych rzeczach piszę, ale w pośpiechu przed wyjazdem można o nich zapomnieć, rozumiem, że badanie techniczne z zamontowanym hakiem będziesz miał zrobione przed wyjazdem. Bez niego niestety w przypadku kontroli drogowej może nastąpić koniec podróży.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,019

    Domyślnie

    wczoraj badanie zrobiłem z marszu zaraz po skończonej robocie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    No to w takim razie życzę udanego wyjazdu i fajnych widoków w kamerze cofania ;-)

    W garażu nalepiłem sobie taśmę na podłodze aby widzieć ją w kamerze i parkując nie pojechać z przyzwyczajenia za daleko i trzasnąć rowerami w ścianę.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,019

    Domyślnie

    FYI, taką lampkę czerwoną dokupiłem na alledrogo:
    https://allegro.pl/oferta/lampa-led-...na-10248901222
    muszę sobie wymyślić jakiś domocowywany wysięgnik do tego - myślę że do końcówki podpórki 3 roweru bym to domocowywał, ooo nawet już znalazłem uchwyt ze starej lampki rowerowej - nada się

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    No to w takim razie życzę udanego wyjazdu i fajnych widoków w kamerze cofania ;-)
    LOL, jakbym dużo jeździł z bagażnikiem to pewnie dodałbym możliwość przełączenia się na kamerkę w bagażniku rowerowym (dodałbym taką) - w sumie co za problem, choćby na przełączniku w bagażniku. w sumie może kiedyś pokombinuję, i tak chcę żonie wymienić kamerkę (za wąski kąt) to kupię najwyżej 2 jak znajdę jakieś pewne 170st czy coś takiego.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    FYI, taką lampkę czerwoną dokupiłem na alledrogo:
    https://allegro.pl/oferta/lampa-led-...na-10248901222
    muszę sobie wymyślić jakiś domocowywany wysięgnik do tego - myślę że do końcówki podpórki 3 roweru bym to domocowywał, ooo nawet już znalazłem uchwyt ze starej lampki rowerowej - nada się
    Na szybko można też użyć zwykłej opaski zaciskowej, ważne by było stabilnie aby pęd powietrza nie wychylał lampki w bok lub górę.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    LOL, jakbym dużo jeździł z bagażnikiem to pewnie dodałbym możliwość przełączenia się na kamerkę w bagażniku rowerowym (dodałbym taką) - w sumie co za problem, choćby na przełączniku w bagażniku. w sumie może kiedyś pokombinuję, i tak chcę żonie wymienić kamerkę (za wąski kąt) to kupię najwyżej 2 jak znajdę jakieś pewne 170st czy coś takiego.
    A to by się na pewno przydało do cofania z przyczepą, jakbym miał własną to bym kombinował z zamontowaniem kamery i podłączeniem pod AA/CP od Eng Custom.

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,019

    Domyślnie

    Pytanie do tych co mają moduł/wiązkę Westfali. Niestety mi nie wyłącza PDC tył (dołożyłem kabelek z modułu do PDC na pin 6 wtyczki 8 pinowej odpowiedzialnej za tylne PDC). Próbowałem tez zmieniać MESem w PDC w Adjustments Tow Hook na Present, nic to nie dało (też to w menu radia nie daje żadnych opcji). Moje PDC ma dość nowy firmware (bodajże 908, taki z przełomu 2018/19, radio MV090). Jak Wasze działają z PDC tył?

    U mnie po paru przejażdżkach z rowerami na bagażniku, na wyświetlaczu napisało że Parksense niedostępny, wyczyść czujniki i teraz nie mam nawet przodu. Lipa.




    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    Na szybko można też użyć zwykłej opaski zaciskowej, ważne by było stabilnie aby pęd powietrza nie wychylał lampki w bok lub górę.
    wiem, ale wolę fajniej sobie zrobić a nie prowizorki


    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    A to by się na pewno przydało do cofania z przyczepą, jakbym miał własną to bym kombinował z zamontowaniem kamery i podłączeniem pod AA/CP od Eng Custom.
    po pierwszej przejażdżce na CPN testowo - cóż, człowiek przyzwyczaił się jednak do kamery, tu brakuje
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Pytanie do tych co mają moduł/wiązkę Westfali. Niestety mi nie wyłącza PDC tył (dołożyłem kabelek z modułu do PDC na pin 6 wtyczki 8 pinowej odpowiedzialnej za tylne PDC). Próbowałem tez zmieniać MESem w PDC w Adjustments Tow Hook na Present, nic to nie dało (też to w menu radia nie daje żadnych opcji). Moje PDC ma dość nowy firmware (bodajże 908, taki z przełomu 2018/19, radio MV090). Jak Wasze działają z PDC tył?
    Tak samo jest z hakiem Westfalli w Jeepie GC. Hak montowany do gniazda schowanego pod tylnym zderzakiem i czujniki PDC trzeba wyłączać ręcznie z przycisku na konsoli. Do Alfy haka nie zakładałem, bo uznałem, że to nie przystoi w takim aucie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Tak samo jest z hakiem Westfalli w Jeepie GC. Hak montowany do gniazda schowanego pod tylnym zderzakiem i czujniki PDC trzeba wyłączać ręcznie z przycisku na konsoli.
    no tylko niby wg instrukcji nie trzeba w Giuli wyłączać PDC bo jest sterowanie z modułu dodane na wtyczkę w PDC. lipa narazie, wkurzony jestem bo min po to brałem zestaw westfali żeby i ten drobiazg był ogarnięty.


    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Do Alfy haka nie zakładałem, bo uznałem, że to nie przystoi w takim aucie
    Też tak uważam i szkoda kolejnych kilkunastu kg dodanych na tyle (sporadycznie jeżdżę na tor, inna sprawa że w audio i wygłuszenia też doszło 25kg już), ale co zrobić - auto jest daily i służy do wyjazdów na wakacje. montaż bagażnika na dachu już mnie wkurzył, potem z belkami jeżdżę od maja do października bo co chwilę trzeba rowery na dach dawać - to dopiero lipa. w wielkich bólach wybrałem co wydaje mi się mniejszym złem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Bagażnik rowerowy na hak
    Utworzone przez druga kobra w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2020, 19:36
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory